ابوالفضل طالبی

بررسی سئو سایت|بررسی وضعیت سئو سایت|آنالیز رایگان سایت

1,866 پست در این موضوع

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بررسی سئوی وبسایت webloading.ir

سرعت سایت [ لینک GTmetrix سایت ]

- تصاویر این وبسایت بهینه نیستند. اگر بهینه بشن 102 کیلوبایت از حجم سایت کم میشه. لیست تصاویر بهمراه نسخه ی بهینه شدشون در بخش Optimize images لینک GTmetrix موجود هست.

- یه سری فایل ها فراخونی شدن که وجود ندارند. اینها باعث میشن که به تعداد فایل های درخواست بیهوده به سرور بشه که باز سرعت سایت رو میگیرند. لیست این فایل ها در بخش Avoid bad requests لینک GTmetrix موجود هست.

- تعدادی تصویر ریز در این سایت بارگذاری میشن که با استفاده از تکنولوژی CSS Sprites میتونید به یک تصویر یکپارچه تبدیل کنید. با این کار تعداد درخواست ها کاهش پیدا میکنند. لیست این تصاویر در بخش Combine images using CSS sprites لینک GTmetrix موجود هست.

- تعدادی از فایل های js در سایت بارگذاری میشن که حجمشون میتونه مقدار کمتری باشه. با کم شدن حجم اون ها حجم سایت هم کاهش پیدا میکنه در نتیجه سایت زودتر بارگذاری میشه. لیست این فایل ها در بخش Minify JavaScript لینک GTmetrix موجود هست.

- تعدادی از فایل های css در سایت بارگذاری میشن که حجمشون میتونه مقدار کمتری باشه. با کم شدن حجم اون ها حجم سایت هم کاهش پیدا میکنه در نتیجه سایت زودتر بارگذاری میشه. لیست این فایل ها در بخش Minify CSS لینک GTmetrix موجود هست.

- فشرده سازی GZip سایت شما فعال نیست. در بخش مدیریت جوملا به تنظیمات کلی برید و در سربرگ سرور این گزینه فعال کنید.

- امتیاز GTmetrix به سرعت سایت شما از 100 : 35

توضیحات : سرعت بارگذاری توی سئوی سایت تاثیر مهمی داره . مواردی که گفتم از مهم ترین موارد سرعت بود. برای جزئیات بیشتر باید آموزش هایی که در این باره در انجمن منتشر شده رو مطالعه کنید.

ساختار و محتوای سایت

- مهم ترین مشکلی که در ساختار و محتوا دیدم این بود که عنوان وبسایت مشخص نبود. لوگوی سایت که در قسمت بالای سایت نبود و عنوان سایت هم در مرورگر مشخص نشده ( عنوانی که در تگ title هست مناسب نیست ). در انجمن جستجو کنید : تغییر عنوان صفحه اصلی

- کلمات کلیدی سایت که در تگ meta keywords قرار گرفتند ، مناسب نیست. محتوای این تگ در این وبسایت یک عبارت طولانی و اون هم به زبان لاتین هست. کلمات کلیدی باید شامل کلمات کوتاه و درباره ی سایت باشه که با کاما (,) جدا شده باشند.

- لینک یه سری بخش ها یا بهتر بگم نام مسعار یه سری آیتم های منو ، بصورت عددی هستند. نام مستعار منوها و مجموعه ها و مطالب یا باید انگلیسی باشه و یا اینکه فارسی باشه. برای فارسی بودن ، گزینه نام مستعار یونیکد رو باید از تنظیمات کلی فعال کنید.

- سایت شما از تگ های h1 و h2 استفاده نمیکنه. تگ های h1 و h2 اهمیت زیادی دارند. تگ H1 باید یکبار در هر صفحه باشه و اون یکبار هم عنوان صفحه باشه. تگ h2 هم شامل عنوان بخش های مهم باید باشه ( مثل عنوان مطالب زیر اسلایدشو )

- ظاهرا سایت شما نقشه xml نداره. پیشنهاد میکنم بوسیله ی کامپوننت xmap نقشه ی سایت خودتون رو بسازید و لینک xml اون رو در گوگل وبمسترتولز ثبت کنید و همچنین لینکش رو به همراه sitemap: قبل لینک در آخر فایل robots.txt قرار بدین.

- امتیاز شخصی من به بخش محتوایی وبسایت از 100 : 45

رنک های سایت

- پیج رنک گوگل ( 0-10 ) : 0

- رتبه الکسا در جهان: 12,369,957

- رتبه الکسا در ایران : -

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

دوستان میخوام برای سایتم www.tehransabanet.ir تبادل لینک اتوماتیک بزارم .

سوال : آیا از نظر سئو سایت فایده ای دارد؟ پیشنهاد میکنید انجام بدم یا نه

ممنون

با سلام

لطفا سایت زیر رو بررسی کنید:

سایت

ویرایش شده در توسط Aryan.a

سلام از مدیران این سایت اگه کسی هست در زمینه سئو فعالیت داشته باشه زحمت سئو سایت منو بکشه

لطفا هزینه را اعلام فرمایید tehransabanet.ir

در خصوص آنالیز و بررسی سئو سایت

سرعت لود سایت خوبه فقط یکم بیشتر روی اسلاید شو کار کنید سرعت لود سایت بهتر هم می شود

Page load time: 4.07s

Total page size: 230KB

Total number of requests: 28

رتبه الکسا جهانی سایت 8,074,658

و ایران هم 113,853

موارد استاندارد تگ های هدینگ را دارید ولی پیشنهاد می کنم تگ h1 را به عنوانی بهتر اختصاص دهید

تصاویر سایتی که می بایست بهینه شوند با تگ alt+title

http://www.isfahanbuy.ir/plugins/editors/jckeditor/typography/cart.png

http://www.isfahanbuy.ir/templates/zt_morga25//images/blue/zt_logo_morga.png

http://www.isfahanbuy.ir/cache/images/mod_jv_headline_cache_43ec517d68b6edd3015b3edc9a11367b_700x395_12.jpg

و.....

عناوین بهینه برای تصاویر سایت خود قرار دهید و نیز کم حجم کنید از لحاظ اندازه.

URL های سایت بخوبی بهینه شده اند

سایت هم بخوبی بر روی یک دامین قفل شده است

تعداد صفحات ایندکس شده سایت با w

116

و بدون w در گوگل

116

یک مشکل جدی

http://www.isfahanbuy.ir/sitemap.xml

عدم وجود نقشه سایت در سایت

عوامل خطای سایت

404 Not Found

از Gzip بهره گیرید - کدهای سایت را فشرده و منطبق با اصول طراحی وب نوین کنید.

فاصله بین کدها را از بین ببرید.

QUOTE=چهارسوق1;148695]سلام سایت من بررسی کنید

فروشگاه

سلام همه را متوجه شدم اما این خیر

یک مشکل جدی

چون درسایتم نقشه سایت دارم این مشکل چگونه باید حل کردببینید

http://www.isfahanbuy.ir/contact-us%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AAsitemap.html

درود

اوني كه شما ايجاد كرديد نسخه html نقشه سايت است ولي مدنظر موتور جستجو گوگل نسخه xml آن مي باشد كه سبب ايندكس سايت هم مي شود.

سلام همه را متوجه شدم اما این خیر

یک مشکل جدی

چون درسایتم نقشه سایت دارم این مشکل چگونه باید حل کردببینید

http://www.isfahanbuy.ir/contact-usتماس-با-ما/نقشه-سایتsitemap.html

بررسی سئوی وبسایت tehransabanet

* بررسی سرعت بارگذاری وبسایت [ لینک GTmetrix سایت ]

- تعدادی از فایل های css و js در سایت شما وجود داره که با فشرده سازی یا minify میتونن حجم کمتری داشته باشن. لیست فایل ها+نسخه بهینه شده در بخش Minify CSS و Minify JavaScript لینک GTmetrix موجود هست.

- تعدادی فایل هست که از سایت های دیگه مثل googleapis فراخوانی میشن که سرعت بارگذاری سایت رو کاهش میدن. این فایل ها علاوه بر این که درسرور دیگر هستند و باید به اون سرورها هم درخواست ارسال بشه ، کش نمیشن و در هر بار اجرای سایت باید دوباره بارگذاری بشن. فونت های گوگل باعث بارگذاری این فایل ها میشن. در سایت شما فونت open sans از گوگل فراخوانی میشه که به درد سایت های فارسی هم نمیخوره.

- استفاده از خاصیت @import یک روش قدیمی برای فراخوانی فایل های css هست که باز باعث کاهش سرعت و افزایش زمان بارگذاری سایت میشن. توضیحات بیشتر این مورد در بخش Avoid CSS @import لینک GTmetrix موجوده.

- تعداد 4 درخواست ناقص یا بیهوده دارید. این درخواست ها همون فایل هایی هستند که در سایت فراخوانی میشن ولی در حقیقت چنین فایل هایی وجود ندارند. (با زدن آدرسشون با ارور 404 مواجه میشید ). لیست این فایل ها در بخش Avoid bad requestsلینک GTmetrix موجود هست.

- اگر طول و عرض تصویر از طریق کد html برای تصاویر مشخص بشه ، زمان کمتری برای بارگذاری اون تصاویر صرف میشه. تعدادی از تصاویر در صفحه اصلی شما از این ویژگی بهره مند نیستند. لیست این فایل ها در بخش Specify image dimensions لینک GTmetrix موجود هست.

- تعداد زیادی از تصاویر سایت شما بهینه نیستند. یعنی حجم بالایی دارند در صورتی که میتونند با همون کیفیت حجم پایین تری رو داشته باشند. با بهینه سازی این تصاویر 200 کیلوبایت از حجم صفحه اصلی کم میشه و این مقدار برای اجرای سایت در اینترنت های کم سرعت به چشم میاد. لیست این تصاویر+ نسخه بهینه شده اون ها در بخش Optimize images لینک GTmetrix موجوده.

زمان صرف شده برای بارگذاری وبسایت : 4.85 ثانیه

حجم سایت : 1.25 مگابایت

تعداد درخواست های ارسالی به سرور جهت بارگذاری وبسایت : 73 (این تعداد به تناسب حجم سایت مقدار زیادی هست)

امتیاز GTmetrix به سرعت سایت از 100 : 85

توضیحات : شاید وقتی زمان اجرای سایت رو ببینید ، فکر کنید که سایتتون خیلی سرعت خوبی داره. ولی باید در نظر بگیرید که سرعت بارگذاری وبسایت در سیستم های مختلف ، فرق داره و به حجم سایت و تعداد درخواست ها بستگی داره. سرعت هم تاثیر مستقیم در سئو داره. اگر هم نداشته باشه ، ورودی های شما ممکنه برای بار دوم سراغ سایتتون نیان. چون سرعت لودش پایینه ! این سرعت میتونه بهتر بشه . یه سری نکات رو من گفتم ، اما کامل ترش در تاپیک های اختصاصی سرعت سایت در انجمن موجود هست.

* بررسی محتوای وبسایت

- در نگاه اول نامرتبی وبسایت به چشم میخوره. فونت های نامناسب و گاها بزرگ ،رنگ های متناقض و نبودن یه سری اجزا در سایت جای خودشون (مثل نقشه سایت و لینک وبگذر) یه سری از این نامرتبی ها هستند. شما فکر میکنید سئو فقط نگاه به کاربران و ورودی های تازه ی موتورهای جستجو هستند. در صورتی که یک سایت موفق باید کاربران و ورودی های قدیمش رو نگه داره. زیباسازی وبسایت کمک موثری در این امر میکنه.

- در سورس سایت شما 4 تگ H1 وجود داره که محتویات هر 4 تگ مناسب نیست. این تگ یکی از مهم ترین تگ های html در سئو هست که معمولا به عنوان سایت و صفحه اختصاص داده میشه و فقط یکبار باید در صفحه استفاده بشه.

- کلمات کلیدی وبسایت با ویرگول جدا نمیشن ، بلکه باید با کاما (,) جدا بشن.

- امتیاز شخصی من به این بخش از 100 : 55

توضیحات : بخش محتوایی وبسایت تاثیر بسزایی در سئوی اون سایت داره. این بخش شامل ، لینک ها ، مطالب ، ساختار سایت ، سورس صفحات و ... . میشه. خوب لینک ها و مطالب وبسیات شما به تناسب وبسایت و موضوعش تقریبا مناسب هستند. ولی لازمه که روی سایر موارد هم کار بشه.

بررسی رنک ها و رتبه ها :

- رنک الکسا - جهانی : 2,558,546

- رنک الکسا - در ایران : 26,004

- رتبه گوگل ( 0-10 ) : به رتبه بندی نرسیده است

توضیحات : این رنک ها و رتبه ها معیاری برای میزان بازدید و سئوی سایت هستند که با افزایش بازدید و تقویت سئو به وضوح شاهد پیشرفتشون خواهید بود.

دوستان میخوام برای سایتم www.tehransabanet.ir تبادل لینک اتوماتیک بزارم .

سوال : آیا از نظر سئو سایت فایده ای دارد؟ پیشنهاد میکنید انجام بدم یا نه

ممنون

بابت تاخیری که در بررسی سئوی وبسایت شما صورت گرفت از شما عذر میخوام.

حتما بحث سئو بحث مفیدی هست که این تاپیک 167 صفحه شده و بنده و سایر دوستان وقت میزاریم روی بهبود سئوی این وبسایت ها.

بله سئو باید انجام بشه ولی سایت باید کامل ، مرتب و زیبا باشه و مطاب مفید داشته باشه ، تا زحماتی که روی سئو کشیده میشه هدر نره.

اوني كه شما ايجاد كرديد نسخه html نقشه سايت است ولي مدنظر موتور جستجو گوگل نسخه xml آن مي باشد كه سبب ايندكس سايت هم مي شود.

سلام حالا چگونه نسخه xml درست کنم

سلام.میشه سایت بنده رو هم بررسی و ایراد رو بفرمایید ؟البته هنوز کامل نیست.متشکرم

http://www.khazartech.ir/

ویرایش شده در توسط khazartech

کامپوننت xmap را دانلود نصب کنید

سلام حالا چگونه نسخه xml درست کنم

کامپوننت xmap را دانلود نصب کنید

استاد عزیز این راهنمایی درباره سایت بنده است یا دیگر دوستان؟

درود

پاسه به کاربر چهارسوق بوده - در نقل قول اومده

استاد عزیز این راهنمایی درباره سایت بنده است یا دیگر دوستان؟

سلام به همه

چند تا سوال از اساتید محترم داشتم

1- وقتی لینک یکی از مطالب سایتم رو توی سایت های بررسی سئو چک میکنم به این صورت نشون میده (عنوان سایت + عنوان مطلب) و این با توجه به این که حروف فارسی 2 برابر حساب میشه از 70 کاراکتر خیلی بیشتر میشه و crop میکنه راه حلی برای این موضوع است

2-شنیدم اگه عنوان سایت یا متاها رو عوض کنی تو سئو تاثیر منفی میذاره اگه هست تاثیرش تا چه حده؟ و چطوری میشه تاثیرش رو کم کرد

سوالات سئو خود را فقط در اين بخش بپرسيد

آموزش دانشنامه سئو سايت محمد مرادي - صفحه 36 تاپيك مخصوص آناليز سئو سايت ها مي باشد.

سلام به همه

چند تا سوال از اساتید محترم داشتم

1- وقتی لینک یکی از مطالب سایتم رو توی سایت های بررسی سئو چک میکنم به این صورت نشون میده (عنوان سایت + عنوان مطلب) و این با توجه به این که حروف فارسی 2 برابر حساب میشه از 70 کاراکتر خیلی بیشتر میشه و crop میکنه راه حلی برای این موضوع است

2-شنیدم اگه عنوان سایت یا متاها رو عوض کنی تو سئو تاثیر منفی میذاره اگه هست تاثیرش تا چه حده؟ و چطوری میشه تاثیرش رو کم کرد

مهمان
This topic is now closed to further replies.