remigolian

آپدیت جوملا 2.5 به 3

64 پست در این موضوع

سلام

دوستان منه قبلا یه بسته جوملا 2.5 داشتم روش کار کردم الان تازگی ها جوملا 3 اش هم منتشر شده .

چطوری آپدیتش کنم به جوملا 3 ؟

من آپدیتش کردم به جوملا 3 ولی صفحه سایت و صفحه مدیریت سایت سفید میاد بالا و هیچی بالا نمیاره .

باید چی کار کنم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

دوست عزیز نحوه رفع مشکل رو منتظر پاسخ دوستان باشید

اما طبق گفته تیم پشتیبانی جوملا:به هیچ وجه از نسخه 3 فعلا استفاده نکنید؛این نسخه برای توسعه دهنده های جوملا فعلا توصیه میشه نه کاربران عادی مثل بنده و شما

بهترین نسخه در حال حاضر 2.5.14 برای کاربران می باشد

موفق باشید

شما باید قبل از آپدیت به جوملا 3 چک کنید ببینید سرور شما امکانات مورد نیاز جوملای 3 رو داره یا نه از طریق لینک زیر میتونید مشخصات مورد نیاز جوملا 3 رو ببینید

Technical Requirements

سلام

تشکر از جوابتون .

خوب بعد اینکه هاست من با اون مشخصات ست شد . باید چی کار کنم ؟

توی مدیریت جوملا به کامپوننت بروزرسانی که میرید گزینه انتخابها رو بزنید و منبع بروزرسانی رو روی پشتیبانی کوتاه مدت قرار بدید و ذخیره کنید

بعد دوباره وارد کامپوننت بروزرسانی بشید تا بسته بروزرسانی به جوملا 3 رو براتون پیدا کنه و ارتقا رو انجام بدید

توی مدیریت جوملا به کامپوننت بروزرسانی که میرید گزینه انتخابها رو بزنید و منبع بروزرسانی رو روی پشتیبانی کوتاه مدت قرار بدید و ذخیره کنید

بعد دوباره وارد کامپوننت بروزرسانی بشید تا بسته بروزرسانی به جوملا 3 رو براتون پیدا کنه و ارتقا رو انجام بدید

خوب این کار رو انجام میدم ولی وقتی آپدیت میشه صفحه سایت سفید میشه مدیریت رو هم بالا نمیاره .

دوستان من وقتی آپدیت می کنم ، صفحه سفید میشه .

دوستانی که این کار رو انجام دادند راهنمایی کنند .

درود بر شما

ممکن است این اشکال بی ارتباط با اشکالی که در هنگام نصب جوملا 3 و فعال نشدن Magic Quotes GPC رخ می دهد نباشد، پیشنهاد می کنم یک جوملا 3 خام را در یک پوشه دیگر نصب کنید و ببینید بدون مشکل نصب می شود یا خیر!

شاد باشید و شادی بخش دیگران

همیشه برای آپدیت از آپدیت داخلی خود جوملا استفاده نکنید .چونکه اون آپدیت برپایه ی استانداردهایی ست که میبایست هاست ساپورت کننده ی جوملا اونها رو داشته باشه.و به همین دلیل هم تمامی هاست ها 100% اونجور کانفیگ شده نیستن. بنابراین هنگام آپدیت به مشکل میخورن اکثراً

همیشه واسه آپدیت فایل آپدیت رو دانلود کنین و روی هاست بریزین و اون رو اکسترک کنین.(قبل از هرکاری بکاپ از سایت فراموش نشه!)

سلام

من قبل از اپدیت به جوملا یک جوملای خام نصب کردم و بدون مشکل نصب شده اما برای ارتقای سایت ام به 3 به صفحه سفید برمیخورم

الان میرم به روش اقای مردانه زاده عمل کنم و فابل اپدیت را دانلود و از مدیریت افزونه ها نصب کنم

اما اقای مردانه زاده به نظر شما اگر ما جوملای 3 را روی جوملای 2.5 فعلی اکسترکت کنیم فرایند ارتقا بدرستی انجام میشه ؟

شما تست کردین ؟

الان میرم به روش اقای مردانه زاده عمل کنم و فابل اپدیت را دانلود و از مدیریت افزونه ها نصب کنم

عزیزم دیگه بعد اینهمه مدت میدونیم که با اکسترک کردن جوملای ورژن دیگر بروی ورژن دیگه، آپدیت انجام نمیشه و میدونیم که هسته ی جوملا2.5 و 3.0 متفاوته!!!

حالا من از شما میپرسم آیا بهتر نبود دقت میکردین به جمله ی من که گفتم فایل رو میبایست توی هاست اکسترک کنید!!!

آیا میشه فایل آپدیت رو از طریق نصب/حذف جوملا نصب کرد؟؟؟

این نوع پاسخ دادم چون خودتون هم میدونید برای چی اینجوری پاسخ دادم.

ارسال شده در (ویرایش شده)

اقا حجت عزیز

من قبلا هم فایل های اپدیت جوملای 2.5 را از مدیریت افزونه ها نصب میکردم

و نه روش مستقیم

اما این روش را برای ارتقای جوملا تست نکرده بودم که تست کردم و نشد

ویرایش شده در توسط poonoodi

دوستان من وقتی آپدیت می کنم ، صفحه سفید میشه .

دوستانی که این کار رو انجام دادند راهنمایی کنند .

اگر راه حلی پیدا کردید لطفا همینجا اعلام کنید

اگر راه حلی پیدا کردید لطفا همینجا اعلام کنید

دوست عزیز راه حل که داره ولی حوصله میخاد

اکثر خطاهایی که موقع اپدیت نشان داده میشه مربوط است به ناسازگارهای افزونه ها مثل کامپوننت ها و قالب ها با نسخه جدید

باید قبل از ارتقا کلیه افزونه ها بررسی و اگر قابل ارتقا باشند اول اونا اپ بشن

بعد اونایی که قابل ارتقا نیستن را حذف کنید

سپس در صورتی که هاست شما سازگاری با نسخه جدید را داره عملیات ارتقا را انجام بدین

موفق باشید

ارسال شده در (ویرایش شده)

روش کلی کار:

من از مراحل چک کردن مشخصات سرور و هاست، همخوانی کامپوننت ها، قالب ها، ماژول هاو بسته های دیگه با نسخه ی 3 جوملا، بروز رسانی تمام افزونه هایی که آپ دیت برای 3 دارن، حذف افزونه هایی که آپ دیت برای 3 ندارن و فقط مختص 2.5 هسن، می گذرم! و به مشکل اصلی می پردازم که نمایش داده نشدن بروز رسانی جدید به نسخه ی 3 هست. پس هدف من صرفا الان بروز رسانی 2.5 به 3 هست و به مشکلات احتمالی بعد از بروزرسانی نمی پردازم.

1- برید به منوی کامپوننت ها > ارتقا جوملا

2- روی دکمه ی انتخاب ها از بالا سمت چپ کلیک کنید (options)

3- در قسمت منبع بروز رسانی، و بخش ارتقا سرور، گزینه ی پشتیبانی کوتاه مدت رو انتخاب کنید

4- تنظیمات رو تایید کنید و پنجره رو ببندید.

5- اگر در بخش ارتقا جوملا، پیغامی مبنی بر پیدا کردن یک بروزرسانی به نسخه 3 مشاهده کردید، روی دکمه نصب نسخه بروز رسانی کلیک کنید و تمام.

6- از اینجا مشکل شروع میشه. شما هیچ بروز رسانی ای برای نسخه 3 نمی بینید .

خب راه حل اول:

برید به منوی سایت> تعمیر سایت و در هر دو قسمت "پاکسازی ذخیره ساز" و پاکسازی صفحات باطل شده" کش رو حذف کنید. بعد دوباره برید به بخش ارتقای جوملا و ببینید آپ دیت اومده یا خیر

اگر هنوز آپ دیتی مشاهده نمی کنید برید به راه حل دوم:

برید به منوی افزونه ها > مدیریت افزونه ها> بروز رسانی ، اینجا 2 مرحله کار داریم:

الف: کلیک روی دکمه ی "پاک کردن کش" از منوی بالا

ب: و بعد کلیک روی دکمه ی "جستجوی نسخه های بروز رسانی". این مرحله کمی طول میکشه .

[ATTACH=CONFIG]5784[/ATTACH]

وقتی تموم شد دوباره برید به بخش ارتقای جوملا (منوی کامپوننت ها) . اینجا حالا دیگه باید پیغام بروز رسانی برای جوملا 3 رو ببینید:

[ATTACH=CONFIG]5785[/ATTACH]

اگر پیغام رو دیدید، روی دکمه نصب و بروز رسانی کلیک کنید و با موفقیت به جوملا 3 برید.

[ATTACH=CONFIG]5787[/ATTACH]

اگر باز هم آپ دیتی دریافت نکردید برید به راه حل سوم:

در راه حل سوم، چون دیگه چاره ای نمونده (!) و حتما مجبور به ارتقا هستیم، بسته ی update به جوملا 3 رو از اینجا (JoomlaCode > Projects > Joomla! > Releases > Browse Releases )دانلود می کنیم و مثل یک فایل نصبی از مدیریت افزونه ها> نصب، نصب می کنیم . دوستان دقت کنید که بسته های مجاز برای نصب از این روش، صرفا بسته هایی هستند که توی نام اونا کلمه update اومده مثل زیر:

Joomla_3.2.2-Stable-Update_Package.tar.gz یا Joomla_3.2.2-Stable-Update_Package.zip. من فایل رو توی آپلود سنتر هم گذاشتم. از اینجا دانلود کنید

(این قسمت رو جناب آقای مردانه زاده هم توضیح دادند، ولی خب دوستان کمی کم لطفی کردن و شاید خوب متوجه آموزش ایشون نشدن)

لطفا به تصویر زیر دقت کنید. وقتی بسته بعد از چند دقیقه نصب شد (چون حجمش زیاده طول می کشه)، شما رسما وارد پنل مدیریت جوملا 3 می شید!

[ATTACH=CONFIG]5786[/ATTACH]

ویرایش شده در توسط Mahboobe.Maleki
افزودن لینک و تصویر

سلام خسته نباشید من بسته ای که گذاشتید را آپلود کردم ولی وقتی میخوام اینستال کنم این ارور و می ده

No configuration file found and no installation code available. Exiting

تشکر از راهنمایی شما

من مراحل رو انجام دادم

ولی بعد از آپدیت ، ارور زیر داده می شه

Call to undefined method JRegistry::loadJSON() in public_html/plugins/system/jdownloads/jdownloads.php on line 38

چکار باید بکنم

:21:

سلام

دوستان من موقع آپدیت با این پیغام مواجه شدم

Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /home/parinweb/public_html/plugins/system/remember/remember.php on line 43

لطفا یکی کمکم کنه

سلام

دوستان من موقع آپدیت با این پیغام مواجه شدم

Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /home/parinweb/public_html/plugins/system/remember/remember.php on line 43

لطفا یکی کمکم کنه

مشکلتون رو از همون تاپیک قبلی دنبال کنید

مهمان
This topic is now closed to further replies.