abbasaqswdefr

شرطی سازی قالب برای انواع مروگرها

17 پست در این موضوع

با سلام.

برای اینکه در قالب بگوییم اگر کاربری مثلا با استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلولر 7 وارد شد، کد خاصی را اجرا کند از کد زیر استفاده می کنیم:

<!--[if IE 7]>
   <link rel="stylesheet" type="text/css" href="ie7.css">
<![endif]-->

حال می خواهم بدانم برای مروگرهای گوگل کروم،فایرفاکس و اوپرا باید بجای IE در کد بالا از چه کلمه ای استفاده کنیم.

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

دوست عزیز این شرط مخصوص ie است اصلا نمی تونید با این کد برای مرورگر های دیگه شرط بزارین این شرط رو فقط ie میخونه

ای وای ی ی ی ی.

خب اگر بخوام برای مرورگزهای دیگه شرط بزارم باید چه کار کنم.

صد در صد این امکان وجود داره.

ببخشید که اسپم می زنم. این تاپیک رفته بود آخره لیست، خواستم بیارمش اول لیست تا مشکلم حل بشه.

چون هنوز حل نشده. کسی هست که راه حل رو بلد باشه.

شما میتونید از دستور زیر استفاده کنید:

<link rel="stylesheet" href="style-sheet_chrome.css" type="text/chrome/safari" />

اگه php بدونید خیلی بهتره و با کدهای زیر میتونید مرورگر کاربر رو شناسایی کنید و بر اساس اون فایل css خودتون رو داخل شرط بزارید :

این کد جزئیات مرورگر رو برای شما داخل یک متغییر قرار میده:

if(isset($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'])){     $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; }

و این کد هم چک میکنه اگه مرورگر firefox بود css اختصاصی شما رو بارگزاری کنه:

if(strlen(strstr($agent,"Firefox")) > 0 ){
echo '<link rel="stylesheet" type="text/css" href="firefox_style.css" />';  
}

من اگه بخوام کاری کنم که اگه کاربر به جز فایرفاکس و کروم با هرچیز دیگه وارد شد یه پیغام پاپ آپ براش بیاد چی کار کنم؟

هم از طریق php و هم از css میشه تعیین کرد که tarantino گفتند از طریق js هم میشه ولی زیاد خوب نی چون کلاینت هست بهترین php هست چون سمت سروره

هم از طریق php و هم از css میشه تعیین کرد که tarantino گفتند از طریق js هم میشه ولی زیاد خوب نی چون کلاینت هست بهترین php هست چون سمت سروره

میشه کدش رو بدید؟

من اگه بخوام کاری کنم که اگه کاربر به جز فایرفاکس و کروم با هرچیز دیگه وارد شد یه پیغام پاپ آپ براش بیاد چی کار کنم؟

دوستان میشه یه تیکه کد به من بدید؟ دوستان چند تا آموزش دادند ولی سر در نیاوردم ممنون می شم راهنماییم کنید؟

می تونید برای قالب تعریف کنید که اگه با ie باز شد به چه شکل نمایش داده بشه.یا به اصطلا ح شرطیش کنید.

این خط کد رو توی index.php دنبالش بگردید

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl.'/templates/'.$this->template.'/css/template.css' ?>" type="text/css" />

و این کد رو در زیرش اضافه کنید

<!--[if gte IE 8]>

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl.'/templates/'.$this->template.'/css/template_ie.css' ?>" type="text/css" />

<![endif]-->

توضیحات:شما با استفاده از این دستور می تونید بگید که اگه سایت من با مرورگر ie بالاتر و خود ورژن 8 باز شد،به جای اینکه فایل template.css رو باز کنی بیا و فایل template_ie.css روبخون

خب بنابر این شما یه فایل به نام template_ie.css در کنار template.css می سازید و داخلش فقط اشکالات رو برطرف می کنید.مثلا سایت رو با ie باز می کنید و میبینید که فونت ها بزرگ هستند.خب تنها کار لازم اینه که کلاسش رو قرار بدید و یه font-size مناسب بهش بدید مانند کارهایی که در template.css انجام دادید

توجه:در فایل شرطی فقط اشکالات رو تصیح کنید

دانلود کدهای شرطی سازی برای انواع مرورگر

موفق باشید

نه دوست عزیز منظور من رو متوجه نشدید !!

من روش تعریف فایل css برای مرورگرها رو می دونم چیه.

می خوام هر وقت مثلا با IE 7 بازدید کردند به پیغام پاپ آپ بیاد و متن " شما باید از فایرفاکس استفاده کنید " یا همچین چیزی بیاد.

افزونه ای برای این کار نیست؟

میتونید با php اینکار رو کنید

تابع get_browser() استفاده کن

ممنون مهندس

ولی من نمی دونم به چه شکل از این تابع استفاده کنم.

می شه کمک کنید و دستورش رو برام بنویسید : اگه مرورگر اکسپلورر 8 به پایین و اپرا اومدن یه پیغام پاپ آپ بیاد که لطفا مرور گز خود را بروز کنید.

با تشکر

باید php بدونید

این تابع رو به شکل زیر استفاده کنید:

$browser = get_browser();
       print_r($browser);

به این شکل در فایل قالب خودتون استفاده کنید اطلاعات کامل مرورگر مورد استفاده رو بر میگردونه

بنابراین با این اطلاعات کافی هست که از شرط if استفاده کنید و پیام مناسب نمایش بدید

باید php بدونید

این تابع رو به شکل زیر استفاده کنید:

$browser = get_browser();
       print_r($browser);

به این شکل در فایل قالب خودتون استفاده کنید اطلاعات کامل مرورگر مورد استفاده رو بر میگردونه

بنابراین با این اطلاعات کافی هست که از شرط if استفاده کنید و پیام مناسب نمایش بدید

من از این تابع استفاده کردم ولی اطلاعات نامفهومی می ده

مثلا برای موزیلا

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:23.0) Gecko/20100101 Firefox/23.0

کروم

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/28.0.1500.95 Safari/537.36

اکسپلورر

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.2; Tablet PC 2.0)

من می خوام بگم اگه با اکسپلورر 9 به پایین اومد یه پیغام بده

می شه کمک کنید.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری