abarghoei

تفاوت استفاده کردن و یا استفاده نکردن از mod_rewrite

4 پست در این موضوع

همونطور که در عنوان مشخص هست می خوام بدونم اگر از mod_rewrite استفاده نکنم چه اتفاقی میفته ؟

اینم بگم که بخواطر مشکل جوملا تانایی استفاده از mod_rewrite را ندارم مگر نه خودم دلم میخواد استفاده کنم .

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

مود ریرایت بهینه سازی لینک مطالب رو در سایت شما برای موتور های جستجو بهینه میکنه . الزامی نیست . ولی روشن باشه تاثیر بسیار مثبتی در جستجوی گوگل سایت شما داره

به منظور موفق و عملی بودن کار، من صرفا توصیه می کنم که خود را از سردردهای بی پایان خلاص کنید و سایت جوملای خود را روی سرور آپاچی یا Apache همراه با mod_rewrite نصب شده بر روی آن برپا کنید. به این ترتیب هم اعصاب شما و هم اجزای مربوط به بهینه سازی و سازگار سازی سایت برای موتورهای جستجو که قرار است آنها را نصب کنید، بابت انتخاب این سرور از شما متشکر خواهند بود.

تنظیمات SEO

آدرس*های بهینه برای موتورهای جستجو : آدرس*هایی مانند 403 Forbidden که بسیار طولانی هستند و تفسیر آن بوسیله انسان و حتی موتورهای جستجو نیز دشوار است را می*توان ساده*تر کرد.

در صورتیکه این گزینه روی بلی باشد آدرس به شکل کوتاه*تری و با مفهوم بیشتر و بهتری نشان داده می*شود مانند : 403 Forbidden . متن getting_started نام مستعاری است که در محتوا و تعریف منو ایجاد شده است.

استفاده از mod_rewrite : هنگامی که این پارامتر روی بلی تعیین شده باشد تابع mod_rewrite آپاچی وب سرور index.php را از بخشی از آدرس سایت حذف می*نماید. بنابراین آدرس سایت به 403 Forbidden تبدیل خواهد شد. این آدرس برای موتورهای جستجو نیز بهینه*تر می*باشد.

نکته: کاربران Apache قبل از اینکار می*بایست فایل htaccess.txt را به .htaccess تبدیل کنند.

افزودن پسوند به آدرس*ها : در صورتیکه این گزینه روی بلی قرار گیرد، جوملا یک پسوند .html به انتهای آدرس سایت اضافه می*کند. آدرس*هایی که در بالا ذکر شد بدین صورت نمایش داده می*شوند 403 Forbidden یا 403 Forbidden این تنظیمات تاثیری بر عملکرد جوملا ندارد و این به سلیقه شما بر می*گردد که از این امکان استفاده کنید یا خیر.

نام مستعار یونیکد : این گزینه بصورت پیش*فرض روی خیر هست. هنگام ذخیره محتوا منو و هر آیتم دیگری چنانچه نام مستعار را وارد نکنید جوملا از تاریخ و زمان برای این فیلد استفاده می*کند. چنانچه این گزینه را روی بلی قرار دهید از نام متسعار یونیکد زبان استفاده می*کند.

به منظور موفق و عملی بودن کار، من صرفا توصیه می کنم که خود را از سردردهای بی پایان خلاص کنید و سایت جوملای خود را روی سرور آپاچی یا Apache همراه با mod_rewrite نصب شده بر روی آن برپا کنید. به این ترتیب هم اعصاب شما و هم اجزای مربوط به بهینه سازی و سازگار سازی سایت برای موتورهای جستجو که قرار است آنها را نصب کنید، بابت انتخاب این سرور از شما متشکر خواهند بود.

تنظیمات SEO

آدرس*های بهینه برای موتورهای جستجو : آدرس*هایی مانند

www.yoursite.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=437

که بسیار طولانی هستند و تفسیر آن بوسیله انسان و حتی موتورهای جستجو نیز دشوار است را می*توان ساده*تر کرد.

در صورتیکه این گزینه روی بلی باشد آدرس به شکل کوتاه*تری و با مفهوم بیشتر و بهتری نشان داده می*شود مانند :

www.yoursite.com/index.php/getting-started 

. متن getting_started نام مستعاری است که در محتوا و تعریف منو ایجاد شده است.

استفاده از mod_rewrite : هنگامی که این پارامتر روی بلی تعیین شده باشد تابع mod_rewrite آپاچی وب سرور index.php را از بخشی از آدرس سایت حذف می*نماید. بنابراین آدرس سایت به

www.yoursite.com/getting-started

تبدیل خواهد شد. این آدرس برای موتورهای جستجو نیز بهینه*تر می*باشد.

نکته: کاربران Apache قبل از اینکار می*بایست فایل htaccess.txt را به .htaccess تبدیل کنند.

افزودن پسوند به آدرس*ها : در صورتیکه این گزینه روی بلی قرار گیرد، جوملا یک پسوند .html به انتهای آدرس سایت اضافه می*کند. آدرس*هایی که در بالا ذکر شد بدین صورت نمایش داده می*شوند

www.yoursite.com/index.php/getting-started.html یا www.yoursite.com/getting-started.html

این تنظیمات تاثیری بر عملکرد جوملا ندارد و این به سلیقه شما بر می*گردد که از این امکان استفاده کنید یا خیر.

نام مستعار یونیکد : این گزینه بصورت پیش*فرض روی خیر هست. هنگام ذخیره محتوا منو و هر آیتم دیگری چنانچه نام مستعار را وارد نکنید جوملا از تاریخ و زمان برای این فیلد استفاده می*کند. چنانچه این گزینه را روی بلی قرار دهید از نام متسعار یونیکد زبان استفاده می*کند.

نام سایت در عنوان صفحات : نمایش نام سایت در تمامی صفحات که بصورت پیش*فرض روی خیر قرار دارد و شما می*توانید این تنظیمات را تغییر داده و نام سایت را قبل یا بعد از عنوان صفحه قرار دهید.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری