Mohammad Moradi

آموزش فارسی سازی قالب جوملا

22 پست در این موضوع

بیشتر قالب هایی که در سایت های مختلف برای جوملا منتشر می شوند ویا توسط نرم افزارهایی مانند Artisteer ساخته می شوند، زیبا و کارا هستند ولی فارسی نمی باشند. این بدان معنی ست که جهت و موقعیت متن و تصویر در صفحه از چپ به راست است در صورتی که جهت و موقعیت متن در زبان فارسی از راست به چپ است.

اما چگونه می توان قالب جوملا را فارسی کرد؟ در این آموزش سعی بر آن شده تا در 4 مرحله ساده یک قالب جوملا را به آسانی فارسی کرد.

برای این کار ابتدا به پوشه template واقع در فولدر قالب جوملا روی هاست رفته و پس از آن به شاخه css رفته سپس فایل template.css را توسط یک ویرایشگر متن مانند notepad اجرا کنید. توجه داشته باشید این فایل حاوی کدهای css قالب جهت تنظیمات ظاهری قالب است و ممکن است با نام دیگری دخیره شده باشد. ولی اغلب با همان نام template.css موجود است.

حال تغییرات زیر را در کدهای این فایل اعمال کنید.

1- تمامی دستورات text-align: left; را به text-align: right تغییر دهید.

2- کلیه دستورات float: left; را به float: right; تغییر دهید.

3- مجموعه صفات body را پیدا کنید و کد direction: rtl; را به آن اضافه کنید.

4- فایل را ذخیره کنید و آن را ببندید.

نکته : برای آسان تر پیدا کردن این صفات می توانید از گزینه find واقع در منوی Edit استفاده کنید.

تبریک میگویم شما توانستید این قالب را فارسی کنید.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با تشکر از محمد عزیز برای راست چین کردن دوستان عزیز بهترین ابزاری که ازش میتونن استفاده کنن firebug یا گزینه Incpect Element که با راست کلیک

روی مرورگر فایرفاکس میتونید مشاهدش بکنید هستش این ابزرا بهترین کمک رو برای تنطیم دقیق و دلخواه قالب میکنه....

البته دوستان باید در جابجایی float ها دقت کنند چون احتمال بهم ریخت قالب وجود داره پس در تعویض تمام Float ها دقت کنید

با تشکر از جناب مردای عزیز.بابت زحمتشون ....

ولی یک نکته رو ذکر کنم.

دوستان عزیز این روش در 0/00000001-100% حالات منجر به بهم ریختگی کلی قالب میشه!!!!!

همون قرار دادن تگ direction داخل body باعث بهم ریختن کلی قالب و اسکرول شدن قالب میشه!!!

پیشنهاد میکنیم هرگز داخل body این تگ رو قرار ندید. direction ها رو هرجایی که متن دارید وارد کنید.مثلا : content و modules و....

موفق باشید و سربلند

یا حق

تشکر از شما دوست عزیز

می شه کمی بیشتر و دقیق تر توضیح بدین

با تشکر از محمد عزیز برای راست چین کردن دوستان عزیز بهترین ابزاری که ازش میتونن استفاده کنن firebug یا گزینه Incpect Element که با راست کلیک

روی مرورگر فایرفاکس میتونید مشاهدش بکنید هستش این ابزرا بهترین کمک رو برای تنطیم دقیق و دلخواه قالب میکنه....

تشکر از شما دوست عزیز

می شه کمی بیشتر و دقیق تر توضیح بدین

این ابزاری که گفتم هر دو یه کار رو میکنن ولی Incpect Element پیش فرض خودش روی مرورگر هستش و نیازی به نصب نداره البته در نسخه های بالاتر هستش

با استفاده از این و فعال کردنش میشه به شکل آنلاین کدهای css رو مشاهده کرد و تغییرات رو به دلخواه مخصوصا برای راست چین کردن انجامش داد همانطور که

blazhel عزیز هم گفتن تغییر برخی float ها ممکنه قالب رو بهم بریزه ولی با این روش خیلی راحت و بدون بهم ریختگی قالب میشه تغییرات دلخواه رو انجامش داد

حالا اگر به کار با این ابزار عادت کنید بغیر از راست چین کردن کارهای زیاد دیگری هم میشه کرد....اینم بگم وقتی کدی رو اینجوری تغییر میدیم ذخیره نمیشه همونجا باید

محل کد رو نگاه کنیم و به فایلش بریم و تغییر اصلی رو اعمال کنیم...

این ابزاری که گفتم هر دو یه کار رو میکنن ولی Incpect Element پیش فرض خودش روی مرورگر هستش و نیازی به نصب نداره البته در نسخه های بالاتر هستش

با استفاده از این و فعال کردنش میشه به شکل آنلاین کدهای css رو مشاهده کرد و تغییرات رو به دلخواه مخصوصا برای راست چین کردن انجامش داد همانطور که

blazhel عزیز هم گفتن تغییر برخی float ها ممکنه قالب رو بهم بریزه ولی با این روش خیلی راحت و بدون بهم ریختگی قالب میشه تغییرات دلخواه رو انجامش داد

حالا اگر به کار با این ابزار عادت کنید بغیر از راست چین کردن کارهای زیاد دیگری هم میشه کرد....اینم بگم وقتی کدی رو اینجوری تغییر میدیم ذخیره نمیشه همونجا باید

محل کد رو نگاه کنیم و به فایلش بریم و تغییر اصلی رو اعمال کنیم...

بله صابر جان موارد خوبی رو ذکر کردن البته فارسی سازی وراست چین کردن می تونه در هر قالبی متفاوت باشه اما صورت کل به همین شکله وافزونه های که صابر جان گفتن می تونه کمک سایانه با دوستان بکنه

سلام.

اگر شما افزونه firebug رو داشته باشید. کافی است با استفاده از این افزونه بر روی جاهایی از قالب که نیاز به فارسی شدن، تغییر فونت، تغییر رنگ نوشته ها، تغییر دایرکشن و هر تغییر دیگری

دارد کلیک کنید و در قسمت سمت راست صفحه (style)، آن قسمت را به دلخواه تغییر دهید و در آخر تغییرات اعمال شده را به فایل های css قالب منتقل کنید.

دقت کنید تغییرات را باید به فایل های css قالب منتقل کنید.

این روشی که گفتم فقط برای اینه که قالب رو فارسی کنید، اگر بخواهید هم قابلیت راست چین داشته باشد و هم قابلیت چپ چین باید روش دیگری را پیش بگیرید. یعنی اینکه یک زبان دوم برای قالب در فایل

xml قالب تعریف کنید و سپس برای آن زبان، یک فایل css جدید بنویسید و شرط بگذارید که اگر آن زبان انتخاب شد از فایل css جدید تولید شده استفاده کند. با این کار می توان تنظیمات اولیه قالب را حفظ نمود.

به همین راحتی، به همین خوشمزگی:ooof:

البته من در تكميل فرمايشات دوستان گل خوندم در دانشنامه جوملا كه نوشته بود

در خصوص پدينگ و مارگين ها...........(كه دوستان كسي اشاره اي به اين موارد نكرد)

margin : TOP RIGHT BOTTOM LEFT;

padding : TOP RIGHT BOTTOM LEFT;

یعنی هر عددی که به جای RIGHT قرار گیرد بیانگر مقدار padding-right یا margin-right و هر عددی که ... به همین صورت برای TOP , BOTTOM و LEFT .

بنابراین مقادیری که به جای RIGHT و LEFT نوشته شده اند باید بایکدیگر جابجا شوند.

بله مطمئنا padding و margin در صورت لزوم باید دست کاری بشن البته قالب های جدید واستاندارد طوری کد نویسی می شن که مشکل margin و padding زیادی ندارن

با سلام و تشکر

من برای فارسی سازی text-align ها رو از چپ به راست تغییر دادم و دایرکشن rtl هم اضافه کردم ولی قالبم فارسی نمیشه میشه راهنمایی کنید؟

www.egnn.ir

با تشکر مجدد

این کار رو برای همه المانها باید انجام بدید

این قالب css های زیادی داره که لود میشه باید همه فایلهای css خودتون رو بررسی کنید

با سلام

من همه فایلها رو چک کردم ولی باز هم فارسی نشد. با توجه به اینکه قالب بسیار قشنگ و کاربردی برای سایت خبری می باشد اگ یکی از دوستان فارسی سازی رو تقبل کته و برای همه منتشر کنه فکر کنم هدیه خوبی برای همه باشه

من برای سایت خبری کلی قالبها رو زیر و رو کردم ولی به کاملی این ندیدم

بیشتر قالب هایی که در سایت های مختلف برای جوملا منتشر می شوند ویا توسط نرم افزارهایی مانند Artisteer ساخته می شوند، زیبا و کارا هستند ولی فارسی نمی باشند. این بدان معنی ست که جهت و موقعیت متن و تصویر در صفحه از چپ به راست است در صورتی که جهت و موقعیت متن در زبان فارسی از راست به چپ است.

اما چگونه می توان قالب جوملا را فارسی کرد؟ در این آموزش سعی بر آن شده تا در 4 مرحله ساده یک قالب جوملا را به آسانی فارسی کرد.

برای این کار ابتدا به پوشه template واقع در فولدر قالب جوملا روی هاست رفته و پس از آن به شاخه css رفته سپس فایل template.css را توسط یک ویرایشگر متن مانند notepad اجرا کنید. توجه داشته باشید این فایل حاوی کدهای css قالب جهت تنظیمات ظاهری قالب است و ممکن است با نام دیگری دخیره شده باشد. ولی اغلب با همان نام template.css موجود است.

حال تغییرات زیر را در کدهای این فایل اعمال کنید.

1- تمامی دستورات text-align: left; را به text-align: right تغییر دهید.

2- کلیه دستورات float: left; را به float: right; تغییر دهید.

3- مجموعه صفات body را پیدا کنید و کد direction: rtl; را به آن اضافه کنید.

4- فایل را ذخیره کنید و آن را ببندید.

نکته : برای آسان تر پیدا کردن این صفات می توانید از گزینه find واقع در منوی Edit استفاده کنید.

تبریک میگویم شما توانستید این قالب را فارسی کنید.

وقتی که این کد direction: rtl; رو وارد می کنم همه چی درست می شه ولی بعضی اطلاعات ناپدید می شن علت چیه ؟

با سلام و احترام

میشه بگین چه جوری میشه بد از فارسی سازی قالب جوملا اونو چه جوری میشه گذاشت واسه دانلود؟ یعنی چه جوری تو سایت آپلود کنم؟ من یک قالبی رو فارسی کردم الان میخوام اونو بزارم واسه دانلود ولی دیتا بیس که پاک میشه سایت هم کلا پاک میشه. این قالب های فارسی رو چه جوری بد از فارسی میزارن تو سایت ها؟

با سپاس

با سلام و احترام

میشه بگین چه جوری میشه بد از فارسی سازی قالب جوملا اونو چه جوری میشه گذاشت واسه دانلود؟ یعنی چه جوری تو سایت آپلود کنم؟ من یک قالبی رو فارسی کردم الان میخوام اونو بزارم واسه دانلود ولی دیتا بیس که پاک میشه سایت هم کلا پاک میشه. این قالب های فارسی رو چه جوری بد از فارسی میزارن تو سایت ها؟

با سپاس

اگه میخواید اونو ببرید رو هاست میتونید از افزونه اکیبا بک اپ استفاده کنید که یکی از قوی ترین افزونه های جوملاسیت

این تاپیک اموزشی هم ببنیید

هدیه Folcomedia Packager کامپوننت ایجاد بسته نصبی از افزونه های نصب شده در جوملا

اگه میخواید اونو ببرید رو هاست میتونید از افزونه اکیبا بک اپ استفاده کنید که یکی از قوی ترین افزونه های جوملاسیت

این تاپیک اموزشی هم ببنیید

هدیه Folcomedia Packager کامپوننت ایجاد بسته نصبی از افزونه های نصب شده در جوملا

سلام. بابت راهنمایی ممنون.

روی هاست میدونم چه جوری میبرن. من میخوام این قالب فارسی رو به صورت فایل زیپ بزارم روی سایتم تا بقیه استفاده کنن. میخوام بدونم چه جوری میشه این کار رو کرد که بقیه بتونن فابل من رو نصب کنن مثل همین قالب هایی که تو سایت پی سی تمپلت میزارن واسه دانلود منظوری به این صورت است!!!

سلام. بابت راهنمایی ممنون.

روی هاست میدونم چه جوری میبرن. من میخوام این قالب فارسی رو به صورت فایل زیپ بزارم روی سایتم تا بقیه استفاده کنن. میخوام بدونم چه جوری میشه این کار رو کرد که بقیه بتونن فابل من رو نصب کنن مثل همین قالب هایی که تو سایت پی سی تمپلت میزارن واسه دانلود منظوری به این صورت است!!!

توجه نکردی به عرایض بنده.

میتونید با اکیبا بک اپ بگیرید و اونو برای دانلود قرار بدیدو

______________-

اما کار قشنگ تر و حرفه ای تر اینه

آموزش ** آموزش ایجاد بسته ی نصبی جوملا **

اموزش ساخت بسته نصبی

توجه نکردی به عرایض بنده.

میتونید با اکیبا بک اپ بگیرید و اونو برای دانلود قرار بدیدو

______________-

اما کار قشنگ تر و حرفه ای تر اینه

آموزش ** آموزش ایجاد بسته ی نصبی جوملا **

اموزش ساخت بسته نصبی

ممنون بابت راهنمایی. من همه ی اون مراحل آموشی حرفه ای تر رو رو رفتم ولی اطلاعات نمونه نصب نمیشه وقتی روی این گزینه کلیک میکنم یا ارور میده یا بد نصب مثل این میمونه که جوملا رو بدون هیچ چیزی نصب کردی. ممنون میشم اگه بتونین منو راهنمایی کنید.

ممنون بابت راهنمایی. من همه ی اون مراحل آموشی حرفه ای تر رو رو رفتم ولی اطلاعات نمونه نصب نمیشه وقتی روی این گزینه کلیک میکنم یا ارور میده یا بد نصب مثل این میمونه که جوملا رو بدون هیچ چیزی نصب کردی. ممنون میشم اگه بتونین منو راهنمایی کنید.

دسترسی پ خ کنید تا بررسی بشه.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری