rezaee

استفاده از زبان ها ترجمه ورژن قبلی فوکادانلود برای آخرین نسخه

7 پست در این موضوع

سلام

من میخوام آخرین نسخه فوکادانلود رو استفاده کنم.. که برای جوملا 2.5 اومده

ظاهرا تنها یه نمونه فارسی شده هست که برای جوملا 1.6 توسط جومینا ارائه شده

1- من اگه نسخه 2.5 رو از سایت فوکا دانلود بگیرم باید چیکار کنم تا زبان ترجمه ای که دوستان در گذشته زحمت کشیدن رو منتقل کنم؟

2- روال کار به چه صورت هست؟

3- بعد از دانلود از سایت فوکا آیا باید راست چینش هم بکنم؟

4- برای ترجمه باقی کامپوننت چیکار باید کرد و چطور میشه منتشرش کرد. فایل زبانش رو منظورمه. بطوری که سایرین فقط بخوان زبان رو نصب کنن.. و نیاز به بروزرسانی جداگانه نداشته باشن

دوستان لطف کنن هر بخشی رو که میتونن ج بدن ممنون میشم...

منتظرتون هستم...

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

فوکا تغییراتی زیادی تو ورژن جدیدش داده.

به نظر من از فایل زبان نسخه قدیمی استفاده نکنید چون به مشکل بر میخورید.

برای فایل زبان هم که روال کار مشخصه. فایل زبان مدیریت و خود فوکا رو باید ترجمه کنید. زیاد هم کاری نداره. من یه پیشنهاد براتون دارم که پ خ کردم براتون.

اگه قالب سایتتون درست فارسی (و rtl) شده باشه، فوکا کمتر به مشکل میخوره ولی باز هم نیاز دارید بخش هایی رو مثل عنوان تصاویر، عنوان مجموعه و حالت کلی نمایش رو راست چین کنید.

تشکر..

دوستان برای هر بروزرسانی که این نوع کامپوننت ها داشته باشن باید مجددا فایل ترجمه تهیه بشه؟

نسخه ای که روی جوملا 1.6 اجرا میشد با نسخه ای که روی جوملا 2.5 اجرا میشه فکر نمیکنم خیلی تغییرات داشته باشه...

اگه درباره سوالات پست اول یکم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم...

فکر کنم که من تمام سوالات رو جواب دادم ها!

1- من اگه نسخه 2.5 رو از سایت فوکا دانلود بگیرم باید چیکار کنم تا زبان ترجمه ای که دوستان در گذشته زحمت کشیدن رو منتقل کنم؟ فایل زبان رو کپی کنید

2- روال کار به چه صورت هست؟کپی کردن فایل های زبان

3- بعد از دانلود از سایت فوکا آیا باید راست چینش هم بکنم؟ این رو هم که عرض کردم بله باید مواردی رو تو قالب خود فوکا راست چین کنید.

4- برای ترجمه باقی کامپوننت چیکار باید کرد و چطور میشه منتشرش کرد. فایل زبانش رو منظورمه. بطوری که سایرین فقط بخوان زبان رو نصب کنن.. و نیاز به بروزرسانی جداگانه نداشته باشن

بهترین کار اینه که هر نسخه جداگانه فایل زبانش ترجمه بشه. یعنی این نسخه رو شما کامل ترجمه کنید بعد فایل زبان رو منتشر کنید بقیه استفاده کنن

ضمنا کامپوننت ها تو هر ورژن تغییرات زیادی میکنن که قطعا فایل زبانشون هم تغییر میکنه. وقتی فایل زبان ورژن قبلی رو جایگزینش میکنید با پیغام های متعددی روبرو میشید که ناشی از عدم وجود ترجمه س

تشکر از پاسخت دوست عزیز...

راهی وجود نداره که بشه بشخهای مشابه رو کپی کرد؟

مثلا نرم افزاری یا چیز دیگه ای؟

اینطور که کار ترجمه یه کامپوننت برای ورژنهای مختلف عذاب آوره ؟!

راه که چه عرض کنم! دردسرش و احتمال خطاش بیشتره.

میتونید دو تا فایل ترجمه شده و فایل جدید رو کنار هم تو یه ادیتور مثل دریم ویور باز کنید. و با مقایسه بخش ها و استفاده از find & replace قدم به قدم برید جلو. همچنین میتونید تعداد خطوط هر دو فایل رو مقایسه کنید اینطوری دستتون میاد که چقدر تغییر ایجاد شده.

ضمن اینکه تو فایل زبان فوکا، نسخه ها مشخصه به این صورت:

#v1.1.3

#v1.2.0

از این جا هم میتونید خطوطی که به نسخه های جدید اضافه کرده بصورت کلی ملاحظه کنید و همون بخش رو ترجمه کنید.

تشکر از دوست عزیزم

الان من روی لوکال جوملای ترجمه جومینا رو نصب کنم بعد با آخرین نسخه جوملا بروزرسانیش کنم؟

بعد شروع به ترجمه کنم؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری