baltazar

استفاده از فونت دلخواه در سایت

7 پست در این موضوع

سلام. من دوست دارم که فونت عنوان اخبار سایت جوملای من از نوع Titr (تیتر) باشد. با توجه به این برای دیدن این فونت همه کاربران باید آن فونت را در سیستم خود داشته باشد، آیا راهی هست که بتوان این کار را انجام داد بدون اینکه سیستم مراجعه کننده به سایت این فونت را داشته باشد؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

به دوستان عزیز و گرامی

برای تغییر فونت قالب باید تو کدهای css قالبت دستکاری کنی

تو فایل های css به دنبال کد زیر بگرد :

font-family:

و به این تغییر بده

font-family:titr

.........

اگر هم بتونی دمو انلاین قرار بدی خیلی راحت تر میشه راهنمایت کرد.

درضمن یه این لینک هم یه نگاهی بنداز

http://www.forums.parsjoom.ir/thread-4484.html

موفق و پیروز و سربلند باشید

ممنون از جواب شما. من با تغییر فونت جوملا مشکلی ندارم و بلد هستم. سوال من این بود که من چطور از یک فونت به خصوصی استفاده کنم تا برای همه این فونت قابل نمایش باشد. حتی برای کسانی که این فونت را در سیستم عامل خود نداشته باشند

احتمالا در حال وبگردی سایت هایی را دیده اید که از فونت های عجیب و غریب استفاده می کنند و شاید از خود پرسیده باشید که این کار را چگونه انجام می دهند.در حالت معمولی در زبان ایرانی ما،اکثرا از فونت های tahoma و arial استفاده می شود که در تمام کامپیوترها موجود است.حالا اگر بخواهیم یک فونت بخصوص را که ممکن است در رایانه بیننده نباشد،استفاده کنیم شاید در هنگام نمایش چیدمان صفحه کلا تغییر کرده و بر هم بخورد.با آمدن css3 این مشکل نیز برطرف شده است و با استفاده از خصوصیت font-face می توانیم به راحتی انواع قلم ها را به سایت خود،الحاق کنیم تا اگر در رایانه بیننده نبود،توسط مرورگر دانلود شده و مورد استفاده قرار گیرد.این کار زیاد سخت نیست،در ادامه خواهیم دید:

احتمالش هست که دوست داشته باشید از فونت های زیبای انگلیسی که تعدادشون هم کم نیست،استفاده کنید.در این صورت انتخاب هایتان نامحدود خواهد بود.بهترین راه استفاده از کیت های فونت است که حاوی انواع مختلف یک نوع فونت هستند که اکثرا دارای پسوندهای ttf,eot,svg و woff می باشند.مزیت این کیت های این است که با داشتن انواع مختلف یک فونت،می تواند نمایش درست قلم مورد نظر شما را در هر نوع وسیله ای از موبایل یا تبلت و رایانه تضمین کند.چیزی که در مورد انواع فارسی حداقل بنده چیزی در این مورد ندیدم.خودم از سایت FontSquirrel استفاده می کنم. نحوه استفاده به این صورت است:

@font-face {
   font-family: 'ZendaRegular';
   src: url('Zenda-fontfacekit/zenda-webfont.eot');
   src: local('Zenda Regular'), local('Zenda'), url('Zenda-fontfacekit/zenda-webfont.ttf') format('truetype');
}

همانطور که می بینید،این کد فونت شما را تعریف می کند و می توانید با نام دلخواهی که جلوب خصوصیت font-family می گذارید در همه جای سبک تان به آن دسترسی یابید.مثل:

h1 {
 font-family: 'ZendaRegular', Arial, sans-serif;
}

منبع فتولیا

در ضمن اگر بخاید فونتهای فارسی رو قرار بدید میتونید از این لینک http://www.fontsquirrel.com/fontface/generator فونت رو بهش معرفی کنید تا براتون فونت فارسی هم بسازه

دوست عزیز این سوال قبلا در انجمن مطرح شده و اگه یه سرچی کنید می تونید کامل یاد بگیرید نحوه استفاده کردن از فونت فیس رو.

یا علی

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری