aynalserat

فشرده سازی Gzip

4 پست در این موضوع

ضمن عرض سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

طبق جستجو هایی که من انجام دادم متوجه شدم قابلیت فشرده سازی Gzip برای فشرده سازی فایل*های CSS و صفحات وب قبل از ارسال به مرورگر هست چند تا سوال برام پیش میاد دوستان لطفاً به ترتیب جواب بدند تا به جواب برسم از همه دوستانی که پاسخگوی سوالات من هستند و بودند تشکر می کنم :

1- آیا منظور از فشرده سازی این هست که اطلاعات قابل مشاهده برای کاربر رو قبل از ارسال به مرورگر بصورت اتوماتیک به فایل زیپ تبدیل می کنه ؟

2- این فایل ها در کجا ذخیره می شن ؟ و چه وقت از سیستم حذف می شن ؟

3- آیا بوسیله Gzip فضای زیادی اشغال می شه ؟

4- قرار دادن کد در .htaccess با فعال سازی از طریق تنظیمات جوملا تفاوت محسوسی وجود داره ؟

از اینکه سوالاتی فوق مبتدی پرسیدم معذرت می خوام

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

1- تقریبا. محتوی سایت به صورت فشرده شده برای مرورگر ارسال میشه..مرورگر پس از دریافت، محتوی رو باز کرده و نمایش میده

2- همونجایی که بقیه فایل های لود شده از سایت نگهداری میشه. خافظه موقت..بعد از بستن صفحه از بین میره

3- خیر..ولی بار پردازش زیادی به سرور وارد میکنه.در مورد 4 توضیح تکمیلی تر

4- فعال سازی زیپ، از تنظیمات کلی، یک کانفیگ پیشفرض و کلی هست. ولی وقتی شما به کد های htaccess تسلط دارید و بدونید چه کدی چه زمانی کاربرد داره، به مراتب تاثیر بیشتری داره. اما نکته مهم این هست ،استفاده غیر صحیح از دستورات gzip و مخصوصا فشرده سازی ،به دلیل بار پردازش زیادی که روی سرور وارد میکنه میتونه تاثیر عکس داشته باشه. گاها به دلیل فعال شدن فشرده سازی ها، برخی قابلیت های سایت هم ممکنه از کار بیوفته که باید بررسی کنید.

طبق گفته های شما به نظر من بهترین حالت این هست که فعالش نکنم ؟ نظر شما چیه ؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری