enigma

سایتم دیر لود میشه و با سرعت کم بالا میاد

10 پست در این موضوع

درود.

من قالب لایف مگ (SJ_Lifemag) رو از یکی از شرکتها خریداری کردم و وقتی اون رو روی لوکال یا هاست قرار میدم هم در قسمت مدیریت سایت و هم در قسمت نمایش سایت به کندی بالا میاد و زمان زیادی رو برای لود میخواد.

مشکل دومم اینه چند جایی تست کردم با اینکه زبان سایت و قالب و منوها بصورت پیش فرض فارسی هست وقتی سایت لود میشه روی زبان انگلیسی بالا میاد.

اگر ممکنه راهنماییم کنین این 2 تا مشکل رو برطرف کنم بدجور به مشکل خوردم.

شرکت فروشنده هم اعلام کردم هنوز مشکل رو نتونستن پیدا کنن.

سایت روی آدرس زیر قابل مشاهده هست.

php سایت رو هم به ورژن 5.6.21 ارتقا دادم

دمو سایت

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
سایت روی هاست رو، کش و gzip رو روشن کنید. اعلام کنید مجدد بررسی بشه .

هر دو فعال هستن از قبل.

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

دلیل کندی وبسایت شما

1: حجم عکس هاتون بسیار بالاست.اگر jpg هست با فتوشاپ کاهش بدید.اگر png هست از وبسایت tinypng.com استفاده کنیدید

2:gzip روی وبسایتتون غیرفعاله.فعالش کنید

3:تصاویر تکراری تو سایتتون استفاده شده

و . . . . .

نکته ی بسیار مهم که ذکر نکردم هاست هست.اگر سرور شما نامناسب باشه قطعا روی سرعت و حتی امنیت سایت شما تاثیر خواهد داشت

برای حل مشکلات از وبسایت gtmetrix و پلاگین های optimize استفاده کنید

یاحق

ویرایش شده در توسط amirparvaneh

متاسفانه دوستان خیلی ساده بیان می کنن امر بهیینه سازی و اپتیمایز کردن رو

ما توی این سال ها که چند شرکت سایت هاشون دادن تا بهیینه کنیم بیش از 50 درصدشون هاست هاشون قابلیت استفاده از gzip رو نداشتن

و با فعال کردن کش هم بدلیل حجم کش سایت بهینه نمیشد که هیچ بدتر هم میشه

در امر بهینه سازی سرعت لود حرف اول رو تعداد درخواست ها از سرور رو میزنه (Request) هرچه بتونید این تعداد رو کاهش بدید که نرمالش باید پایین تر از 100 باشه ف سرعت لود سایتتون بالا میره

در مرحله دوم بقول دوستمون کاهش حجم سایز تصاویر و مهمتر از اون وراپ و تگ شدن تصاویر هستش و همچنین می تونید با امکان لیزی لودینگ تعداد درخواست های لودینگ تصاویر را هم کاهش بدید.

در مرحله سوم باید و باید فایل های جاوا اسکریپت خود را بهیینه کنید که امری تخصصیست البته دانشگاه Stack Overflow میتونه کمک کنه!!!!!

و بهینه سازی htaccses هم می تونه در روند کاهش زمان لود سیت هم کمک کنه

اما کلام آخر امر بهیینه سازی سرعت لودینگ سایت یک روند خطی نداره که بگید برای تمامی سایت ها با این دستورات میشه اجراش کرد و بهینه شد .... بستگی به خیلی از عوامل از جمله هاست و سرور شما داره

بعنوان مثال cdn یک امکانی هست که هم سرعت لود سایت را بالا میبره هم لایف پینگ تایم میکنه و ... اما برای هاست های ایرانی خیلی کاربردی نداره!!!

ممنون

متاسفانه دوستان خیلی ساده بیان می کنن امر بهیینه سازی و اپتیمایز کردن رو

ما توی این سال ها که چند شرکت سایت هاشون دادن تا بهیینه کنیم بیش از 50 درصدشون هاست هاشون قابلیت استفاده از gzip رو نداشتن

و با فعال کردن کش هم بدلیل حجم کش سایت بهینه نمیشد که هیچ بدتر هم میشه

در امر بهینه سازی سرعت لود حرف اول رو تعداد درخواست ها از سرور رو میزنه (Request) هرچه بتونید این تعداد رو کاهش بدید که نرمالش باید پایین تر از 100 باشه ف سرعت لود سایتتون بالا میره

در مرحله دوم بقول دوستمون کاهش حجم سایز تصاویر و مهمتر از اون وراپ و تگ شدن تصاویر هستش و همچنین می تونید با امکان لیزی لودینگ تعداد درخواست های لودینگ تصاویر را هم کاهش بدید.

در مرحله سوم باید و باید فایل های جاوا اسکریپت خود را بهیینه کنید که امری تخصصیست البته دانشگاه Stack Overflow میتونه کمک کنه!!!!!

و بهینه سازی htaccses هم می تونه در روند کاهش زمان لود سیت هم کمک کنه

اما کلام آخر امر بهیینه سازی سرعت لودینگ سایت یک روند خطی نداره که بگید برای تمامی سایت ها با این دستورات میشه اجراش کرد و بهینه شد .... بستگی به خیلی از عوامل از جمله هاست و سرور شما داره

بعنوان مثال cdn یک امکانی هست که هم سرعت لود سایت را بالا میبره هم لایف پینگ تایم میکنه و ... اما برای هاست های ایرانی خیلی کاربردی نداره!!!

ممنون

ممنون از هر دو دوست عزیز بایت راهنمایی تون.

ولی هم gzip فعاله و هم سرور پشتیبانی میکنه از gzip. مواردی که شما فرمودید درسته ولی مشکل من اینه روی لوکال هم همین مشکل رو دارم و حتی در قسمت ادمین سایت هم با کندی سایت مواجه هستم. تنظیمات کش هم انجام دادم ولی این مشکلات هست.

عکس ها رم حذف میکنم ببینم تغییری ایجاد میشه یا نه شاید مشکل عکسها باشه باز هم ممنون از شما. اگر موارد دیگه ای هم هست که بتونه کمکم کنه ممنون میشم راهنماییم کنین.

با سپاس

سرعت لود بعضی از فرم ورک ها یاینه اگر میخواهید لود سایتان بالا برود باید ( همین قالب ) کد های قالب تان بهینه شوود که البته به بک متخصص نیاز دارد

گفته ی دوستمون که گفتن هاست باید پرسرعت باشه متینه

اما مشکل شما از سایتتونه.کدنویسی و . . .باید بررسی بشه

یاحق

ممنون از هر دو دوست عزیز بایت راهنمایی تون.

ولی هم gzip فعاله و هم سرور پشتیبانی میکنه از gzip. مواردی که شما فرمودید درسته ولی مشکل من اینه روی لوکال هم همین مشکل رو دارم و حتی در قسمت ادمین سایت هم با کندی سایت مواجه هستم. تنظیمات کش هم انجام دادم ولی این مشکلات هست.

عکس ها رم حذف میکنم ببینم تغییری ایجاد میشه یا نه شاید مشکل عکسها باشه باز هم ممنون از شما. اگر موارد دیگه ای هم هست که بتونه کمکم کنه ممنون میشم راهنماییم کنین.

با سپاس

اگر روی لوکال هم مشکل سرعت لود دارید و بخصوص در قسمت ادمین به احتمال زیاد مشکل شما لود فایل های جی کوئری بصورت اکسترنال هستش

اگر شما ف ی ل ت ر شکن رو روشن کنید می بینید که سرعت لودتون میره بالا

چون در تنظیمات فراخوانی جی کودری به احتمال زیاد روی فراخوانی از کتابخانه سایت گوگل جی کوئری تنظیم شده

این عامل هم می تونه باشه

در کل یک دستور خاصی نداره برای حل مشکل این موضوع باید با آزمون و خطا پیش برید و یا بصورت تخصصی روش کار کنید..

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری