peyman.pma

مشکل در SQL

3 پست در این موضوع

سلام دوستان

من در SQL جداولی دارم که تعداد ردیف هاشون در طول مدت خیلی زیاد شده و نمیدونم مربوط به کدوم کامپیوننت یا هسته جوملا هست

xxxx_finder_terms 26,000

xxxx_finder_links_terms9 و همچین جداول که برای بک آپ و ریستور کردن با دردسر شدید روبهرو میشم SQL رو باید تیکه تیکه کنم و ایمپورت کنم میخواستم بدونم اینها چی هستن میشه داخلشون رو پاک کرد یا نه ممنون

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

پس از تحقیق و بررسی سایت های خارجی کشف کردم - اینجا مینویسم تا اگه کسی مشکل داشت استفاده کنه

متوجه شدم که این جدول ها برای جست و جوی هوشمند هستند در واقع تمام مطالب سایت رو ایندکس میکنند برای جست و جوی سریعتر و معمولا اگر سایت شما مطالب زیادی داشته باشه ممکنه میزان ریکورد ها در دیتابیس خیلی خیلی زیاد باشه و به شدت دیتابیس رو سنگین میکنه مثلا خودم من که مطالب زیادی ندارم تقریبا متوسط هست چیزی در حدود 26000 ریکورد فقط در یک جدول ذخیره شده بود که همه اینها مربوط میشه به کامپیوننت جست و جوی هوشمند جوملا

اگر از قسمت مدیریت جوملا وارد کامپیوننت جست و جوی هوشمند بشید :

•  میتونید با زدن کلید فهرست ، مطالب جدید رو به ایندکس ( مال گوگل نیست هااا مخصوص سیستم جست و جوی سایت هست که هوشمند و سریع عمل کنه ) سایتتون اضافه کنید و اونها رو بهینه کنید ( نا معتبر رو از لیست خارج میکنه اتوماتیک )
  •  میتونید با زدن گزینه خالی کردن فهرست تمامی این ریکورد ها رو پاک کنید و دیتابیس به شدت سبک میشه با این تفاوت که سیستم جست و جوی سایت شما کارایی شو از دست میده اگر بخواهید میتونید با زدن مجدد گزینه فهرست دوباره تمام مطالب رو به ایندکس سایت اضافه کنید

لازم هست این نکته رو هم بگم که واقعا میزان ریکورد های این سیستم خیلی زیاد و حجم بالایی از SQL رو شامل میشه طوری که من وقتی میخواستم بک آپ سایت رو روی لوکالهاست بازیابی کنم php myadmin قدرت بازیابی فایل به این سنگینی رو نداشت حتی تنظیمات مربوط به اون رو زیاد کردم از زمانش تا حجمش ولی چندین دقیقه طول میکشید در آخر هم نصفه نیمه آپلود میشد بنابراین مجبور میشدم دیتابیس رو تیکه تیکه اکسترکت و ایمپورت کنم در هاست لوکالم . ( میتونید فهرست رو از کامپیوننت جست و جو حذف کنید و از دیتا بیس بک آپ بگیرید بعد مجدد ایندکس رو بزنید تا ریکورد ها ایجاد بشه )

با سلام 

برای مشکلاتی از این دست راهکارهای متعدد و خوبی وجود داره و یکی از اونها سوق دادن وبسایت و استفاده از سرویسهایی هست که بصورک Cloud بستر پردازش و کوئری گرفتن های نرم افزار ها در بسترشون اجرایی میشه...

اخیرا یکی از این سورسها مشغول فعالیت و کار هستیم که بسیار هم گزینه خوبی برای سایتهای با تعداد آیتم و مطالب بالاست....

سورس این افزونه فوق العاده کاربردی در صورت نیاز از طریق پیام خصوصی در ارتباط باشید....

موفق باشید و سربلند

1 کاربر پسند دیده است

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری