noel

ابزارهای مورد نیاز برای ویرایش قالب و فارسی سازی آن

20 پست در این موضوع

با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم

من چند روزی هست دارم روی جوملا و ساخت یه وب سایت کار درست تحقیق میکنم آخرین ورژن رو از سایت اصلی جوملا دانلود کردم و با استفاده از Wampserver تحت Local نصب کردم و با فارسی ساز های ارائه شده توسط اساتید جوملا رو فارسی کردم. چند تا مطلب و منو اضافه کردم و کلاً کمی باهاش آشنا شدم الان میحوام به صورت عملی شروع کنم برای شروع می خوام رو قالب های آماده خارجی وقت بذارم و با توجه به نیاز خودم ویرایش کنم و فارسی سازیشون کنم چند تا مطلب خوندم ولی از پایه توضیح ندادن.

الان کمکی که از اساتید نیاز دارم اینه که از ایتدا ابزارهای مورد نیاز برای ویرایش و فارسی سازی قالب رو ارائه بدن و آموزش های مرتبط رو بذارن تا همه دوستانی که در این زمینه مشکل دارن کمکی بهشون بشه gift

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

دوست عزیز ابزار خاصی نیاز نیست ... فقط یک ویرایشگر متنی لازم دارید که بنا به سلیقه افراد متغییر است .... برخی دوستان از notpad+ و ویرایشگر های دیگر استفاده میکنند.

شما باید فقط تکنیک های فارسی سازی رو یاد بگیرید. باید بیاموزید که چه قسمت هائی از فایل های یک قالب را ادیت کنید و چه قسمت هائی نیاز به تغییر ندارند.

در کل با کمی تمرید و فارسی سازی قالب های ساده می توانید به راحتی این عمل را فرا بگیرید.

جدیدا دوستان از یکی از ابزار های موزیلا به نام فایر باگ برای فارسی سازی استفاده میکنند.. که می توانید با کمی جستجو در مورد این افزونه فایر فاکس هم اطلاعاتی کسب کنید ...

موفق باشید و پایدار

همه چیز رو کامل دوستان گفتن اگر مرورگرتون به روز باشه روی فایر فاکس با راست کلیک روی سایتتون Inspect Element رو میبینید

که همون کار firebug رو میکنه و خیلی راحت میتونید ازش استفاده کنید...

موفق باشید

سلام و دو صد به درود به همه استاتید و ممنون از پاسخ هایی که دادید.

من الان باید برم رو این firebug کار کنم. فقط یه کمکی میتونید بکنید چند تا سایت مرجع خارجی برای قالب های جوملا معرفی بکنید که من چند تا sample کار درست داشته باشم که باهاش کار کنم یه جوری نباشه که قالب ها Bug داشته باشه. ما هم که آماتور هی دور خورمون بچرخیم.

ممنون از فرم خیلی قوی که دارید واقعاً دمتون گرم :25:

این سایت قالب های جوملا طراحی میکنه .... تقریبا اکثر قالب هاشو من فارسی کردم .... می تونید قالب رو انتخاب کنید ... فارسی کنید و بعد از اتمام با قالبی که من فارسی کردم مقایسه کنید و یا اصلا قالب را بعد از فارسی سازی در انجمن قرار دهید تا مشکلات رو بگن.... این قالبها بسیار ساده و روانم برنامه نیسی شده اند و به راحتی میتونید فارسی سازی را با این قالب ها یاد بگیرید/

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام خیلی ممنون از بابت سایتی که معرفی کردید و این که گفتید بعد از فارسی سازی هم کمک میکنید :128fs318181::128fs318181:

فقط من این سایت رو دیدم تقریباً همه پولی هستن چی کار باید بکنیم ؟

یه قالب تو همین انجمن دیدم خیلی باحال بود ولی ماله جوملا 1.7 هست آیا میشه اینو رو جوملا 2.5 استفاده کرد ؟

ویرایش شده در توسط noel

همه قالب ها در ابتدا به صورت رایگان ارائه می شوند . می توانید تمام قالب های این سایت را از joomla24.com دانلود کنید .

بله قالب های 1.7 را میتوانید روی 2.5 نیز نصب نمائید .

با سلام دوباره به همه اساتید من یه قالب رو فارس سازی کردم اون رو اینجا می ذارم که مشکلاتش رو زحمت بکشین و بگین.

سایت اصلی مه قالب رو برداشتم

قالبی که فارسی کردم

اینم عکس هاش

6ffm1tib83kcwuvuvxv0.jpg

vsjntyl5io8svhiegjhj.jpg

حالا برا من چند تا سوال پیش اومده امیدوارم کمکم کنید:bala:

اول این که این عکس رو ببیندی من نمی خوام اون نوشته ها که دورش خط کشیدم بیان ولی متاسفانه وقتی هر مجموعه ای ایجاد میکنم اینا هستن و نمیشه برشون داشت البته تو قسمت مدیرت مطالب میشه اینا رو حذف کرد ولی اون ربطی به اینجا نداره و تاثیری رو این قسمت که مربوط به مجموعه ها میشه نمیذاره

52995a0oe7grwl45c3a.jpg

سوال بعدی اینکه بعد از فارسی سازی قالب وقتی رفتم رو مدیریت مطالب قسمتی که نوشته ها رو می نویسیم قاطی کرده بود البته یه جا یه متنی در مورد یه تغییر تو فایل Index.php خوندم ولی نمی دونم کدوم فایل Index.php رو و چجوری باید تغییر بدم

1qjl8q4zwlj07ia0914c.jpg

بعد از فارسی سازی یه قسمت از قالب (قسمت سرچ) به هم ریخت با استفاده از Firebug ایراد رو پیدا کردم نمیدونم چرا یه قسمت از کد HTML پاک شده بود که وقتی تو Firebug اون کدها رو وارد کردم درست شد ولی Firebug تغییرات رو ذخیره نمیکنه و من نمیدونم اون کد های HTML رو که الان تو عکس دارید میبینید و Firebug داره نشون میده از کجای قالب پیدا کنم تا کد پاک شده رو بهش اضافه کنم لطفا راهنمایی کنید .

tgovo6hgvxnoklr76d7y.jpg

سوال آخر هم اینکه نمیدونم چرا قالب هایی رو که رو جوملا نصب میکنم جلوش می نویسه قالب پیش فرض و وقتی هم که میخوام حذفش کنم خطا میده و میگه ( قادر به حذف آخرین استایل قالب نیست)

4rokafn4radwp38n8xh.jpg

خیلی ممنون میشم مثل قبل راهنمایی کنید :25::25:

دوستان و استاید سلام

کسی نمی خواد جواب ما رو بده :37:

قسمتهای مربوط به نویسنده مطالب مربوط به تنظیمات مطالب هستش که باید از مدیریت جوملا و از تنیمات مطالب در حالت مخفی بذارید تا نمایش داده نشه از قالب نیستش...

با firebug هم کدها رو نمیتونید ذخیره کنید باید محل کدها رو در فایلی که قرار داره پیدا کنید و کدهاتون رو وارد و ذخیره کنید...

حذف قالبها رو هم اگر قالبی رو بعنوان پیش فرض انتخاب نکرده باشید و یا ماژولی منتصب نکرده باشین از همون قسمت نصب و حذف سربرگ مدیریت میتونید حذفش کنید...

ویرایش شده در توسط saber

سلام آقا صابر دست شما درد نکنه ولی جسارت اگه نشه همه این چیزایی رو که گفتین رو که خودم میدونم و همونجا هم نوشتم راه حلش رو بگین .

اون مطالب که وقتی مجموعه ایجاد میکنم به وجود میاد رو از کجا باید حذف کنم اینو میدونم که وقتی میریم تو قسمت مدیریت مطالب + ایجاد مطلب جدید سمت راست کلی گزینه هست که میتونم حذف کنم اینا رو ولی ربطی به این عکس نداره به عبارتی ربط به محتوای داخلی داره -

Firebug میدونم ذخیره نمی کنه ولی نمیدونم این کدایی که نشون میده رو از کجای قالب باید پیدا کنم؟

برای حذف قالب هم به هیچ وجه نمیشه بارها امتحان کردم همون پیغامی رو میده که اون بالا تو عکس هست در ضمن من هم نسخه فارس هم نسخه انگلیسی (فارسی کردم البته) امتحان کردم قالب هایی رو که خودم اضافه میکنم اجازه حذف نمیده !!!

من هنوز. اصل سوال مورد نظر شما رو متوجه نشدم...!

در موردحذف قالب .فکر میکنم شما وقتی قالبتون در حالت پیشفرض(انتخاب شده) قرار داره میخوای حذفش کنی. طبعاً همچین کاری امکان پذیر نیست!!!

چون قالب هم اکنون برای سایت شما انتخاب شده ست و نمیشه که شما حذفش کنین!!

مسئله ی اول هم خلاصه تر شرح بدید. دقیقا متوجه نشدم.چی میخواید شما!؟

اون کدها رو با استفاده از امکان جستجو در فایل notpade++ هم میتونید پیدا کنید داخل کدوم فایل هستن...

اما قالبها رو شما از قسمت مدیریت قالبها حذف میکنید برای اون خطا میده گفتم که بهتون به قسمت نصب و حذف برید اونجا از سربرگ مدیریت

میتونید قالبها رو حذف کنید برای راحت پیدا کردن از اون قسمت سربرگ مدیریت قسمت انتخاب نوع رو روی قالب بذارید تا لیست قالبها رو براتون بیاره...

با حجت جان همزمان پست دادیم...

ویرایش شده در توسط saber

اون کدها رو با استفاده از امکان جستجو در فایل notpade++ هم میتونید پیدا کنید داخل کدوم فایل هستن...

اما قالبها رو شما از قسمت مدیریت قالبها حذف میکنید برای اون خطا میده گفتم که بهتون به قسمت نصب و حذف برید اونجا از سربرگ مدیریت

میتونید قالبها رو حذف کنید برای راحت پیدا کردن از اون قسمت سربرگ مدیریت قسمت انتخاب نوع رو روی قالب بذارید تا لیست قالبها رو براتون بیاره...

با حجت جان همزمان پست دادیم...

دست شما درد نکه آقا صابر عالی بوووود تونستم حذف کنم :25:

من هنوز. اصل سوال مورد نظر شما رو متوجه نشدم...!

در موردحذف قالب .فکر میکنم شما وقتی قالبتون در حالت پیشفرض(انتخاب شده) قرار داره میخوای حذفش کنی. طبعاً همچین کاری امکان پذیر نیست!!!

چون قالب هم اکنون برای سایت شما انتخاب شده ست و نمیشه که شما حذفش کنین!!

مسئله ی اول هم خلاصه تر شرح بدید. دقیقا متوجه نشدم.چی میخواید شما!؟

سلام آقا حجت ممنون از جوابی دادید.

مشکل قالب با راهنمایی آقا صابر حل شد حالا یه توضیح بدم در مورد مشکلی که با مجموعه ها دارم.

اولین سوال چرا هر مطلبی میخواییم بذاریم رو سایت حتی اونایی که زیر مجموعه ندارن مثل تماس با ما باید بازم براشون مجموعه تعریف کنیم.

دوم این که چرا وقتی مجموعه ایجاد میکنیم یه سری اطلاعات اضافی مثل تاریخ انتشار و نام نویسنده و ... به وجود میاد که قابل مدیریت هم نیست(یعنی من بلد نیستم)

یه مثال میزنم که منظورم رو یتونم برسونم این عکس رو ببینید.

52995a0oe7grwl45c3a.jpg

من اینجا اومدم یه منو اخبار درست کردم و سه تا خبر توش قراردادم همون طور که میبینید اون تاریخ انتشار و ... همه هستن من میخوام اینا رو حذف کنم و نمیتونم. البته یه توضیح بدم که اینو میدونم وقتی می خوام از قسمت مدیریت مطالب متن اخبار رو وارد کنم میتونم این اطلاعات رو حذف کنم ولی وقتی اونجا تنظیم میکنم که نمایش داده نشود هیچ تاثیری نداره (کجا تاثیر میذار وقتی که مثلاً روی خبر 3 کلیک می کنیم که برم متن اخبار رو بخونم این تاریخ انتشار و نام نویسنده و .. از اونجا حذف شده یعنی به عبارت دیگه من فقط میتونم نمایش و عدم نمایش این اطلاعات رو در محتوای خبر مدیریت کنم )

در ضمن آقا حجت ما همشهری هم هستیم و به شما هم افتخار می کنیم :a2d3:

ویرایش شده در توسط noel

اولین سوال چرا هر مطلبی میخواییم بذاریم رو سایت حتی اونایی که زیر مجموعه ندارن مثل تماس با ما باید بازم براشون مجموعه تعریف کنیم.

دوم این که چرا وقتی مجموعه ایجاد میکنیم یه سری اطلاعات اضافی مثل تاریخ انتشار و نام نویسنده و ... به وجود میاد که قابل مدیریت هم نیست(یعنی من بلد نیستم)

برای مطالبی که مجموعه خاصی براشون ندارید یک مجموعه بسازید به نام "دسته بندی نشده ها" و هر مطلبی رو که در مجموعه های دیگه جایی نداره ،داخل این مجموعه قرار بدید.

برای حذف تاریخ و مشخصات دیگه هم کافی هست زمانی که منو میسازید برای نمایش یک مجموعه ، در تنظیمات همون منو انتخاب کنید چی نمایش داده بشه و چی نشه :a2d3:

برای مطالبی که مجموعه خاصی براشون ندارید یک مجموعه بسازید به نام "دسته بندی نشده ها" و هر مطلبی رو که در مجموعه های دیگه جایی نداره ،داخل این مجموعه قرار بدید.

برای حذف تاریخ و مشخصات دیگه هم کافی هست زمانی که منو میسازید برای نمایش یک مجموعه ، در تنظیمات همون منو انتخاب کنید چی نمایش داده بشه و چی نشه :a2d3:

سلام سلام . دست شما درد نکه مشکل حل شد

:a2d3::25:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری