alicnc2002

2 سوال در مورد index

10 پست در این موضوع

با سلام خدمت همه دوستان

2 سوال داشتم با جستجو نتونستم مورد مشابه پیدا کنم، به هر حال اگر سوالم تکراری هست ، عذرخواهی می کنم.

اول این که از جوملا 2.5.9 استفاده می کنم. همراه قالبی که تهیه کردم، اطلاعات نمونه هم وجود داشت. تمام اطلاعات پایه ، منوهای مربوط و ... رو حذف و منوها ، مطالب و ... مورد نیاز خودم رو ایجاد کردم. اما الان بعد از حدود 2 ماه هنوز تو گوگل وبمستر، لینک های قدیمی ایندکس میشه و بدلیل این که اون لینک ها دیگه وجود ندارن، به عنوان not found ثبت میشن. برای سایت من از xmap استفاده میکنم و سعی کردم سایت مپ رو دوباره ایجاد کنم ولی مشکل حل نشده.

سوال دومم : آیا راهی وجود داره تا بشه در xmap یا هر کامپوننت مشابه Jdownload رو هم ایندکس کرد؟ یعنی فایل هایی که جهت دانلود قرار داده میشن هم ایندکس بشن؟

پیشاپیش از لطف شما ممنونم.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

در خصوص به سوال اول شما:

یعنی شما آدرس لینکهایی را که از قبل تو سایتتون بوده و الان پاک کردید گوگل هنوز آنها را ایندکس کرده و نشون میده؟

اگر اینطوریه اگرچه شما آنها را پاک کردید از سایت خودتون ولی تو کش گوگل هنوز مونده و گوگل هم خودش اونارو با توجه به ذخیره گاه خودش برای هر سایت اون اطلاعات را نشون میده و وقتی کاربر از سرچ گوگل وارد می شود با ارور صفحه 404 روبرو می شود

وارد گوگل وب مستر شوید و مراحل زیررا دنبال کنید

crawl errors بروید و لینکهای مشکل دار را انتخاب و حذف کنید

نقشه سایت جدید درست کنید و به گوگل معرفی و سپس رفش کنید

در اداممه توضیحا تباید عرض کنم که اگر مشکل شما حل نشد می توانید آدرس اون لینکهایی را که ارور 404 می دهند رو در فایل robots.txt مسدود کنید

از پاسختون ممنونم. این کار رو کردم ، چندین بار همین نکته ای که اشاره کردید ، رو انجام دادم با فرض مبحث کش ، ولی دوباره همون لینک ها ایندکس میشن. جالب اینجاست که در site map اصلا این لینک ها وجود ندارند و فقط تو google به عنوان 404 ثبت میشن. سعی کردم از طریق بخش ارجاع یه سری رو به آدرس دیگه ای ارجاع بدم ولی خیلی زیاد هستند(تا الان حدود 160 لینک). تصور کنید کل لینک ها و منوها و ... که همراه یک قالب با اطلاعات پیش فرض وجود داره به عنوان 404 ثبت میشن؟!

این لینک سایت

و این هم لینک سایت مپ

این هم یکی از لینک هایی که وجود نداره ولی در گوگل میاد

باز هم از راهنمایی شما ممنونم.

من فکر میکنم که شما باید از .htaccess 301 redirect که توصیه ی وبلاگ فارسی گوگل هم هست برای این کار استفاده کنید .

این روش روی اسپایدرهای موتور جستجو و لینک های user friendly تاثیر داره.

این فایل در وب سرورهای آپاچی در روت هاست و زیرشاخه موجوده و تاثیر بصورت inherit اعمال میشه

برای تغییر filenameها و جابجایی pageها، این روش امنیه.

موقعی که از مرورگر درخواستی روی صفحه وب به وب سرور فرستاده میشه، وب سرور اول از همه میره سراغ این فایل که شامل دستورات و ساختاری برای تعیین درخواست های مطمئن، شامل امنیت و ریدایرکت مشکلات و هندل کردن صفحات خطا هست.

کد 301 پیغام وب سرور به درخواست صفحه ای هست که بطور قطعی جابجا شده.

وبلاگ رسمی فارسی گوگل رو ببینید یا این لینکم به شما کمک می کنه:

http://ndesign-studio.com/blog/301-htaccess-redirect

خیلی از پاسخ شما عزیزان ممنونم.

همون طور که گفتم تعداد صفحه ها خیلی زیاده و نمی تونم همه رو redirect کنم. الان اگر یک صفحه بسازم و بعد از چند روز پاکش کنم، همچنان در گوگل به عنوان 404 ایندکس میشه. من سوالم اینه چرا باید دیتایی که وجود نداره ایندکس بشه؟ به این که اصلا این صفحه در xmap وجود نداره؟!

دیتایی که وجود نداره نیست دوست عزیز. این لینک ها در هیستوری گوگل موندن و تا crawl بعدی اسپایدرها باقی میمونن. توصیه میکنم حتما و حتما برید به منبع درست حسابی مثل همین وبلاگ رسمی گوگل (تو خودگوگل جستجو کنید : وبلاگ فارسی رسمی گوگل) اونجا کامل توضیح داده این مشکلات رو .

ممنونم. من اون مطلب رو مطالعه می کنم. اما فکر میکنم به اشتباه مشکلم رو مطرح کردم. به عکس زیر توجه کنید. من مشکلم در لیست شدن یک صفحه حذف شده در نجیه جستجوی گوگل نیست. به عکس توجه کنید، در طول 90 روز گذشته، با فرض صحبت شما که دیگه دیتا وجود نداره، چندین بار ulr های not found رو mark as fixed کردم. دقیقا با همین تفکری که شما اشاره کردید، یعنی ممکنه یه مسئله ای مثل cash یا همنچین چیزی باعث شده صفحه ای که وجود نداره، در اینجا بیاد. ولی اگر توجه کنید در یک دوره چند روزه دوباره همون صفحه ها اومدند. برای مثال در همین عکسی که قرار دادم، صفحه getting-started یکی از صفحه هایی هست که به طور پیشفرض با قالب وجود داشت و من همون اول حذفش کردم. مسئله این هست که گوگل بدون شک داره از روی sitemap صفحه ها رو ایندکس میکنه، وقتی داخل فایل sitemap همچین صفحه ای وجود نداره، چطور همچین چیزی ممکن میشه؟

240hkpwuujvux4jpgoqi.jpg

چند راهکار:

1- به خود گوگل اطلاع بدید تا بازبینی مجدد کنه.

2- این لینک سایت را ایجاد کنید سپس ریدایرکت کنید به صفحه اصلی یا صفحه ای جدید که جایگزینش کردید

3- در robots.txt صفحه را ببندید

4- سایپ مپ جدید درست کنید و آپدیت

فعلا انجام بدید تا بعد.....

ممنونم. من اون مطلب رو مطالعه می کنم. اما فکر میکنم به اشتباه مشکلم رو مطرح کردم. به عکس زیر توجه کنید. من مشکلم در لیست شدن یک صفحه حذف شده در نجیه جستجوی گوگل نیست. به عکس توجه کنید، در طول 90 روز گذشته، با فرض صحبت شما که دیگه دیتا وجود نداره، چندین بار ulr های not found رو mark as fixed کردم. دقیقا با همین تفکری که شما اشاره کردید، یعنی ممکنه یه مسئله ای مثل cash یا همنچین چیزی باعث شده صفحه ای که وجود نداره، در اینجا بیاد. ولی اگر توجه کنید در یک دوره چند روزه دوباره همون صفحه ها اومدند. برای مثال در همین عکسی که قرار دادم، صفحه getting-started یکی از صفحه هایی هست که به طور پیشفرض با قالب وجود داشت و من همون اول حذفش کردم. مسئله این هست که گوگل بدون شک داره از روی sitemap صفحه ها رو ایندکس میکنه، وقتی داخل فایل sitemap همچین صفحه ای وجود نداره، چطور همچین چیزی ممکن میشه؟

240hkpwuujvux4jpgoqi.jpg

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری