Amin.Manager

یه سوال جدید!

14 پست در این موضوع

سلام

دوستان من چندتا کامپوننت استفاده میکنم که هر کدومش برا خودش یه بخش ثبت نام داره، فیلدهای ثبت نام این کامپوننت ها با فیلدهای ثبت نام خود جوملا فرق داره، وقتی داخل جوملا ثبت نام میکنی این اطلاعات به فیلدهای ثبت نام اون کامپوننت ها منتقل میشه و مابقی فیلدهایی که جوملا نداشته رو ازت میخواد پر کنی، حالا من میخوام این ثبت نام ها رو همش یکی کنم، کسی میدونه باید چیکار کنم؟:bala:

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

معمولا ثبت نام ها باید یکسان باشه ، از چه کامپوننت هایی استفاده می تونید

اگر ثبت نام جدا داشته باشند ، تو تنظیماتشون باید (احتمالا) برای ست کردن با جوملا گزینه ای داره

ببین آقا رضا من از کامپوننت guru استفاده می کنم، وقتی داخل جوملا ثبت نام میکنم این اطلاعات منتقل میشه به فرم های کامپوننت و بعد فیلدهایی که جوملا نداشته رو میخواد، من میخوام تو یه مرحله همش گرفته بشه، اگر امکان داره یه کمک بکنین، این کامپوننت داخل پی سی جوملا منتشر شده و رایگان هست، من خیلی از مشکلاتشو حل کردم این آخرین مشکلشه هیچ کس هم کمک نمیکنه.:5:

مشکل دیگه ای هم که داره وقتی برا بار دوم پسورد وارد نکنی پسوردت عوض میشه و اصلا معلوم نیست چی میشه، من رفتم فیلدهای پسورد فرم کامپوننت رو هم اجباری کردم، ولی حالا یه جای دیگه همون فرمه میاد بدون فیلد یوزر و پسورد بعد اونجا هم میزنه یوزر و پسورد اجباری است ولی فیلدش نیست، کمک کنی ممنون میشم

به نظرتون امکانش هست که تعداد فیلدهای پیش فرض ثبت نام جوملا رو زیاد کرد و بخش ثبت نام کامپوننت رو مستقیم به جوملا وصل کرد؟

برای ایجاد فیلدهای دلخواه با یک دیتابیس باید کمی برنامه نویسی کنی

فیلدهای خودت را باید اول در دیتابیس ایجاد کنی . سپس کلاس های فیلدها را باید ایجاد کنی تا اینجای کار مربوط به کامپوننت ثبت نامی جوملا هست. (البته خود جوملا پلاگینی داره که یکسری اطلاعات رو اضافه میکنه من به شرطی این راه را پیشنهاد میکنم که المان های مورد نظر در سیستم ثبت نامی جوملا کار شما را راه نیاندازه و در واقع نوع ساختار ثبت نامی شما متفاوت باشه)

بعد هر کامپوننت را باید بصورت جداگانه به دیتابیس جوملا وصل کنی. و بگی که اطلاعات مورد نظر رو از دیتابیس جدول یوزر فراخوانی کنه. که باز اینجا نیاز به نوشتن توابع و رشته خودش هست

سپس زمانی که رشته های مورد نظر را در هر کامپوننت جداگانه ایجاد کردی. باید به پوشه های views (بخش نمایشی) هر کامپوننت مراجعه کنی . و رشته هر کدام از فیلدهای ثبت نامی را بر اساس رشته جدیدی که نوشتی تغییر بدی

البته من خیلی خلاصه وار گفتم ولی نه کار راحتی هست و نه کار خیلی سختی کمی برنامه نویسی میخواد و به راحتی میتونی از نوع ساختار خود جوملا هم الگو بگیری.

البته این راه حلی که من گفتم راه حل برنامه نویسی هست. راه حل منطقی این هست بتونی پلاگین هایی را پیدا کنی که فیلدهای اینا رو با هم مشترک کنه. که البته در بعضی کامپوننت های بزرگ هست ولی در کامپوننت های کوچیک نیست

در واقع این راه احل آخرین راه حل میباشدو در صورتی که پلاگین اتصال پیدا نکنی در صورت اینکه نتونی فیلدهای اضافی همدیگر را بهم متصل کنی

موفق پایدار

مهندس جان از طرز بیانت خیلی خوشم اومد، تا حدودی متوجه شدم باید چیکار کنم، خود کامپوننت یه جدول داخل دیتا بیس داره ، من باید داخل جدول یوزر جوملا اون فیلدها رو بسازم و کد نویسی رو انجام بدم که اونجا ثبت بشه درسته؟ پلاگین جوملایی که میگی فیلد ثبت نام گسترش میده برا من کافیه ، فقط باید اینارو داخل مدیریت کامپوننت هم اضافه کنم درسته؟

ببین اصل فیلدهای ثبا نامی را در سیستم جوملا هست. پس نیازی به نوشتن برای ایمیل ، یوز ، پسورد و نام کاربری نداری ، شما نیاز داری به اطلاعات اضافی پس برو به بخش پلاگین های جوملا یک چلاگین هست که مربوط به پروفایل یا در واقع فیلد ثبت نامی هست که باعث میشه فیلدهایی مثل تلفن ، ادرس و ... را به ثبت نام جوملا اضافه کنی. حالا فقط تنها کاری که به کامپوننت های مورد نظر مراجعه کنی و بهشون بگی بجای اینکه فیلدهای اضافی را از جدول یوزر خودشون بخونه از جدول یوزر جوملا بخونه

کار سختی نیست ولی راحت هم نیست . کافی شما نوع توابعیو ساختاری که برای کامپوننت مورد نظر نوشته شده را عوض کنی و بگی بجای اینکه از جدول یوزر خودش در دیتابیس خودش بخونه بره از جدول یوزر کامپوننت جوملا در دیتابیس بخونه. اول اگر تجزیه و تحلیل کنی و نوع ساختار هر دو را بررسی کنی و به دقت نوع ساختار دیتابیس جداول هر دو کامپوننت را بررسی کنی به راحتی میتونی به هم متصلش کنی . فقط باید کمی در کلاس ها و توابع و رشته ها تغییراتی انجام بدی. من فکر میکنم فیلدهای اضافی جوملا کار شما را راه بندازه .

اگر فیلدهای مورد نظرت بیشتر از فیلدهای اضافی خود جوملا باشه اون فیلد مورد نظر را باید بصورت کامل ایجاد کنی. اما اگر فیلدهای اضافی جوملا که توسط پلاگین خودش فعال میشه کارت را راه بندازه با کمی تغییرات در توابع میتونی به راحتی بگی بجای دیتابیس کامپوننت از دیتابیس جوملا فراخوانی بشه

موفق پایدار

اگر پلاگین فیلدهای اضافی جوملا رو فعال کنم باید بگم از جدول user_profiles کامپوننت اطلاعات رو بخونه؟ همuser و هم user_profiles ؟ نمیشه این دوتا جدول رو یکی کرد؟

درسته باید بگی اینکار رو بکنه. اگر ترکیب کنی دردسر خودت بیشتر میشه و اعمال تغییرات بیشتری باید انجام بدی وقتی خود جوملا اماده برات گذاشته دیگر چه توفیقی داره که بخوای تفکیک کنی. اما من اگر باشم مستقل میزارم باشه. چون یوز بحثش همیشه از پروفایل جدا هست. و تفکیک کردن به نفع خودت هست

موفق پایدار

آقا دستت دردنکنه من اینکارو انجام میدم اگر به مشکل خوردم دوباره مزاحمت میشم، میخوام آخرش کامپوننت صحیح شده رو تقدیم کنم به انجمن تا تفاوتش رو با اون کامپوننت ترجمه شده ببینید

موفق باشید

سلام من دارم همه کانکشن ها و فیلدهای کامپوننت رو که به جدول خودش وصل شده بود به جدول user_profiles وصل میکنم، یه سوال دارم:

جدول user_profiles داری فیلدهای زیر است:

user_id,profile_key,profile_value,ordering

و جدول کامپوننت دارای فیلدهای فیلدهای زیر است:

id,company,firstname,lastname

ماهیت این دوتا یه جورایی با همفرق میکنه داخل کانکشن ها و insert ها چجوری جای هم به کار ببرمشون؟

ممنونم

خب من خیلی با ساختار جوملا آشنا نیستم اما باید فیلدهایی که توی جدول user خود جوملا نداری را اضافه کنی . یه سری هم که مشترکه مثل آیدی و ...ع

معمولا برای هر ثبت نامی باید میل طرفو بگیری که اگه تکراری نیست می تونی insert کنی اول باید تو جدول user اضافه کنی و سپس با همون userid که بهت میده یه رکورد توی کامپوننت و بقیه جداول مربوطه اضافه می کنی( این در موردی که می خواهی اگه تو ثبت نام کامپوننت اضافه بشه به کاربران خود جوملا هم اضافه بشه)

من این راه رو رفتم تا حدودی ولی خیلی کامپوننته ناجوره خیلی جاها باید ویرایش بشه، به خاطر همین تصمیم گرفتم میونبر بزنم، تصمیم دارم کاری کنم که اطلاعاتی که داخل فیلدهای جوملا موقع ثبت نام وارد شده،به صورت اتوماتیک بیاد داخل فیلدهای اطلاعات کامپوننت بشینه، سه تا از فیلدها اینجوری هست میخوام بقیش هم همین کارو کنم، به نظرتون چجوریه؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری