bestboy7

یه مشکل در نمایش مطالب در گوگل

12 پست در این موضوع

سلام دوستان

یه مشکلی برخوردم که تازگی واسم داره اگه کسی میدونه راه حلش رو ممنون میشم کمک کنه

[ATTACH=CONFIG]3641[/ATTACH]

عکس بالا نمایش جستجوی گوگل هست اگه دقت کنید سه سایت اول مربوط به سایتم هست که هر سه عنوان, عنوان مطالبی از سایت هست

1) سومین لینک(فلش قرمز) با اینکه عنوان مطلب رو داره ولی لینک صفحه اصلی رو زده و توضیحاتی که واسه صفحه اصلی گذاشتم. چرا عنوان رو از یک مطلب گرفته اما لینک و توضیحات رو از صفحه اصلی سایت؟؟؟

2) دو عنوان اول (فلش آبی) رو دقت کنید عنوان مطالب رو داره لینک هم درسته و به مطالب داده شده اما لینک درهم برهم نوشته(چون نام مستعار فارسی بوده) آیا همه نام مستعارهای فارسی لینکش رو اینجوری مینویسه؟؟؟

3) در دو عنوان اول (فلش آبی) چرا در انتهای عنوان مطالب "- خانه" رو نوشته؟؟ قبلا در سایت دیگه که با جوملا 1.5 بود دیده بودم که نام سایت رو در انتهای لینک های ایندکس شده میذاشته اما "-خانه" رو ندیده بودم و دلیلش رو نمیدونم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

سوالي خوبي است

1) و 3) قسمت تنظيمات مربوط به كلمات كليدي و نام سايت را چك كنيد

اصولا هرجا كه كلمه دانلود باشد خب سرچ مي شود

2) بله گوگل به هر كلمه يك خط تيره "-" براي جداسازي آنها با هم انجام مي دهد و اين قانون هم در مورد لينكهاي فارسي و هم لاتين نيز صادق است ولي در زمان سرچ كاربر نيز كليه كلمات در كنار هم كه تركيب يك جمله را مي دهند.

سوالي خوبي است

1) و 3) قسمت تنظيمات مربوط به كلمات كليدي و نام سايت را چك كنيد

اصولا هرجا كه كلمه دانلود باشد خب سرچ مي شود

2) بله گوگل به هر كلمه يك خط تيره "-" براي جداسازي آنها با هم انجام مي دهد و اين قانون هم در مورد لينكهاي فارسي و هم لاتين نيز صادق است ولي در زمان سرچ كاربر نيز كليه كلمات در كنار هم كه تركيب يك جمله را مي دهند.

بسیار سپاسگزارم جناب مرادی از جوابتون

در مورد اول من قبل از تاپیک زدن هم همه چیز رو چک کرده بودم اما باز هم نام سایت و تک تک مطالب رو چک کردم هر مطلب عنوان خودشو داره عنوان سایت هم جداست. توصیحات هم به همون شکل. کلمات کلیدی هم که نمیدونم مشکلی آیا ایجاد میکنه یا نه بهر حال اونا هم کلماتی مربوط به خود داشتند. اما نمیدونم چرا بازم این اتفاق افتاده که عنوان یک مطلب به لینک صفحه اصلی داده شده.

در مورد دوم هم فک میکنم دقیقا نتونستم سوالم رو مطرح کنم. من مشکلی با خط های تیره ندارم. سوالم اینه چرا قسمت فارسی لینک که همون نام مستعار هست (از نظر نمایش) قبل از اسم سایت و منوها نمایش داده میشه. اما وقتی نام مستعار را انگلیسی می کنیم لینکها درست نمایش میده و از اسم سایت شروع میشه تا برسه به نام مستعار مطلب. گویا مشکل راست به چپ هست. سوالم اینه در همه لسنکهایی که حاوی نام مستعار فارسیه اینجوری نمایش میده؟

دو مورد سوال دوم بله برا تمامي نامهاي مستعار فارسي گوگل به اين صورت نشان مي دهد

همون بحث راست چين و چپ چين هست و اولويتها...

در خصوص قسمت اول هم آيا شما ازين كامپوننت هايي كه خودكار كلمات كليدي مي سازند استفاده مي كنيد؟

بسیار سپاسگزارم جناب مرادی از جوابتون

در مورد اول من قبل از تاپیک زدن هم همه چیز رو چک کرده بودم اما باز هم نام سایت و تک تک مطالب رو چک کردم هر مطلب عنوان خودشو داره عنوان سایت هم جداست. توصیحات هم به همون شکل. کلمات کلیدی هم که نمیدونم مشکلی آیا ایجاد میکنه یا نه بهر حال اونا هم کلماتی مربوط به خود داشتند. اما نمیدونم چرا بازم این اتفاق افتاده که عنوان یک مطلب به لینک صفحه اصلی داده شده.

در مورد دوم هم فک میکنم دقیقا نتونستم سوالم رو مطرح کنم. من مشکلی با خط های تیره ندارم. سوالم اینه چرا قسمت فارسی لینک که همون نام مستعار هست (از نظر نمایش) قبل از اسم سایت و منوها نمایش داده میشه. اما وقتی نام مستعار را انگلیسی می کنیم لینکها درست نمایش میده و از اسم سایت شروع میشه تا برسه به نام مستعار مطلب. گویا مشکل راست به چپ هست. سوالم اینه در همه لسنکهایی که حاوی نام مستعار فارسیه اینجوری نمایش میده؟

با این شرایط که تمام نامهای فارسی به این شکل هستند و از اونجایی که پاهر زیبایی ندارند چون نام سایت معمولا دیده نمیشه توسط کاربرو آیا بنظرتون بهتر نیست نامها انگلیسی باشه(مثلا همون ترجمه عنوان). هرچند تجربه کردم که نام فارسی چقدر مفیده توی سئو و جستجوی گوگل. در واقع اولین چیزی هست که در جستجوی گوگل تطبیق داده میشه. از کلمات کلیدی هم مهمتره و از اونجایی که تمام جستجوهای ما فارسی هست پیشنهادتون چیه؟ عنوان فارسی یا انگلیسی؟

نه من از هیچ کامپوننت تگ و هیچ افزونه ای برای کارهای اینچنینی و یا سئو استفاده نمیکنم. در واقع جوملای نسبتا بدون افزونه است

تجربه خودم و پیشنعاد من استفاده از نام مستعا لاتین عنوان آن پست است.

آیا شما هر پستی می زنید به این مشکل بر می خورید؟

والا جناب مرادی من این سایت رو تازه راه انداختم و هنوز هم مطالب زیادی نداره از طرفی تازه همین چند صفحه ایندکس خورده. اما سایتهای دیگم عنوانها فارسیه اما اسم لینکها بدون مشکل با اسم سایت شروع میشه و بهم نمیخوره. البته توی اون سایتها منوها هم فارسیه و گفتم شاید واسه اینه که پشت سر همه. اما توی این سایت جدید منوها با نام انگلیسی هست و فقط عنوان مطلب فارسیه.

در پاسخ به این سوال شما مربوط به آن تصویر ارسال پس از بررسی دقیق سایت مورد نظر به این نتیجه رسیدم که:

سایت شما چون در گوگل sitelink شده و لینک آن صفحه موردمظر نیز در صفحات سایت لینک شده (صفحاتی که بیش از اندازه محبوب سایت هستند و می توانند پیشرو سایت در سئو سایت باشند) قرار دارند به همین خاطر در گوگل با سرچ اون کلمه صفحات دیگر را که سایت لینک شده اند را میاورد.

پس نتیجه اینکه اون کلمه مورد نظر ما با توجه به موقعیت اصلی خودش در صفحه مربوطه، صفحه مربوطه و لینکش سئو نشده که بتواند با کلمه ای که در عنوان و یا کلیدواژه سایت خودش است با توجه به سرچ کاربر در گوگل ظاهر گردد.

جناب مرادی من زیاد متوجه نشدم اگه میشه مشروح تر بفرمایید و راه حل رو.

اینجوری فهمیدم که مثلا یک مطلب دارم (یک صفحه) که این مطلب توی مطالب دیگه لینک داده شده بهش(به خاطر اهمیت این مطلب در سایت). حالا واسه همین موضوع وقتی کلمه ای یا عبارتی سرچ میشه که توی کلمات کلیدی یا عنوان اون مطلب باشه(درواقع باعث جستجوی اون مطلب میشه) در این حالت در جستجوی ما گوگل قاطی میکنه و الزاما لینک همون مطلب رو نمیذاره و ممکنه صفحاتی دیگه که از نظر سئو در اون کلمه قوی هست رو بذاره.

درست فهمیدم؟

اگه اینجوریه راه حل چیه؟ و باید چیکار کرد؟ سایت لینک که یک کار درست و مفید هست اگه قرار باشه باعث چنین مسائلی بشه که همه صفحات در گوگل قاطی پاتی میشه

بله درست متوجه شديد.

برا راه حل هم يكم صبر كنيد و يا سطح دسترسي بديد شايد مشكل از جاي ديگري باشد

بله درست متوجه شديد.

برا راه حل هم يكم صبر كنيد و يا سطح دسترسي بديد شايد مشكل از جاي ديگري باشد

پ خ شد. لطفا چک بفرمایید

جناب مرادی چک کردید یا هنوز فرصت نکردید؟

من کاربری واستون پ خ کردم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری