mrs.salari

ارور: Database connection error (2): Could not connect to MySQL بعد از انتقال به هاست

8 پست در این موضوع

با سلام من در تاپیک قبلی هم براتون نوشتم که زمانی که بعد از انتقال سایت از لوکال به هاست دامین خودم رو در مرورگر زدم پیغام حذف پوشه installation رو داد و وقتی این پوشه رو حذف کردم این پیغام نشون داده شد : Database connection error (2): Could not connect to MySQL اینارور مربوط به چی هست ؟ من همه مراحل نصب رو از همین انجمن دنبال کردم و به نظر خودم صحیح بود چون هیچ پیغامی دریافت نکردم مبنی بر استباه بودنش !!! اما حالا این مشکل رو دارم لطفا اساتید محترم راهنمایی بفرمایید خیلی فوریه :oom::oom::oom:

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

این ارور بخاطر عدم برقراری ارتباط با دیتابیس هست احتمال زیاد مشخصات رو در فایل کانفیگ درست وارد نکردید

نام دیتابیس و یوزر و پسوردش رو در فایل کانفیگ چک کنید دقیق درست باشن

توی هاست configuration.php رو edit بزنید و این 5 تا تغییر رو توش انجام بدید و ذخیره کنید

1:نام یوزری که در هاست ساختید رو به جای روت قرار دهید public $user = 'root';

2:نام پسوردی که برای یوزر گذاشتید بین سینگل کوتیشن قرار دهید public $password = '';

3:نام دیتابیسی که در هاست ساختید رو جایگزین کنید public $db = 'your db';

4:مسیر log و tmp رو تا این مسیر پاک کنید

[ATTACH=CONFIG]4100[/ATTACH]

5:یه کادر بالا وجود داره از اول نوشته تا جای public_html رو کپی کنید به جای متنی که در عکس بالا حذف کردیم قرار بدید.هم به جای tmp و هم log

موفق باشی

سلام ببخشید من به اشتباه دیتابیسم را جدف کردم و حالا باید چونه دوباره جوملا را نصب کنم که دیتابیس جدید بسازه

اگه دیتابیس رو حذف کنید که کلا محتوی سایتتون میپره :|

باید جوملای فعلی رو هم پاک کنید و مثل یک جوملای خام یکی دیگه نصب کنید .

اما هاستینگ ها در فواصل زمانی بک آپ میگیرند . میتونید درخواست بدید اون دیتابیس رو ری استور کنند براتون .

توی هاست configuration.php رو edit بزنید و این 5 تا تغییر رو توش انجام بدید و ذخیره کنید

1:نام یوزری که در هاست ساختید رو به جای روت قرار دهید public $user = 'root';

2:نام پسوردی که برای یوزر گذاشتید بین سینگل کوتیشن قرار دهید public $password = '';

3:نام دیتابیسی که در هاست ساختید رو جایگزین کنید public $db = 'your db';

4:مسیر log و tmp رو تا این مسیر پاک کنید

[ATTACH=CONFIG]4100[/ATTACH]

5:یه کادر بالا وجود داره از اول نوشته تا جای public_html رو کپی کنید به جای متنی که در عکس بالا حذف کردیم قرار بدید.هم به جای tmp و هم log

موفق باشی

بعد انجام اینکار این خطا رو گرفتم

Table 'hamed20_nccd.qpfh5_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `qpfh5_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('29kcq8jqedsinpq5rt39djvgf1', 0, '1439038203')

ارسال شده در (ویرایش شده)

منم همین مشکل برام پیش اومد از این روش که آموزش می دم استفاده کنید مشکلتون انشاالله حل می شه .

پس از ورود به phpMyAdmin دیتا بیس که می خواهید optimize کنید را انتخاب نمایید.گزینه Check All را برای انتخاب تمام Table های دیتابیس فشار دهید.

از منوی With selected گزینه Optimize table را انتخاب کنید.

با این روش دیتابیس شما بهینه سازی می شه

البته دوست خوبم آقای مسعود آشوری هم در تایپیک عدم بالا آمدن سایت و مواجه با خطا که مشکل مشابه شما رو داشتم فرمودند: از طریق phpmyadmin جدول session_# رو empty کنید که بنده بدلیل اینکه مشکلم با اون روش حل شد این روش رو امتحان نکردم .

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری