NorTh HaCkeR

محل ذخیره تنظیمات نمایش یا عدم نمایش ماژول ها و پارامترهای قالب

4 پست در این موضوع

درود

سئوال این است که محل ذخیره تنظیمات نمایش یا عدم نمایش ماژول ها و پارامترهای قالب کجاست؟

- آیا در فایلی ذخیره می شود؟

- آیا در My-SQL ذخیره می شود؟

دلیل طرح این سئوال:

ما دو سایت با جوملا داریم که عملا از یک بانک اطلاعاتی استفاهده میکنند.

یکی در ROOT یکی در یک ساب دومین زیر مجموعه ی همان سایت.

هر دوی این سایتها کاملا یکی و بدون تفاوت هستند. (کامپوننت، قالب،ماژول و ...).

تنها تفاوتی که می خواهیم اعمال کنیم در چینش صفحات و ماژول ها است.

دو Core جوملا با یک بانک اطلاعاتی.

حالا موضوع این است که اگر ما یک طرف تنظیمات موقعیت ماژول ها را تغییر دهیم.یا حتی نوع نمایش قالب را تغییر دهیم این تغییر روی بانک اطلاعاتی اعمال می شود؟

اگر روی بانک اطلاعاتی اعمال شود خب طبیعتا روی هر دو سایت اعمال خواهد شد و مشکل حل نخواهد شد.

برای این موضوع دوستان چه راهکاری سراغ دارند؟

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

دوست گلم یا سوالت خیلی پیچیده بود یا من درست مطلب رو نگرفتم

شما 2 تا سایت عین هم دارید ( تا همین جاش یه سوال : چرا 2 تا سایت عین هم دارید ؟؟؟؟ ) بعد یکیش توی روت و یکیش توی یه پوشه از همون سایت اصلی ( سوال : چرا آخه ؟؟؟؟ )

نکته بعدی مهم نیست که 2 تاش روی یک دیتا بیس باشه ( البته از نظر تداخل عرض می کنم وگرنه سراندر پای این کار مشکله ) جداول با هم تداخل ایجاد نمی کنند و تغییرات شما روی یک جوملا باعث نمیشه که سایت دومتون تغییر کنه .

شما دیتابیس رو مثل یک سبد میوه در نظر بگیرید که میتونه انواع میوه ها توش باشه . دیتابیس یکیه ولی دلیل نمیشه که اجزای تشکیل دهنده هم یکی باشند .

اگه بتونید یکم بیشتر توضیح بدید که میخواید چیکار کنید شاید خیلی بهتر بشه در موردش بحث کرد .

موفق باشید

درود

جناب آقای amir_seddighi ؛ از پاسخگویی شما متشکرم.

به سوالات شما پاسخ میدهم و از اینکه توضیحاتم کمی مبهم بوده ، پوزش می طلبم.

- چرا دو سایت عین هم داریم؟

* دو سایت عین هم برای کاربری های متفاوت داریم. به عنوان مثال: یکی از سایتها برای افراد نخبه ای مثل شما در نظر گرفته شده. - یکی از سایتها مثل شاگردانی چون من در نظر گرفته شده است. هر دو دارای محتوای یکسانی هستند. فقط ظاهر دو سایت با هم متفاوت است. مثلا اگر روی سایت A کامپوننت rsform نصب شده باشد ، روی سایت B هم عینا با همان مشخصات نصب است. یعنی عملا فایلهای سایت A با سایت B یکسان است. حتی هر دو سایت از یک بانک اطلاعاتی استفاده می کنند.

مثلا فرض کنید اگر یوزری با کاربری Ahmad با پسورد 123 در سایت A وجود دارد. عینا همان یوزر با همان نام کاربری در سایت B هم وجود دارد. که هویداست به دلیلی اینکه هر دو جوملا از یک تیبل از بانک اطلاعاتی Y و تیبل user & password اطلاعات را فراخوانی میکنند.

- چرا دو سایت ؛ یکی در ROOT یکی در Subdomain ؟

* دلیلیش رو بالا عرض کردم.

- توضیح در مورد مثال سبد میوه:

* دوست بزرگوارم؛ بله دیتابیس رو سبد میوه در نظر گرفتم. ولی اگر از این سبد میوه که میوه های پرتقال، نارنگی و سیب در آن است؛ سایت A یک گاز از سیب بزند، آیا سایت B همان سیب گاز زده را میبیند یا خیر؟ از نظر این حقیر ، بله ؛ سیب گاز زده شده است. چه در سایت A چه در سایت B.

حال سئوال اینجاست. اگر ما در سایت A فقط شکل سبد را عوض کنیم (تعمیم به چیدمان ماژول ها و تغییرات روی فایلهای tmpl قالب ) آیا در سایت B نیز همین تغییرات در چیدمان ماژول ها و نه در قالب اتفاق می افتد. (چون ساختار نمایش قالب از فایلهای tmpl تبعیت می کند).

- کمی توضیح بیشتر:

* ما در تیبل Z اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی داریم که در سایت A و B نمایش داده می شود. تا اینجا هیچ مشکلی نیست.

حالا می خواهیم این نمایش اطلاعات را در سایت A بالای صفحه قرار دهیم (با استفاده از ماژول ها) و در سایت B پایین صفحه نمایش دهیم.

از آنجایی که من نمی دانم آیا تنظیمات موقعیت ماژول ها در دیتابیس ذخیره می شود یا در prelogfile های جوملا ؛ آیا می توان در سایت A بالا و در سایت B پایین نمایش ماژول را صورت دهیم؟

اگر در بانک ذخیره شود این شیوه نمایش؛ هر تغییری در بانک A تغییر را در بانک B اعمال میکند و بلعکس.

که طبیعتا مشکل حل نخواهد شد.

اگر در بانک اعمال نشود که مشکل حل خواهد شد.

- اگر مشکل حل نشد دوستان ، راه حلی به ذهنشون می رسد یا خیر؟

تست این موضوع به راحتی قابل تست است؛ ولی از آنجایی که فکر کردم دوستان اطلاعاتی دارند (که حتما دارند) ؛ قبل از تست موضوع را در این تاپیک مطرح کردم.

با تشکر قبلی

تنظیمات در دیتابیس ذخیره میشه بنابراین وقتی شما از یک دیتابیس برای دو تا سایت استفاده میکنید قطعا با هر تغییر در یکی در دیگری هم اعمال مبشه

راه حل استفاده از افزونه ای به نام JMS Multisites هست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری