babakmohamadi

نحوه نصب فونت در نرم افزار teamplate toester

12 پست در این موضوع

با سلام و درود

از اساتید و دوستان می خواستم یه راهنمایی در مورد ایجاد فونت در نرم افزار تمپلیت توستر برام ارائه بدن ..

من در این نرم افزار فونتی برای کلیه بخشها انتخاب کردم و در لوکال هم به خوبی نشون میده ولی در سایر سیستم های کامپیوتر این فونت به نمایش در نمیاد و فونت دیگه ای رو استفاده می کنه.

و از طرفی هم فونت انتخابی رو از بخش فونتها در قسمت کنترل پنل حذف کردم که بعد لود متوجه شدم که از قسمت فونتهای بخش کنترل پنل استفاده می کنه ..../

از آدرس دهی به صورت زیر

@font-face {
   font-family: 'W_Yekan’;
   src:url('fonts/W_Yekan.eot?#’) format(‘eot’),    
       url('fonts/W_Yekan.woff') format('woff'),
       url(‘fonts/W_Yekan.ttf’) format(‘truetype’); 
}

نیز استفاده کردم ولی باز هم نشون نمیده

خواهشا در این مورد راهنماییم کنید که الان باید چیکار کنم ؟؟؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

فایلهای مربوط به فونت رو کجا کپی کردید توی قالب ؟ توی چه پوشه ای فونتها رو قرار دادید ؟

محتویات فونت/fonts/W_yekan/قالب

@font-face {
 font-family: 'W_yekan';
 src: url('../fonts/W_yekan/W_yekan.eot?#') format('eot'),    /* IE6–8 */
      url('../fonts/W_yekan/W_yekan.woff') format('woff'),    /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
      url('../fonts/W_yekan/W_yekan.ttf') format('truetype'), /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
      url('fonts/W_yekan/W_yekan.svg#W_yekan') format('svg');  /* iOS*/

}

به نظرم آدرس دهی باید درست باشه ولی خوب نشون نمیده ...!!!

البته یادم رفت اینو هم بگم که توی لوکال هاست این موارد به درستی نشون میده ولی به سی پنل که میبرم متاسفانه فونت ها عمل نمیکنند!!!

درود

توی پوشه template فولدر fonts رو ساختید ؟ یا توی پوشه template/css ؟ اگه تو پوشه termplate*ساختید اون 2 نقطه توی آدرساتون زیادیه

با توجه به راهنمایی دوست خوبم مهندس امیر صدیقی

در تاپیک زیر قسمت fontface رو بررسی کنید

فیلم های آموزشی مفید برای طراحی وب

فونت هاتون توی چه پوشه ای هست؟

اون پوشه رو توی templateDetails.xml فراخوانی کردید؟

توی پوشه teamplate یه فولدر css دارم و یه فولدر fonts (به صورت مجزا و جداگانه) که محتویات مربوط به css در فولدر css و محتویات مربوط به فایل fonts در فولدر fonts قرار دادم.

در ضمن در مورد دوست عزیزم در فایل templateDetails.xml فراخوانی نکردم و به صورت دستی روی سی پنل نصب کردم .

فرقی نمیکنه.چون پوشه رو فراخوانی نکردید فونت رو نمی شناسه

شما باید فایل templateDetails.xml که در قالبتون موجود هست رو باز کنید و کد زیر رو بین تگ <files> قرار بدید

<folder>fonts</folder>

حالا یه سوال؟

اگه فایل رو در templateDetails.xml به صورت <folder>fonts</folder> فراخوانی و نصب کردم نحوه آدرس دهی در فایل css به چه گونه ای باید باشه ؟

آیا غیر از آدرس دهی در بالای این تایپیک نوشتم باید باشه یا اینکه همون آدرس رو در فایل css قرار بدم ؟

فایل css هم باید در index.php قالب و هم در templateDetails.xml فراخوانی بشه

ولی برای فونت شما دستور فونت فیس رو توی یکی از فایل های css اجرا می کنید سپس پوشه ی فونت رو هم در فایل templateDetails.xml فراخوانی می کنید

مشکل من تو دستور فونت فیس هست !!!

آیا دستور زیر رو باید وارد کنم .یا اینکه چیزی از اون کم یا اضافه باید بشه ؟

فقط یک نکته هم لازم به ذکر است که من در لوکال هیچ مشکلی ندارم ولی وقتی به هاست منتقل می کنم این ایرادات واسم پیش میاد .

@font-face {
 font-family: 'W_yekan';
 src: url('../fonts/W_yekan/W_yekan.eot?#') format('eot'),    /* IE6–8 */
      url('../fonts/W_yekan/W_yekan.woff') format('woff'),    /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
      url('../fonts/W_yekan/W_yekan.ttf') format('truetype'), /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
      url('fonts/W_yekan/W_yekan.svg#W_yekan') format('svg');  /* iOS*/

آقایان دمتون گرم و سعادت به حالتان ,مشکل حل شد

زنده باد ایران , زنده باد انجمن جوملای ایران

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری