farsian

سوال در مورد استفاده از جوملا 3 کنونی

14 پست در این موضوع

سلام دوستان

یک سوال در مورد جوملا 3 دارم

آیا نسخه کنونی که 3.3 می باشد نسخه stable یا پایداری می باشد (مانند جوملا 2.5)

یا باید منتظر انتشار جوملا 3.5 ماند؟

اگر اشتباه نکنم قرار بود تا در تاریخ 24 آوریل منتشر شود که این اتفاق نیفتاد

آیا در حال حاضر استفاده از جوملا 3.3 توصیه می شود؟

ممنون میشوم به طور کامل توضیح دهید

(فکر می کنم سوال دوستان دیگر هم باشد)

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

جوملا رو از ورژن 1.5 سال 87 در دوره کاردانی شناختم، خوب بود تا اینکه سروکله ورژن 1.6 و 1.7 پیدا شد و مشکلات بروزرسانی ،کار به جایی کشیده شد که رسما جوملا جهانی اعلام کرد دیگه از 1.5 پشتیبانی نمیشه و باید کلا" بیاین روی ورژن جدید افزونه بدرد بخوری هم برای ارتقاء وجود نداشت چه بسا استفاده از افزونه ها کارو مشکل تر هم می کرد به هر زحمتی بود Upgrade کردم تا به ورژن 2.5 رسیدیم با توجه به اعمال تمام موارد امنیتی در سایت 2 بار هکم کردن که به خاطر نداشتن بک آپ بروز دچار مشکل شدم ، گرفتن فایل بک آپ از سایت با حجم بالا و سرعت پایین نت ما مطمئنا" بک آپ رو دچار مشکل خواهد کرد حالا پیدا کردن مشکل به وجود اومده در صورت موفقیت آمیز بودن Restore هم خودش پروژه ای جداگانه بود.

بعد از این جوملا رو به صرف علاقه ادامه دادم و در هیچ پروژه کاری ازش استفاده نکردم و نخواهم کرد.

محیط کاربری در ورژن 3 متفاوت شده که به نظر من محیط ورژن 2.5 بهتر هست.

سایر امکانات اضافه شده رو هم میتونید در سایت جوملا جهانی پیگیری کنید.

پیشنهاد می کنم حتمن از آخرین ورژن استفاده کنید هر چقدر هم در تنوع افزونه و قالب نسبت به 2.5 کمتر باشه باز ارزشش رو داره.

موفق باشید.

اگه من توی تیم برنامه نویس جوملا باشم از واژه پایدار استفاده نمیکنم ( البته اگه استفاده کردن ) . پایدار واسه چیزایی مثل نسخه اندروید ، ورژن ویندوز و نرم افزار یا این چیزاست . یعنی وقتی که شرایط استفاده از اون تغییر نکنه . یک cms در شرایطی کار میکنه که هیچ ثباتی وجود نداره . همله هکر ها به قول دوستمون . باگ های برنامه نویسی و مشکلات از این قبیل پایداری اون رو از بین میبره . دلیل ارتقاء از سوی جوملا جهانی در فاصله هر چند هفته هم همین هست . مشکلات متناسب با تغییرات شرایط استفاده تغییر میکنه . مثال خوبی زدند آقای حیاتی . اگه جوملا 1.5 باگش در همون روزای اول کشف میشد این چند سال از اون استفاده نمیشد و از همون اول منسوخ میشد . نه جوملا نه هیچ cms و زبان دیگه خالی از عیب نیست و ایرادات خودش رو داره . به روز بودن مانع از بروز اتفاقات احتمالی میشه ولی خب زحمات خودش رو هم داره :)

درود

با اجازه دوستان عزیز

در مرحله اول فکر کنم یکم از جواب دوستمون فاصله گرفتیم . ایشون ورژن های مختلف جوملا رو مقایسه می خواستند بکنند نه انکه کلا جوملا رو ببوسن بذارن کنار : دی

نسخه 3.3 هنوز final release نیست ولی از نظر باگ امنیتی تفاوت چندانی با 2.5 نمیکنه . به نظر من استفاده از 2.5 بخاطر پنل مدیریت و تنوع افزونه ها و توچهی که ظاهرا خود تیم جوملا فعلا بهش داره ارجهیت داره .

از نظر امنیت و باگ های سایتهای جوملایی باید بگم یه مقدار مشکل از سمت خودمون هم هست . ما میخوایم یه سایت حرفه ای راه بندازیم با یه قالب نال شده و چندتایی افزونه رایگان و بسته امنیتی کرک شده و ... حتی به بسته های امنیتی که معمولا خود هاست ها ارائه میدن هم کلا کاری نداریم

در صورتی که اگه هسته جوملا و افزونه ها بروز باشند , افزونه ها با لایسنس و قابل پشتیبانی از سازنده باشن , مباحث امنیتی که خود جوملا جهانی ذکر کرده و استفاده نکردن از افزونه هایی که خود جوملا جهانی اعلام کرده که باگ امنیتی دارن خیلی میتونه تاثیر داشته باشه .

نکته دیگه هم در مورد سنگینی سایت خود زبان برنامه نویسی php اگه با asp مقایسه بشه بله سنگینه چون کاربرداش متفاوته .

یادمون نره سایتهای خیلی حساسی هم هستند که با جوملا طراحی شدن و در مقابل حملات هم مقاوم بودن و با فشرده سازی کدها سرعت قابل قبولی هم ارائه دادن

چی پرسیدیم چی شد.....!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

امیر جان ممنون که حداقل شما سوال بنده رو جواب دادید:did2:

اگر شما جواب نمیدادید معلوم نبود سرانجام این تاپیک به کجا ها که نمی رسید....!!!!

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

جوملا رو از ورژن 1.5 سال 87 در دوره کاردانی شناختم، خوب بود تا اینکه سروکله ورژن 1.6 و 1.7 پیدا شد و مشکلات بروزرسانی ،کار به جایی کشیده شد که رسما جوملا جهانی اعلام کرد دیگه از 1.5 پشتیبانی نمیشه و باید کلا" بیاین روی ورژن جدید افزونه بدرد بخوری هم برای ارتقاء وجود نداشت چه بسا استفاده از افزونه ها کارو مشکل تر هم می کرد به هر زحمتی بود Upgrade کردم تا به ورژن 2.5 رسیدیم با توجه به اعمال تمام موارد امنیتی در سایت 2 بار هکم کردن که به خاطر نداشتن بک آپ بروز دچار مشکل شدم ، گرفتن فایل بک آپ از سایت با حجم بالا و سرعت پایین نت ما مطمئنا" بک آپ رو دچار مشکل خواهد کرد حالا پیدا کردن مشکل به وجود اومده در صورت موفقیت آمیز بودن Restore هم خودش پروژه ای جداگانه بود.

بعد از این جوملا رو به صرف علاقه ادامه دادم و در هیچ پروژه کاری ازش استفاده نکردم و نخواهم کرد.

محیط کاربری در ورژن 3 متفاوت شده که به نظر من محیط ورژن 2.5 بهتر هست.

سایر امکانات اضافه شده رو هم میتونید در سایت جوملا جهانی پیگیری کنید.

پیشنهاد می کنم حتمن از آخرین ورژن استفاده کنید هر چقدر هم در تنوع افزونه و قالب نسبت به 2.5 کمتر باشه باز ارزشش رو داره.

موفق باشید.

درود

دوست گرامی ایشون درواقع بهترین راهنمایی رو کردن !

شما و من و هر کس دیگه ای هم میدونیم که جوملا دیگه بهترین نیست . واقعیتیه که باید پذیرفت و برای کسی که از جوملا درآمد داره و کارو حرفه اش اقتضا میکنه که تحت هر شرایطی از جوملا حمایت کنه و ضعفهاش رو توجیه کنه : نباید بپرسی جوملا خوبه یا بد؟!!!!! خوب معلومه .

من هم جوملا رو یاد گرفتم ولی باید پذیرفت که بهتر از جوملا هم وجود داره.

ویرایش شده در توسط CO-2014

آخر مدیران انجمن من و دار میزنن از بس بد گفتم درباره جوملا fight:35:gift:25:

من جوملا 3 را برای نصب فعلا ترجیح می دم همون طور که جوملا خودش پیشنهاد می ده

Download Joomla!

Download Joomla! 3.3 (Recommended for new sites)

قالب ، افزونه ... همه چیز براش هست. جوملا 3 کارایی بهتری داره. امکانات بالاتری داره و برای اپدیت هم تا مدت ها مشکلی نداره.

در مورد هک و مسائل امنیتی ، جوملا امن ترین cms موجود هست

برای بکاپ جوملا یا هر cms دیگه فرقی نداره . با کنترل پنل سایت بک اپ بگیرید هر موقع بخواهید در هرض کمتر از 5 دقیقه رستور کنید.

اگر حجم سایت شما کمتر از 5 گیگ هست بک اپ را به یک سرور ابری نظیر ، گوگل درایو یا امازون و دراپ باک انتقال بدید.

افزونه ایی مثل akeeba برای جوملا هست که واقعا شاهکاره ، بک اپ زمان بندی شده>> انتقال خودکار به گوگل درایو >> تمام! شما لازم نیست حتی دست به کی برد بزنید همه کار خودکار صورت می گیره

(البته من باز با بک اپ کنترل پنل راحترم)

درود

شما و من و هر کس دیگه ای هم میدونیم که جوملا دیگه بهترین نیست . واقعیتیه که باید پذیرفت و برای کسی که از جوملا درآمد داره و کارو حرفه اش اقتضا میکنه که تحت هر شرایطی از جوملا حمایت کنه و ضعفهاش رو توجیه کنه : نباید بپرسی جوملا خوبه یا بد؟!!!!! خوب معلومه .

من هم جوملا رو یاد گرفتم ولی قطعا سایت حرفه ای و نوندونی خودم رو با جوملا راه اندازی نخواهم کرد.

در پاسخ شما.

طراح و برنامه نویس حرفه ایی نیاز مشتری را می ببنه و نتیجه نهایی را . حالا با هر چی که توانایی ان را داره.

اگر نیاز به سایت بلاگ و رابط مدیریت ساده تر داره می ره سراغ وردپرس

اکر نیاز به یک سایت فروشگاهی داره ، مجنتو یا اپن کارت ... را ترجیح می ده

اگر مجموعه ایی از نیازها را پوشش بده از جوملا کمک می گیره.

اگر نیاز داشته باشه که با cms ها و اسکریپت های اماده پوشش داده نشه و یا توسعه یک cms مشکل باشه از روش های دیگه نظیر برنامه نویسی از پایه یا استفاده از فریم ورک رو می یاره. یک مثال می زنم:

من معمولا طراحی سایت یا خدمات طراحی سایت برای کسی انجام نمی دم پس نگید محل دارمد خودشه.

سایتی برای پدرم که پزشک هست پیدا سازی کردم که بعد از 2 سال با یک فعالیت معمولی در تمامی کلمات مورد نظرم صفحه اول هست . چرا از جوملا استفاده کردم؟

برای انتشار مقالات و بلاگ سایت اولیتم با وردپرس بود ولی نیازهایی دیگه با وردپرس کمی مشکل بود

قسمت اشپزی سایت :

آشپزخانه من - پایگاه دستورات غذایی و آشپزی

سایت های نمونه اشپزی را مقایسه کنید تا امکانات ان را ببنید

انجمن و سیستم پرسش و پاسخ

انجمن سلامتی

سایت های نمونه را ببنید و مقایسه کنید

سیستم رژیم غذایی اینترنتی و پرداخت بانکی

فرم درخواست رژیم

قسمت دارو و مکمل

دارو و مکمل

نمونه ایی کامل از یک سایت دارویی

رژیم غذایی انلاین

برنامه رژیم لاغری آنلاین

اولین برنامه رژیم غذایی آنلاین به صورت تماما خودکار

این درحالی هست که تمامی این موارد یک پارچه و تحت جوملا هست !

دوستانی که جوملا را سنگین می دونستد این سایت روی یک هاست اشتراکی هست و بازدید 5000 روزانه داره

در مورد امنیت با رعایت مسائل امنیتی از جوملا 1.5 به 2.5 ارتقا دادیم و در طی دو سال شاید کمتر از 3-4 روز قطعی داشتیم

این مثال اول بود.

در نظر داشتم یک سیستم ارسال ایمیل و خبرنامه مانند mailchimp راه اندازی کنم ولی توسعه جوملا برای راه اندازی همچین سایتی اشتباه بود از این رو بررسی کردم . یک اسکریپت تحت فریم ورک YII با توسعه و سیستم پرداخت و اکانتیگ پیاده کردم. چرا از جوملا استفاده نکردم چون هم مشکل بود هم چه نیازی به امکانات جوملا و افزونه های جانبی ان بود؟

یک مثال دیگه سایت tellfa.com هست که قرار هست اموزش ها ، برنامه ها و خرید تلفن همراه در ان باشه.

اول قصد داشتم با وردپرس طراحی کنم ولی از انجایی که برنامه نویسی برای وردپرس را اشنایی ندارم و شاید نیازهام با افزونه های وردپرس پوشش داده نشه سمت جوملا رفت با تغییرات یک قالب اماده به نتیجه دلخواه رسیدیم.

بازی اکشن اندرویدی Rochard v1.50.38

Latest Performance Report for: http://www.tellfa.com/ | GTmetrix

تا چند روز دیگه اولین سیستم نصب مستقیم از گوگل پلی بدون تحریم تحت همین جوملا با اپلی***ن اندورید ان ارائه می شه.

تمامی سایت های بالا برای خودمون طراحی شده و قصد این بوده بهترین نتیجه ممکن گرفته بشه

---------------------------------------

سخن پایانی: جوملا یا هر cms دیگه ، php یا هر زبان دیگه ، php cake , YII , asp یا هر فریم ورک دیگه فرقی نداره. مهم نتیجه نهایی هست !

نیت

درود

من هم جوملا رو یاد گرفتم ولی قطعا سایت حرفه ای و نوندونی خودم رو با جوملا راه اندازی نخواهم کرد.

در پاسخ شما.

طراح و برنامه نویس حرفه ایی نیاز مشتری را می ببنه و نتیجه نهایی را . حالا با هر چی که توانایی ان را داره.

اگر نیاز به سایت بلاگ و رابط مدیریت ساده تر داره می ره سراغ وردپرس

اکر نیاز به یک سایت فروشگاهی داره ، مجنتو یا اپن کارت ... را ترجیح می ده

اگر مجموعه ایی از نیازها را پوشش بده از جوملا کمک می گیره.

اگر نیاز داشته باشه که با cms ها و اسکریپت های اماده پوشش داده نشه و یا توسعه یک cms مشکل باشه از روش های دیگه نظیر برنامه نویسی از پایه یا استفاده از فریم ورک رو می یاره. یک مثال می زنم:

من معمولا طراحی سایت یا خدمات طراحی سایت برای کسی انجام نمی دم پس نگید محل دارمد خودشه.

سایتی برای پدرم که پزشک هست پیدا سازی کردم که بعد از 2 سال با یک فعالیت معمولی در تمامی کلمات مورد نظرم صفحه اول هست . چرا از جوملا استفاده کردم؟

برای انتشار مقالات و بلاگ سایت اولیتم با وردپرس بود ولی نیازهایی دیگه با وردپرس کمی مشکل بود

قسمت اشپزی سایت :

آشپزخانه من - پایگاه دستورات غذایی و آشپزی

سایت های نمونه اشپزی را مقایسه کنید تا امکانات ان را ببنید

انجمن و سیستم پرسش و پاسخ

انجمن سلامتی

سایت های نمونه را ببنید و مقایسه کنید

سیستم رژیم غذایی اینترنتی و پرداخت بانکی

فرم درخواست رژیم

قسمت دارو و مکمل

دارو و مکمل

نمونه ایی کامل از یک سایت دارویی

رژیم غذایی انلاین

برنامه رژیم لاغری آنلاین

اولین برنامه رژیم غذایی آنلاین به صورت تماما خودکار

این درحالی هست که تمامی این موارد یک پارچه و تحت جوملا هست !

دوستانی که جوملا را سنگین می دونستد این سایت روی یک هاست اشتراکی هست و بازدید 5000 روزانه داره

در مورد امنیت با رعایت مسائل امنیتی از جوملا 1.5 به 2.5 ارتقا دادیم و در طی دو سال شاید کمتر از 3-4 روز قطعی داشتیم

این مثال اول بود.

در نظر داشتم یک سیستم ارسال ایمیل و خبرنامه مانند mailchimp راه اندازی کنم ولی توسعه جوملا برای راه اندازی همچین سایتی اشتباه بود از این رو بررسی کردم . یک اسکریپت تحت فریم ورک YII با توسعه و سیستم پرداخت و اکانتیگ پیاده کردم. چرا از جوملا استفاده نکردم چون هم مشکل بود هم چه نیازی به امکانات جوملا و افزونه های جانبی ان بود؟

یک مثال دیگه سایت tellfa.com هست که قرار هست اموزش ها ، برنامه ها و خرید تلفن همراه در ان باشه.

اول قصد داشتم با وردپرس طراحی کنم ولی از انجایی که برنامه نویسی برای وردپرس را اشنایی ندارم و شاید نیازهام با افزونه های وردپرس پوشش داده نشه سمت جوملا رفت با تغییرات یک قالب اماده به نتیجه دلخواه رسیدیم.

بازی اکشن اندرویدی Rochard v1.50.38

Latest Performance Report for: http://www.tellfa.com/ | GTmetrix

تا چند روز دیگه اولین سیستم نصب مستقیم از گوگل پلی بدون تحریم تحت همین جوملا با اپلی***ن اندورید ان ارائه می شه.

تمامی سایت های بالا برای خودمون طراحی شده و قصد این بوده بهترین نتیجه ممکن گرفته بشه

---------------------------------------

سخن پایانی: جوملا یا هر cms دیگه ، php یا هر زبان دیگه ، php cake , YII , asp یا هر فریم ورک دیگه فرقی نداره. مهم نتیجه نهایی هست !

نیت

با سلام

من تصمیم دارم طراحی وب سایت را برای خودم شروع کنم. کار من روانشناسی است وبرای انجام پروژه تحقیقاتی می خواهم سایتی داشته باشم تا پرسشنامه های روانشناسی را بصورت آنلاین دراختیار افراد بگذارم تا پر کنند و اطلاعات جمع آوری شده را بتوانم برای تحقیقات استفاده کنم. آیا اینکار با جوملا امکان پذیر است یا باید سراغ زبان برنامه نویسی دیگری بروم؟

سوال بعدی اینکه چون هنوز شروع نکرده ام و هر زبانی را که یاد بگیرم در آینده به کسب درامد جانبی هم از راه طراحی سایت فکر میکنم شما چه زبان یا سیستم مدیریت محتوایی را به من پیشنهاد می کنید؟

ممنون از راهنمایی شما.

مطمئنا تمام نیازهای شما با جوملا رفع میشه .

یادگیری زبان های برنامه نویسی در هر زبانی بی تاثیر نیست. ولی برای کار با جوملا php و css از اولویت بالاتری برخورداره . با این توضیح که الزامی در یادگیری وجود نداره . درواقع به حرفه ای تر شدن کار شما کمک میکنه . جوملا در سطح نیاز شما نیاز به کد نویسی خاصی نداره

ارسال شده در (ویرایش شده)

« در مورد هک و مسائل امنیتی ، جوملا امن ترین cms موجود هست »

ببخشید استاد، اما فکر نمیکنید تو این مورد دروپال بهتر باشه ! !book]

ویرایش شده در توسط CO-2014

ببخشید استاد، اما فکر نمیکنید تو این مورد دروپال بهتر باشه ! !book]

در مورد تفاوت در cms ها قبلا تو انجمن بحث شده . پاسخ دوستان هم کاملا صلیقه ای هست . البته ناگفته نماند اینجا سعی شده ناممکن ها رو با جوملا ممکن کرد . همون جور که تا چند سال پیش کسی حتی فکر فروشگاه آنلاین با جوملا رو نمیکرد ولی الان یکی از انتخابهاست . البته نمیگم عالی شده ولی خیلی خیلی پیشرفت داشته

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری