has5an

موقعیت ماژول ها

12 پست در این موضوع

با سلام .

من با سی ام اس های ورد پرس و ویبولتین کار کردم و کاملا بلدم .

اما به تازگی اومدم سراغ جوملا . شبیه به اوناست اما فقط میخوام یه توضیحی مختصر راجع به ماژول ها و امکانات و افزونه ها بدید ممنون میشم . مثلا توی وردپرس ما فقط افزونه داشتیم . دیگه امکانات و ماژول نداشتیم .

یه سوال هم داشتم اینه که ماژول ها رو چطوری میشه جا به جا کرد ؟ و چطور میشه کادر بندی کرد ؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

به انجمن جوملا خوش اومدید

توصیه میکنم برای راحتی کار و رفع اینگونه سوالات احتمالی حتما این تاپیک رو مطالعه کنید

آموزش جوملا 2.5 از مبتدی تا پیشرفته اختصاصی انجمن جوملای ایران و ماهنامه دیجیتال

تفاوت این ها هم در مطلب شماره 8 همین تاپیک توضیح داده شده .

موقعیت ماژول ها توسط طراح قالب مشخص میشه و شما بنا به نیاز ماژول مورد نظر رو در این موقعیت ها قرار میدید . در واقع محتوی موقعیت ها دست شماست ولی تغییر موقعیت ها نیاز به علم برنامه نویسی مخصوصا css و php داره . کمی کار کنید . کم پیش میاد که موقعیت های یک قالب نیاز شما رو برآورده نکنه و نیاز در تغییر اون ها باشه .

قبل از طرح سوال حتما در انجمن جستجو کنید :)

به انجمن جوملا خوش اومدید

توصیه میکنم برای راحتی کار و رفع اینگونه سوالات احتمالی حتما این تاپیک رو مطالعه کنید

آموزش جوملا 2.5 از مبتدی تا پیشرفته اختصاصی انجمن جوملای ایران و ماهنامه دیجیتال

تفاوت این ها هم در مطلب شماره 8 همین تاپیک توضیح داده شده .

موقعیت ماژول ها توسط طراح قالب مشخص میشه و شما بنا به نیاز ماژول مورد نظر رو در این موقعیت ها قرار میدید . در واقع محتوی موقعیت ها دست شماست ولی تغییر موقعیت ها نیاز به علم برنامه نویسی مخصوصا css و php داره . کمی کار کنید . کم پیش میاد که موقعیت های یک قالب نیاز شما رو برآورده نکنه و نیاز در تغییر اون ها باشه .

قبل از طرح سوال حتما در انجمن جستجو کنید :)

مرسی . این جوملا خیلی شبیه وردپرسه اما با این تفاوت که مثل وردپرس محدود نیست .

موقعیت ماژول ها رو هم فهمیدم . فقط یه چیزی موقعیتشون left , right رو که فهمیدم فقط این user3 , user4 و اینا قضیه اش چیه ؟ اینا رو اگه میشه یه توضیحی بدی ممنون میشم .

مرسی . این جوملا خیلی شبیه وردپرسه اما با این تفاوت که مثل وردپرس محدود نیست .

موقعیت ماژول ها رو هم فهمیدم . فقط یه چیزی موقعیتشون left , right رو که فهمیدم فقط این user3 , user4 و اینا قضیه اش چیه ؟ اینا رو اگه میشه یه توضیحی بدی ممنون میشم .

جوملا حرف نداره :)

اسمه . طراح این اسم رو روی اون موقعیت گذاشته که بشه از هم تشخیص داد . تقریبا این اسم ها متناسب با کارکرد اون موقعیت هست . menu . footer . main و ...

با سلام .

من با سی ام اس های ورد پرس و ویبولتین کار کردم و کاملا بلدم .

اما به تازگی اومدم سراغ جوملا . شبیه به اوناست اما فقط میخوام یه توضیحی مختصر راجع به ماژول ها و امکانات و افزونه ها بدید ممنون میشم . مثلا توی وردپرس ما فقط افزونه داشتیم . دیگه امکانات و ماژول نداشتیم .

یه سوال هم داشتم اینه که ماژول ها رو چطوری میشه جا به جا کرد ؟ و چطور میشه کادر بندی کرد ؟

درود

بهترین کار اینه که یک بسته آموزشی کامل و جامع تهیه کنید و مطالب رو با جزئیاتش فرا بگیرید چون جوملا از هر دو سیستمی که شما با اونها کار کرده اید بسیار وسیع تر و گسترده تره و حجم مطالب برای یادگیری کامل و حرفه ای شدن تو جوملا زیاده ( و لی در عین حال ساده هست).

اگر بخواهید اصل مطلب رو یاد بگیرید و بقیه رو از منابع متفرقه ، زمان زیادی از دست خواهید داد و باز هم کلی ابهام و مشکل براتون باقی خواهد موند. اشتباهی که من کردم و تاوان اون رو با اتلاف شش ماه از زمان با ارزش پرداختم.

پیشنهاد میکنم از ویدیو های آموزشی استاد طالبی استفاده کنید و کارتون رو با جوملا 3 شروع کنید.

موفق باشید.

سلام.من دیشب یک سوال پرسیدم کسی جواب نداد دباره اینجا میپرسم.

چطور میتونم یک ماژول یا کل html به زیر منو اضافه کنم.تو یک نمونه مثلا ماژول فرم ورود.واسه موقعیت ماژول sidbar انتخاب کرده اما با یک ترفندی همین ماژول داخل زیر منو امده.یا برای html اصلا موقعیت انتخاب نکرده اما تو زیر منو امده.

انجمن جوملا ایران

انجمن جوملا ایران

این کار کردم موقعیت mainnav انتخاب کردم.اما خوب بعدش چی از اون ور چیکار کنم؟یعنی چطور محل دقیقش تو کدوم زیر منو هالیش کنم؟

اما تو این اطلاعات نمونه که نصب کردم اصلا واسه ماژول و html موقعیت انتخاب نکرده؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!:jan:

آقا دقت کنید به سوالم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:tired:

من قالب t3 framework از سایتش گرفتم یک بار تو local با مطالب نمونه نصب کردم یکبارم تو هاست بدون نمونه..خب:sad:

حالا بگید چطور تو مطالب نمونه ای که نصب کردم در زیر منو ماژول وارد کرده.من ماژول login or html or random image که تو قسمت ماژول ها منتشر نشده میکنم از زیر منوها حذف میشه.اما در قسمت منوها چیزی به عنوان منو ماژول یا html وجود نداره؟؟

پس هرچی هست تو همین قالب و جوملای 3.3 نصبی t3 هست////حالا اون چیه؟؟؟

داخل همین تصویر position-4 یک html اختصاصی که با یه ترفندی آورده تو زیر منو تایبو گراف.و اون طرفم random image گذاشته...تئ ماژول ها گشتم چیزی شبیه به megamenu or maximenu که خودش نصب کرده باشه ندیدم؟!!

اینم تصاویر از منوی نویگتور و ماژول position-4 [ATTACH=CONFIG]6635[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]6635[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]6636[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]6636[/ATTACH]

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری