peyman.pma

سوال در مورد سئو

4 پست در این موضوع

سلام خسته نباشین

یه سوال داشتم کسی میدونه منظور از

فهرست و پیروی

توی قسمت روبوتها چیه ؟ دقیق می خواستم بدونم

من میخوام گوگل مجموعه های منو نخونه فقط از طریق لینک های موجود در منو بخونه حتی مجموعه هارو از منو فقط بخونه

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

این فایل و تنظیمات اون در تنظیمات کلی مربوط به فایل ها و فولدر های هاست هست نه منو ها . و این پوشه ها از طریق فایل robots.txt در روت جوملا تعریف میکنید کدوم ها رو اجازه میدید و کدوم ها رو اجازه نمیدید :)

این تنظیم شامل تگ های زیر هست .

فهرست, پیروی
هیچ متا تگی اضافه نمیشه 

عدم فهرست, پیروی
<meta name="robots" content="noindex, follow" />

فهرست, عدم پیروی	
<meta name="robots" content="index, nofollow" />

عدم فهرست, عدم پیروی	
<meta name="robots" content="noindex, nofollow" />

مرسی ممنون متوجه شدم

اما بیشتر منطور اصلی من مفهوم کلمات فهرست و پیروی بود

فهرست کردن چطوری با پیروی چه فرقی داره

مثلا اگه یه مجموعه فهرست بشه پیروی نشه یعنی چی

من قبلا یکی از مجموعه ها رو عدم زدم رفتم google webmaster دیدم روبوتها نوشته یه قسمتی رو نخوندن

منم تا جایی میدونم از طریق این فایل robot.txt فایل هارو میشه بست آیا به جز فایل ها نمیشه دیتابیس رو هم بست؟؟؟؟

ایندکس کردن یا همون فهرست یعنی موتور های جستجو اجازه دارند محتوی تعریف شده سایت شما رو به عنوان مسیر معتبر اینترنتی در نتایجشون نمایش بدهند .

فالو کردن یا همون پیروی یعنی موتور های جستجو اجازه دارند در لینک های صفحات سایت شما هم کاوش کنند و اون ها رو هم در نتایجشون نمایش بدهند .

همونطور که قبلا هم گفتم تنظیمات مربوط به فولدر ها در فایل robots ذخیره میشه .

تنظیمات مربوط به محتوی سایت هم در صفحه ویرایش مطلب تب انتشار قسمت روبات ها قابل انجام هست . در حالت پیشفرض از "تنظیمات کلی" جوملا پیروی خواهد شد :)

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری