farhad6169

اعتماد به آپدیت جوملا 3

6 پست در این موضوع

سلام

من تقریبا 20 روز طول کشید تا جوملای 2.5 رو نصب کنم و قالب و همه تنظیماتی که میخاستم، اعم از فونت ، تغییرات و زیبایی هایی که خودم می خواستم رو برای سایتم اعمال کنم. العان آماده شده برای ایجاد محتوا که متوجه شدم جوملا جهانی دیگه جوملا 2.5 رو پشتیبانی نمی کنه، که این باعث نگرانی من شد.

در حال حاضر از خود مدیریت جوملا 2.5 جوملا رو آپدیت کردم و به راحتی به جوملا 3 آپدیت شد. اما 3 مسئله پیش اومده:

1- افزونه widgetkit ی که باهاش یک اسلایدر تو سایت درست کرده بودم شش تا اسلاید داره که وقتی می خاستم درستش کنم یک ادیتور داشت که باهاش محتوای اسلاید رو تایپ کردم. العان دیگه اون ادیتوره نیست و کدهای HTML رو نشون میده و برای ادیت باید مثل کد نویسی HTML عمل کنم.

2- کمی این جوملا به دلم نمیشینه، آیا بعد ها امکان داره اذیتم بکنه یا اینکه مشکلی نداره؟

3- نظرتون چیه که یه جوملا 3 از خود سایت جوملا جهانی بگیرم و کل سایت رو دوباره از نو بسازم البته اینبار با جوملا 3، یا اینکه فوقی نمیکنه؟

ممنون میشم دوستان این نگرانی منو درک کنن و پاسخ خوبی ارائه بدن.

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

من تقریبا 20 روز طول کشید تا جوملای 2.5 رو نصب کنم و قالب و همه تنظیماتی که میخاستم، اعم از فونت ، تغییرات و زیبایی هایی که خودم می خواستم رو برای سایتم اعمال کنم. العان آماده شده برای ایجاد محتوا که متوجه شدم جوملا جهانی دیگه جوملا 2.5 رو پشتیبانی نمی کنه، که این باعث نگرانی من شد.

در حال حاضر از خود مدیریت جوملا 2.5 جوملا رو آپدیت کردم و به راحتی به جوملا 3 آپدیت شد. اما 3 مسئله پیش اومده:

1- افزونه widgetkit ی که باهاش یک اسلایدر تو سایت درست کرده بودم شش تا اسلاید داره که وقتی می خاستم درستش کنم یک ادیتور داشت که باهاش محتوای اسلاید رو تایپ کردم. العان دیگه اون ادیتوره نیست و کدهای HTML رو نشون میده و برای ادیت باید مثل کد نویسی HTML عمل کنم.

2- کمی این جوملا به دلم نمیشینه، آیا بعد ها امکان داره اذیتم بکنه یا اینکه مشکلی نداره؟

3- نظرتون چیه که یه جوملا 3 از خود سایت جوملا جهانی بگیرم و کل سایت رو دوباره از نو بسازم البته اینبار با جوملا 3، یا اینکه فوقی نمیکنه؟

ممنون میشم دوستان این نگرانی منو درک کنن و پاسخ خوبی ارائه بدن.

با تشکر

درود

1- ببینید بحث بروزرسانی هسته جوملا با بحث بروزرسانی افزونه ها متفاوتته . شما ممکنه از قالبی لایسنس دار یا نال شده سالم استفاده کنید و به راحتی بروزرسانی بشه ولی هیچ تضمینی وجود نداره که افزونه های سایت شما هم بروزرسانی بشن و مشکلی بهم نزنن . مشکل ویجت کیت شما یا از بروزرسانی افزونه هاست یا از ادیتور خود جوملاتونه . باید ببینید توی مدیریت مطالب ادیتورتون سالمه ؟ و می تونید نسخه جدید تر ویجت کیت رو دوباره نصب کنید

2- جوملا بین طراحان سایت که از cms استفاده میکنن خیلی محبوبه به دلیل پنل مدیریت حرفه ای . بروزرسانی خوب . کاربر پسند بودن و ... اینکه به دل شما ننشسته ممکنه شما راه رو اشتباه رفتید . باید قالب رو از جای معتبر دان کنید و نسخه جوملایی که در حال حاضر پشتیبانی میشه رو استفاده کنید و ...

3- اگه خیلی برای سایتتون وقت نذاشتید و اطلاعات آنچنانی ندارید تصمیم بدی نیست . به هر جال جوملا 3 جدیدتر و مطمئنا قدرتمندتره و از طرفی جوملا 2.5 دیگه پشتیبانی نمیشه و احتمال اینکه در آینده مشکل ساز بشه وجود داره

موفق باشید

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

ممنون جناب صديقي عزيز

بايد خدمتتان عرض كنم كه در مورد گزينه 1- قالبي كه استفاده كردم از پكيج افزونه ها انتخاب و نصب كردم ديگه راجعبه ديگر مواردش اطلاعاتي ندارم و درمورد اديتور بايد خدمتتان عرض كنم كه در مديريت مطالب اديتور هست اما در ويجت كيت نيست كه نسخه جديد براي جوملا 3 رو روش نصب كردم و باز درست نشد كه فكر كنم بايد يكبار پاك كنم و دوباره نصب كنم كه احتمالا درست بشه.

2- فكر كنم كه منظورم رو درست بيان نكرده بودم. منظورم اين بود كه اين جوملاي 3 كه به اين شكل آپ شده و يه همچين ايرادي هم براش پيش اومده به دلم نميشينه، آيا مهم نيست و ميتونم همين جوملا رو استفاده كنم يا مورد 3 رو انجام بدم.

با تشكر

ممنون جناب صديقي عزيز

بايد خدمتتان عرض كنم كه در مورد گزينه 1- قالبي كه استفاده كردم از پكيج افزونه ها انتخاب و نصب كردم ديگه راجعبه ديگر مواردش اطلاعاتي ندارم و درمورد اديتور بايد خدمتتان عرض كنم كه در مديريت مطالب اديتور هست اما در ويجت كيت نيست كه نسخه جديد براي جوملا 3 رو روش نصب كردم و باز درست نشد كه فكر كنم بايد يكبار پاك كنم و دوباره نصب كنم كه احتمالا درست بشه.

2- فكر كنم كه منظورم رو درست بيان نكرده بودم. منظورم اين بود كه اين جوملاي 3 كه به اين شكل آپ شده و يه همچين ايرادي هم براش پيش اومده به دلم نميشينه، آيا مهم نيست و ميتونم همين جوملا رو استفاده كنم يا مورد 3 رو انجام بدم.

با تشكر

درود

متوجه فرمایشتون شدم . عرض کردم خدمتتون شما جوملا 3 هم که نصب کنید ممکنه با بروی کار اومدن نسخه بعدی جوملا به این مشکلات برخورد کنید تضمینی وجود نداره . چون مشکل فعلی شما با افزونه ویجت کیت ارتباطی با هسته جوملاتون نداره . الان شما توی بروز رسانی ویجت کیت در واقع دچار این مشکلات شدید .

در خصوص ویجت کیت هم کامل پاکش کنید و دیتابیس رو یکبار رفرش کنید و مجدد نصب کنید انشالا که مشکل حل میشه

با تشكر

جناب صديقي عزيز، من همچنان منتظر پاسخي محكم درباره سوال سوم خود هستم.

يكبار ديگه به طريق ديگه ميپرسم.

من جوملا 2.5 رو آپديت كردم از طريق منوي خود جوملا و به راحتي آپديت شد. حالا افزونه ويجدكيت زياد مهم نيست ميشه پاك كرد و دوباره نصب كرد.

اين جوملايي كه 2.5 بوده و با آپديت شده 3 رو بهش اعتماد كنم يا حالا كه هنوز سايت محتوا نداره يك جوملاي 3 نصب كنم و از نو بسازمش.

البته همين رو هم تا اينجا آوردم واقعا زمان ازم گرفت.

راستي سايت رو هم خواستيد ببينيد لينكش اين هست.

با تشكر

ببینید شما یک جوملای 2.5 داشتید و تعدادی افزونه روی اون نصب کردید که مربوط به جوملای 2.5 بوده

حالا جوملاتون رو آپدیت کردید به 3

مشکلی هم نداشتید و چون در آپدیت مشکلی نداشتید پس ظاهرا قابل اطمینان هست

میمونه بحث افزونه هاتون که باید اونا رو هم دونه دونه بررسی کنید اگه مشکلی ندارن با همین جوملای فعلیتون کار کنید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری