Payam.Hayati

معرفی ناشران معتبر جهت چاپ کتاب

10 پست در این موضوع

سلام عزیزان

کتابی در دست چاپ دارم در زمینه طراحی وب برای افراد مبتدی و کسانی که می خواهند طراحی و برنامه نویسی وب را شروع کنند اما با سوالات و ابهامات زیادی روبرو شده اند... .

می خواستم برای معرفی ناشر خوب مشورت کنم ، دو هفته قبل با انتشارات پندارپارس صحبت کردم گفتند سرفصل ها را بفرستید ، فرستادم گفتند کلی هست باید فهرست کامل بفرستید ، فرستادم ، گفتند باید یکی از فصل های کتاب را هم بفرستید ، فرستادم ، گفتند جهت کارشناسی بیشتر باید کل کتاب را ارسال کنید،بیخیالش شدم.:33::auau:

ممنون میشم اگر اطلاعات و تجاربتون رو در این زمینه به بنده منتقل کنید.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ببین به جا دادم کتاب خودم رو چاپ کنه تا اخرماه اوکی میشه اگه خوب بود بهت میگم

انتشارات ناقوس هم تست کن

گفتند سرفصل ها را بفرستید ، فرستادم گفتند کلی هست باید فهرست کامل بفرستید ، فرستادم ، گفتند باید یکی از فصل های کتاب را هم بفرستید ، فرستادم ، گفتند جهت کارشناسی بیشتر باید کل کتاب را ارسال کنید،بیخیالش شدم.:33::auau:

ممنون میشم اگر اطلاعات و تجاربتون رو در این زمینه به بنده منتقل کنید.

این روال کار یک ناشر است و علی القاعده نباید مشکلی باشه ( البته اگر ناشر معتبری باشه و اعتبار حرفه ایش براش مهم باشه )

اگر مشکل شما با این ناشر یا ناشران مشابه اینه که احتمال میدین پس از گرفتن کل کتاب از شما اون رو بدون اجازتون منتشر کنه ( که البته بعضا توسط ناشران دست چندم پیش میاد )

میتونید شخصا برای گرفتن مجوز به نام خودتون اقدام کنید

باید به ارشاد مراجعه و درخواست مجوز نشر برای مولف بدین و خودتون میشین ناشر مولف

البته میتونید پس از گرفتن مجوز کتاب رو بدون هیچ نگرانی به دست هر ناشری بدین ( و بهش بگید که مجوز گرفتین )

چون دیگه اونوقت اگر بخوان کلاشی کنن یک نسخه از کتاب شما در ارشاد هست

اگر خواستین که اقدام کنید، بگین تا راهنمائی دقیق برای انجام مراحل عرض کنم

ضمنا این رو هم اضافه کنم که اگر مجوز کتاب به نام خودتون باشه براتون بعدها هم میتونه مفید باشه ( مثلا اگر بخواین مجوز انتشارات بگیرین )

این روال کار یک ناشر است و علی القاعده نباید مشکلی باشه ( البته اگر ناشر معتبری باشه و اعتبار حرفه ایش براش مهم باشه )

اگر مشکل شما با این ناشر یا ناشران مشابه اینه که احتمال میدین پس از گرفتن کل کتاب از شما اون رو بدون اجازتون منتشر کنه ( که البته بعضا توسط ناشران دست چندم پیش میاد )

میتونید شخصا برای گرفتن مجوز به نام خودتون اقدام کنید

باید به ارشاد مراجعه و درخواست مجوز نشر برای مولف بدین و خودتون میشین ناشر مولف

البته میتونید پس از گرفتن مجوز کتاب رو بدون هیچ نگرانی به دست هر ناشری بدین ( و بهش بگید که مجوز گرفتین )

چون دیگه اونوقت اگر بخوان کلاشی کنن یک نسخه از کتاب شما در ارشاد هست

اگر خواستین که اقدام کنید، بگین تا راهنمائی دقیق برای انجام مراحل عرض کنم

به انتشارات دیگری در ایمیل پیام دادم گفتن سرمایه از خودتون حمایت از ما [motat]

بله اگر اطلاعاتتون رو در اختیار بنده قرار بدید بسیار ممنون میشم.

مشکلی از نظر هزینه کردن ندارم فقط هر روشی که می دونید بهتر هست معرفی کنید.

چند نکته:

1- بزرگترین مشکل چاپ کتاب توسط مولف پخش اون هست چون اکثر ناشران وقتی که سرمایه گذار نیستند و هزینه چاپ رو مولف تامین میکنه، یا اصلا خودشون رو درگیر پخش و توزیع نمیکنن یا اگر به شما بگن که رو پخشش کار میکنیم، خیلی راست نگفتن و روش انرژی نمیزارن

2- پیشنهادی که من دادم ( اینکه خودتون مجوز بگیرین ) برای این بود که مالکیت معنوی کتاب رو برای خودتون ثبت کنید تا اگر کتاب رو برای ارزیابی به ناشری سپردید، جرات نکنه که اون رو با نام خودش یا یک مولف خیالی ! چاپ کنه ( چیزی که بعضا اتفاق میوفته )

3- در تکمیل پیشنهادم، شما میتونید به ارشاد، واحد صدور مجوز نشر مراجعه کنید و فرمی که برای درخواست نشر توسط مولف هست رو پر کنید، اگر کتاب تخصصی باشه ( که هست ) باید مدرک تحصیلی مرتبط رو ارائه کنید ( البته اگر ناشر هم بخواد برای شما مجوز بگیره این شرط هست )

البته خیلی سخت نمیگیرن و فورمالیته است! بعد یک نسخه پرینت شده و صحافی شده از کتاب + پرینت رنگی طرح جلد + فایل پی دی اف متن و پی ان جی جلد رو روی سی دی رو بهشون میدین

بعد منتظر میشین که جوابش بیاد ( تو تهران یک تا دو ماه و تو شهرای دیگه اکثرا 7 تا 10 روزه جواب میدن ) البته اگر مرکز استان باشید و نخوان بفرستن اداره کل استان

4- وقتی مجوز گرفتین هم میتونید خودتون سرمایه بذارین و چاپ کنین، هم میتونین به ناشری بدین که با سرمایه شما و یا سرمایه گذاری خودش یا مشارکتی چاپ کنه

حسن این که مجوز بگیرین، علاوه بر جلوگیری از سوء استفاده احتمالی اینه که چاپ این کتاب در سوابق انتشاراتی خودتون ثبت میشه ( نه ناشر ) و این اگر بخواین دوباره کتاب چاپ کنین، یا خدای نکرده ناشر باشین ! و انتشارات بزنین براتون امتیاز خیلی خوبیه

باز هم اگر فرمایشی داتشتین من در خدمتم

سلام. به همه ی دوستان

من حین کار روی پایان نامه ارشدم. مجبور شدم یک کتاب بخونم و عملا ترجمه کردم. حالا یک کتاب 6 فصلی شده و در حدود 200 صفحه.

من فقط به جهت رزومه قصد دارم این کتاب را چاپ کنم. چون می دونم خواهان این کتاب معدود هست در داخل کشور. حال پیشنهاد شما و بهترین راه چیه؟ چطور چاپ کنم. پیش چه انتشاراتی برم.... کمترین نسخه چقدر می تونه باشه...

سلام. به همه ی دوستان

من حین کار روی پایان نامه ارشدم. مجبور شدم یک کتاب بخونم و عملا ترجمه کردم. حالا یک کتاب 6 فصلی شده و در حدود 200 صفحه.

من فقط به جهت رزومه قصد دارم این کتاب را چاپ کنم. چون می دونم خواهان این کتاب معدود هست در داخل کشور. حال پیشنهاد شما و بهترین راه چیه؟ چطور چاپ کنم. پیش چه انتشاراتی برم.... کمترین نسخه چقدر می تونه باشه...

بهترین و کم هزینه ترین راه برای چاپ با تیراز پایین، چاپ دیجیتال است

در چاپ دیجیتال از 50 نسخه تا 500 نسخه نسبت به چاپ معمولی به صرفه تر است

هم میتونید به ناشر بدین هم همونطور که در پست قبل گفتم خودتون اقدام کنین

بهترین و کم هزینه ترین راه برای چاپ با تیراز پایین، چاپ دیجیتال است

در چاپ دیجیتال از 50 نسخه تا 500 نسخه نسبت به چاپ معمولی به صرفه تر است

هم میتونید به ناشر بدین هم همونطور که در پست قبل گفتم خودتون اقدام کنین

پیشنهاد شما چیه؟ بدم ناشر یا خودم اقدام کنم؟می خوام سریع هم یک نسخه چاپی داشتم. (مصاحبه دکترا،....)

اگر با مراحل چاپ و نشر آشنایی ندارین، به ناشر بسپرین راحتترید

تا بعد نمایشگاه کتاب 94 فکر سرعت رو نکنین

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری