hamed13

تغییر دامنه جوملا

11 پست در این موضوع

با عرض سلام خدمت دوستان

میخواستم بکاپ یکی از سایتای جوملایی رو تو یه دامنه دیگه بالا بیارم - مناسبترین روش برای این کار رو چی پیشنهاد میکنید؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

شما دو روش میتونید استفاده کنید یا اینکه بصورت دستی ( یعنی از پوشه ها بصورت جداگانه و از دیتابیس بصورت جداگانه ) بکاپ بگیرید و به هاست جدید منتقل کنید یا اینکه از افزونه های بکاپ گیری که بهترینش akeeba backup هست استفاده کنید

توضیحات روش اول : آموزش: انتقال سایت جوملایی، تهیه پشتیبان و وارد کردن دیتابیس - دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی

دانلود افزونه روش دوم : سیستم پشتیبان گیری Akeeba Backup

با عرض سلام خدمت دوستان

میخواستم بکاپ یکی از سایتای جوملایی رو تو یه دامنه دیگه بالا بیارم - مناسبترین روش برای این کار رو چی پیشنهاد میکنید؟

راحت ترین راه استفاده از akeeba backup هستش که میداد سایتو مثل یه qiuck start یا بسته نصبی میکنه و اون فایلی رو میبری رو هاست دیگه.

Download - AkeebaBackup.com

یه راه دیگه هم هست اینکه فایلاتو زیپ کنی منتقل کنی به ادرس جدید و دیتابیستو از هاست قدیمی اکسپرت کنی و داخل دیتابیس جدید ایمپورت کنی در هاست دامنه جدید ایمپورت کنی..

بی شک روش اول راحت و کم دردسر تر هست

یعنی akeeba backup لینک ها رو هم به صورت ویرایش شده تحویل میده؟

چون این سایتی که انتقال دادم مطالب زیادی داخلش بود و همچنین فایلاهای پیوست داشت از روش دوم استفاده کردم

فایلای هاستو انتقال دادم و بعد تمامی url دیتابیس دامنه قبلی رو با notpad++ جایگزین کردم

یعنی akeeba backup لینک ها رو هم به صورت ویرایش شده تحویل میده؟

چون این سایتی که انتقال دادم مطالب زیادی داخلش بود و همچنین فایلاهای پیوست داشت از روش دوم استفاده کردم

فایلای هاستو انتقال دادم و بعد تمامی url دیتابیس دامنه قبلی رو با notpad++ جایگزین کردم

سلام

جناب اصلا نیازی به انجام این کار ها نیست و آکیبا رو اصلا توصیه نمی کنم چون مشکلات امنیتی داره .

شما 3 تا مرحله اجرا کنید .

1- از فایل هاتون بکاپ بگیرید ببرید بریزید داخل هاست جدید و اکسترکت کنید .

2- از دیتابیس خروجی بگیرید و داخل دیتابیس جدید ایمپورت کنید .

3- فایل configu*****.php را باز کنید و مشخصات دیتابیس رو تصحیح کنید . و تمام

هیچ کار دیگه ای نیاز نیست انجام بدین و اصلا داخل دیتابیس رو ادیت نکنید .

هر مرحله رو که متوجه نشدید بفرمایید آموزش ارائه بدم

سلام

جناب اصلا نیازی به انجام این کار ها نیست و آکیبا رو اصلا توصیه نمی کنم چون مشکلات امنیتی داره .

یکبار هم همکار شما این مطلب رو گفتند و مهندس مردانه زاده علت رو جویا شدند. اگر منبع معتبری در این مورد دارید لینک کنید . در غیر اینصورت از پخش اطلاعات نادرست در یک تاپیک تخصصی عمومی خودداری کنید که در صورت تکرار مطابق قوانین برخورد خواهد شد

اکیبا بک آپ مشکلی نداره و با اطمینان میتونید استفاده کنید

ویرایش شده در توسط Masood Ashoori

سلام

1- از فایل هاتون بکاپ بگیرید ببرید بریزید داخل هاست جدید و اکسترکت کنید .

2- از دیتابیس خروجی بگیرید و داخل دیتابیس جدید ایمپورت کنید .

3- فایل configu*****.php را باز کنید و مشخصات دیتابیس رو تصحیح کنید . و تمام

هیچ کار دیگه ای نیاز نیست انجام بدین و اصلا داخل دیتابیس رو ادیت نکنید .

هر مرحله رو که متوجه نشدید بفرمایید آموزش ارائه بدم

http://savvypanda.com/Top100JoomlaExtensions

100 افزونه برتر جوملا. اولی اکیبا هستش

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14304024151.jpg

یکبار هم همکار شما این مطلب رو گفتند و مهندس مردانه زاده علت رو جویا شدند. اگر منبع معتبری در این مورد دارید لینک کنید . در غیر اینصورت از پخش اطلاعات نادرست در یک تاپیک تخصصی عمومی خودداری کنید که در صورت تکرار مطابق قوانین برخورد خواهد شد

اکیبا بک آپ مشکلی نداره و با اطمینان میتونید استفاده کنید

عرض ادب

هنگامی که کاربران داخل سایت هاشون با این افزونه کار می کنند ، پروسس های نامحدود ایجاد می کنند و در برخی از نسخه هایی که کاربران نصب می کنند شل نیز مشاهده می شود .

حالا اینکه به سرور های شما فشار میاد بحثی نیست . ما هم میدونیم افزونه ی سنگینیه .

و در مورد شل . هر کس میتونه از هرجا دانلود و نصب کنه . ما راجع به فایل سایت سازنده صحبت میکنیم . اون هم شل داره ?? به فرض هم یک نسخه داشته . اونم نه شل . ممکنه باگی داشته باشه .

اکیبا افزونه ای هست که تقریبا هر هفته آپدیت میده و رفع میکنه.

انشاالله دیگه شاهد این مطالب نیستیم . از موضوع تاپیک خارج شدیم . در صورتی که صحبتی دارید تاپیک جدید ایجاد کنید .

با عرض سلام خدمت دوستان

خدمت شما :

انتقال سایت هایه جوملایی از یک سرور به سرور دیگر (اختصاصی انجمن)

باسلام در کنار فرمایشات دوستان....

اگر سایتتون آپ هستش. میتونید از طریق کنترل پنل از کل سایتتون(فایلها+دیتابیس+ایمیل ها+اکانتهای ایمیل+ساب ها و پارک ها و ادداون ها و...) BackUp تهیه کنید..بعد این فایل رو از روی سرورخودتون (مبدا) لینک بدید به مدیر سرور تا بروی هاست مقصد ری استور کنه.

این کار و هم عمدتاً در هاست های اشتراکی توسط مدیران سرور بطور رایگان انجام میشه...

داخل پرانتز:

چشم فقط بنده یه پاسخ منطقی بدم به شما دوست عزیز .

موقعی که این افزونه بخواهد روی سرور فعالیت کند باید تابع php pharse ini داخل سرور غیر فعال باشه .

کاری که این تابع انجام میده اینه که اگه یه هکر بخواد توابع سرور و کانفیگ php رو مشاهده کنه و جزئیات فنی سرور رو بدست بیاره نمیزاره این کار انجام بشه ، و یکی دیگه از کار های این تابع اینه که از اجرای فایل های php.ini جلوگیری میکنه .

حالا برای این که آکیبا بخواد فعالیت کنه باید این تابع مفید رو ببنید و امنیت تحت شعاع قرار میگیره ، مسئله فقط فشار نیست .

بحث بعدی این که وقتی کاربر میتونه با انتقال فایل و دیتابیس ها به راحتی این کار رو انجام بده نیازی نیست یه افزونه سنگین نصب کنه که امنیت سایتش تحت خطر قرار بگیره چون ممکنه بلاخره برای هر افزونه باگ کشف بشه و در صورتی که

کاربر آگاه نباشه که آکیبا رو آپدیت کنه مشکل ساز میشه براش....

مطمئن هستم متخصصین امنیت نیز این را تایید می کنند که هرچقدر افزونه های سایت بیشتر بشه احتمال نفوذ به سایت بیشتر میشه .

ممنون از پاسختون .

و با عرض پوزش فراوان به نظر بنده این یک ضعف در کانفیگ کردن سرور از جانب شما باید باشه. (این نکته رو بگم که بنده اطلاعات تخصصی پیرامون سرور و مدیریت اون ندارم.اما ...)

بنده در تمامی کارهای خودم و چه مشتریانم بلااستثنا از آکیبا استفاده میکنم.

اگر به دروغ نباشه بروی اکثر سرورهای کوچیک و بزرگ ایرانی و چندتا هاستینگ خارجی استفاده کردم.و همچنین چه سایت های دولتی و چه سایتهای شخصی!

پارس پک/هاست ایران/ایران هاست/افرانت/نت افزار/میهن وب هاست/پارس آنلاین/آسیاتک/1and1.com و... اما هیچکدوم این ها دراستفاده از آکیبا نه سایت رو ساسپند کردن و نه هشداری برای عدم استفاده از این سیستم به بنده دادند!

اگر به این شکلی که شما میفرمایید بوده باشه که خب یکی از این هاستینگ ها میبایست به این نکته گوشزد میکردند!

مطمئنا حجم مشتریان و قوت و ضعف های سایتهای مشتریان ِ این شرک تهای هاستینگ به هیچ عنوان بهشون اجازه نمیده و براشون توجیه عقلی نداره که بخوان کوچکترین موارد امنیتی رو رعایت نکنن و ازش غافل باشن...

در هر حال سپاس فراوان از انعکاس نقطه نظرات شما...

عرض ارادت:yoho:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری