saramini

رفع مشکل "500 - یک خطا رخ داده است"

14 پست در این موضوع

با سلام

دوستان من یک سایت رو حدود 2 سال پیش طراحی کردم و تحویل کاربرش دادم. تا چند وقت پیش هیچ مشکلی نداشت ولی الان یه مدته وقتی وارد پنل مدیریتی میشه نمیتونه خیلی کارا رو انجام بده و با "500 - یک خطا رخ داده است" روبرو میشه. مثلا وقتی مطالب قبلی یا ماژولها رو میخواد باز کنه. یا وقتی یه مطلب جدید رو ثبت میکنه.

من از سایت یه بک آپ گرفتم و روی لوکال تست کردم و دیدم مشکلی نداره و دیگه پیغام خطا نمیده. و فکر کردم شاید مشکل از هاست باشه. ولی وقتی هاست رو هم عوض کردم دیدم باز همون مشکل رو داره!

در ضمن بعد از تعویض هاست سعی کردم که یه جوملا روی این چوملای موجود نصب کنم (که اطلاعات این 2 سال هم حذف نشه)، ولی بعد از اینکه آپلود تموم شد، دوباره همون پیغام خطا رو داد و من نتونستم جوملا رو نصب کنم.

لطفا راهنمایی کنید

500 - یک خطا رخ داده است

برگشت به کنترل پنل

Call stack

# Function Location

1 JAdministrator->dispatch() /home3/mydomain/public_html/administrator/index.php:46

2 JError::raiseError() /home3/mydomain/public_html/administrator/includes/application.php:164

3 JError::raise() /home3/mydomain/public_html/libraries/joomla/error/error.php:251

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود؛

خطای 500 یا به علته تغییرات موقت سرور اتفاق میفته

یا به علته ایرادی در فایل htaccess.

و یا به علته مشکلی در یک افزونه میباشد که میتونه حاصل از نصب یا حذف ناقص آن باشد

شما ابتدا از فایل htaccess. یک کپی تهیه کنید و سپس ان را حذف کنید ، ببینید مشکل حل میشه یا نه

اگر نشد افزونه هاتون رو یکی یکی غیرفعال کنید و تست کنید . اگر به مدیریت دسترسی ندارید باید از طریق دیتابیس کمک بگیرید

فایل لاگ ارورهاتون رو هم بررسی کنید ، ممکنه خطایی ثبت شده باشه که بتونه کمکتون کنه

درود؛

خطای 500 یا به علته تغییرات موقت سرور اتفاق میفته

یا به علته ایرادی در فایل htaccess.

و یا به علته مشکلی در یک افزونه میباشد که میتونه حاصل از نصب یا حذف ناقص آن باشد

شما ابتدا از فایل htaccess. یک کپی تهیه کنید و سپس ان را حذف کنید ، ببینید مشکل حل میشه یا نه

اگر نشد افزونه هاتون رو یکی یکی غیرفعال کنید و تست کنید . اگر به مدیریت دسترسی ندارید باید از طریق دیتابیس کمک بگیرید

فایل لاگ ارورهاتون رو هم بررسی کنید ، ممکنه خطایی ثبت شده باشه که بتونه کمکتون کنه

سلام. ممنون از راهنماییتون ولی...

1. سرور رو که عوض کردم باز هم درست نشد.

2. فایل .htaccess رو هم پاک کردم نشد.

3. همه ی ماژولها رو غیر فعال کردم بازم نشد (البته چون توی این مدت ماژول جدیدی نصب یا حذف نشده بود احتمال این کم بود، ولی باز تست کردم)

4.توی فایل لاگ هم چیزی نبود!

راستی پایین سایت و ادمینش این پیغامهای جوملا نمایش داده میشه.کمکی میکنه؟! من که ازش سر در نیاوردم. [ATTACH=CONFIG]8693[/ATTACH]

من قبلا به این مشکل بر خوردم

احتمال خیلی زیاد یه ماژولی نصب کردین که مال جوملا 3 بوده که داخل جوملا 2.5 نصب کردین که باعث این خطا میشه.

سلام. ممنون از راهنماییتون ولی...

1. سرور رو که عوض کردم باز هم درست نشد.

2. فایل .htaccess رو هم پاک کردم نشد.

3. همه ی ماژولها رو غیر فعال کردم بازم نشد (البته چون توی این مدت ماژول جدیدی نصب یا حذف نشده بود احتمال این کم بود، ولی باز تست کردم)

4.توی فایل لاگ هم چیزی نبود!

راستی پایین سایت و ادمینش این پیغامهای جوملا نمایش داده میشه.کمکی میکنه؟! من که ازش سر در نیاوردم. [ATTACH=CONFIG]8693[/ATTACH]

عکسی که ارسال کردید مربوط به فعال سازی عیب یابی سیستم هست که باید وارد تنظمیات کلی جوملا شوید و غیر فعال نمایید .

برای بررسی مشکل خطای 500 بهترین راه بررسی کنسول فایرباگ هست ابتدا کنسول را باز نمایید و یکبار صفحه را ریفرش کنید ببیینید چه خطایی در این صفحه نمایش میدهد . در برخی مواقع جیکوئری و مشکل فراخوانی اطلاعات دیتابیس عامل خطای 500 هست .

برای بررسی خطا در کنسول ابتدا دکمه f12 را بزنید از تب های بالا گزینه console را انتخاب بفرمایید اگر در صفحه لینک enable وجود داشت یکبار بروی ان کلیک نمایید تا کنسول فعال شود و بعد صفحه ای که خطا 500 دارد را ریفرش کنید

من قبلا به این مشکل بر خوردم

احتمال خیلی زیاد یه ماژولی نصب کردین که مال جوملا 3 بوده که داخل جوملا 2.5 نصب کردین که باعث این خطا میشه.

آخه من از دو سال پیش که این سایت رو طراحی کردم و تحویل مشتری دادم هیچ ماژولی رو نه نصب کردم و نه حذف. این مشکل هم چند ماهه که پیش اومده

عکسی که ارسال کردید مربوط به فعال سازی عیب یابی سیستم هست که باید وارد تنظمیات کلی جوملا شوید و غیر فعال نمایید .

برای بررسی مشکل خطای 500 بهترین راه بررسی کنسول فایرباگ هست ابتدا کنسول را باز نمایید و یکبار صفحه را ریفرش کنید ببیینید چه خطایی در این صفحه نمایش میدهد . در برخی مواقع جیکوئری و مشکل فراخوانی اطلاعات دیتابیس عامل خطای 500 هست .

برای بررسی خطا در کنسول ابتدا دکمه f12 را بزنید از تب های بالا گزینه console را انتخاب بفرمایید اگر در صفحه لینک enable وجود داشت یکبار بروی ان کلیک نمایید تا کنسول فعال شود و بعد صفحه ای که خطا 500 دارد را ریفرش کنید

----------------------

متاسفانه این هم نتیجه نداد :auau:

[ATTACH=CONFIG]8694[/ATTACH]

دلایل بروز و راه حلهای خطای 500 :

1. عدم انطباق پسورد

2. مسیر اشتباه برای پوشه های tmp و logs (گاهی با logs/. و tmp/. عمل می کند)

3. مجوزهای اشتباه برای پوشه های logs و tmp و cache و administrator/cache و همچنین دو فایل error.php و jcontroller.log.php (همگی باید قابل نوشتن باشند)

4. گاهی به روش مقابل حل می شود : از منوی مدیریت -> دیتابیس و سپس گزینه fix . اگر حل نشد، از منوی مدیریت گزینه discover سپس purge و دوباره discover.

5. دسترسی به بانک کاربران و حذف مقدار deprecated از usertype و تبدیل مقدار 0 به یک برای فیلد activation و sendmail

بنظر من مشکل شما گزینه دو هست و با اون مشکلتون حل میشه ولی بازم شما گزینه های مختلف رو چک کنید، ضرر نداره.

موفق باشید

دلایل بروز و راه حلهای خطای 500 :

1. عدم انطباق پسورد

2. مسیر اشتباه برای پوشه های tmp و logs (گاهی با logs/. و tmp/. عمل می کند)

3. مجوزهای اشتباه برای پوشه های logs و tmp و cache و administrator/cache و همچنین دو فایل error.php و jcontroller.log.php (همگی باید قابل نوشتن باشند)

4. گاهی به روش مقابل حل می شود : از منوی مدیریت -> دیتابیس و سپس گزینه fix . اگر حل نشد، از منوی مدیریت گزینه discover سپس purge و دوباره discover.

5. دسترسی به بانک کاربران و حذف مقدار deprecated از usertype و تبدیل مقدار 0 به یک برای فیلد activation و sendmail

بنظر من مشکل شما گزینه دو هست و با اون مشکلتون حل میشه ولی بازم شما گزینه های مختلف رو چک کنید، ضرر نداره.

موفق باشید

ممنون از راهنماییهای مفیدتون.

الان که از توی ادمین سایت زدم که خطاها رو نشون نده انگار درست شده! ولی خوب حتما خطا وجود داره فقط نمایش نمیده.

در مورد گزینه دو که فکر میکنید مشکل از اون باشه، منظورتون اینه که کجا این مسیر اشتباه تعریف شده؟ توی تنظیمات جوملا؟ فقط من دوباره این موضوع رو هم بگم که از وقتی که این سایت طراحی شده تا الان، کسی به این تنظیمات دست نزده و اوایلش هیچ مشکلی نبود و خود به خود این مشکل پیش اومد. یعنی امکان داره این مسیرهایی که میگید، اتومات تغییر کرده باشن؟!؟!؟!

گزینه 5 رو هم امتحان کرده بودم ولی درست نشده بود.

خیر

حقیقت من هم مثل شما سایتی بود که بعد از مدتی نه از همون اول مثلا بعد از یک سال پیغام میداد و نمیذاشت مثلا خروجی بگیرم یا ماژولی نصب کنم

بعد از کلی تحقیق فهمیدم نمی تونه پوشه tmp رو پیدا کنه

و باز بعد کلی جستجو با تغییری که در بالا گفتم مشکلم حل شد

در کل معمولا توی cms ها یک خطا ممکنه از هر جایی و به هر علتی باشه چون فایل ها کاملا به هم گره خورده هستند و مسیر خاصی رو طی می کنن تا نمایش داده بشن

در نتیجه خطاها گاهی براحتی حل نمیشن

خوشحالم که مشکلتون حل شده

خیر

حقیقت من هم مثل شما سایتی بود که بعد از مدتی نه از همون اول مثلا بعد از یک سال پیغام میداد و نمیذاشت مثلا خروجی بگیرم یا ماژولی نصب کنم

بعد از کلی تحقیق فهمیدم نمی تونه پوشه tmp رو پیدا کنه

و باز بعد کلی جستجو با تغییری که در بالا گفتم مشکلم حل شد

در کل معمولا توی cms ها یک خطا ممکنه از هر جایی و به هر علتی باشه چون فایل ها کاملا به هم گره خورده هستند و مسیر خاصی رو طی می کنن تا نمایش داده بشن

در نتیجه خطاها گاهی براحتی حل نمیشن

خوشحالم که مشکلتون حل شده

میشه روش حل این مشکل که گفتید مسیر tmp رو پیدا نمیکنه، دقیقا به چه صورته؟ کجا برم و چه تنظیماتی رو تغییر بدم؟ (منظورتون اینه که با ادمین جوملا بالا بیام و از توی تنظیمات، مسیر اون دو تا پوشه رو به ./tmp و ./log تغییر بدم؟)

نمیدونم مشکلتون اینه یا نه

شایدم نباشه

ولی برای تغییر هم می تونید از مسیر ادمین جوملا و منوی تنظیمات کلی این کار رو انجام بدید

و هم از طریق ویرایش فایل کانفیگ در هاستتون

نمیدونم مشکلتون اینه یا نه

شایدم نباشه

ولی برای تغییر هم می تونید از مسیر ادمین جوملا و منوی تنظیمات کلی این کار رو انجام بدید

و هم از طریق ویرایش فایل کانفیگ در هاستتون

بازم ممنون

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری