CO-2014

نحوه استفاده از وب فونت ساخته شده توسط fontsquirrel.com

14 پست در این موضوع

درود

همانطور که میدونید سایت fontsquirrel.com یکی از برترین وبسایتها برای دانلود و convert فونت هست. این سایت سرویسی داره بنام webfont generator که با استفاده از اون میتونید فونتها رو با پیشرفته ترین متد تبدیل به وب فونت کنید و دیگه نگران لبه های مربعی شکل حروف نباشید. فونتهای شما با بهترین کیفیت و کمترین حجم تبدیل به وب فونت خواهند شد.

بعد از استفاده از این سرویس ، شما یه بسته دریافت میکنید با محتوای فونتهای وب با 4 فرمت و چند فایل css .

تکلیف فونت ها معلومه اما اینکه چطور باید این فایلهای css رو در قالب قرار داد و کجا نمیدونم.

چند وقت پیش یه پست از مهندس صدیقی دیدم که به این سایت اشاره کرده بودند.

من طراحی سایت رو تموم کردم فقط مونده تغییر فونتها. سایتم روی لوکال هست. الان این فایلها رو باید در قالب و درون پوشه css قرار بدم، یا راهکار دیگه ای داره؟

فونت یکان

بسته کانورت شده که از fontsquirrel دریافت کردم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

مهندس جان؛

اولین نکته که سعی کنید فایل ttf ی که بهتون میده رو حذف کنید و فایل ttf اصلی خودتون رو جایگیزین کنید چون بعضا تجربه کردم مشکل داشته فایل های ttf تولیدی

دوم مهمترین چیزی که به شما میده اون کلاسی هست که باید در template.css (یا هرفایل اصلی دیگیری-چون در فریم ورک های مختلف متفاوت هست) وارد کنید و نهایتا ازش استفاده کنید

موفق باشید

یک نکته ای بگم.چون خودم قبلا تست کرد ه بودم ؛ اکثر این سرویس دهنده هایی خارجی ای که فونت رو باهاشون میشه بعنوان فونت فیس خروجی گرفت و تبدیل کرد. خروجی100% استانداردی نمیدن و فونت در سایت قابل اجرا نیست!

پیشنهاد میکنم

از سورسی که سایت شیوه صحیح پیوست فونت به صفحه وب در CSS3 به همراه 40 فونت فارسی اصلاح شده برای فایرفاکس 6 قرار داده شده و کاملا هم استاندارد و تست شده ست استفاده کنید.

خودش 40 فونت فارسی رو داره فکر نکنم دیگه فونتی مدنظر باشه که این نداشته باشه...

موفق باشید و سربلند

تشکر مهندس

درسته. چون خودم هم تست کردم و جواب نداد.

مشکل من درواقع فونت استاندارده مهندس. الان از چندین فونت یکان استفاده کردم که هر کدوم یه جور هستن !

پکیج فونتها لینکش خرابه. اگه شما فونت یکان استاندارد رو سراغ دارید، لطفا معرفی کنید.

تصمیم گرفتم برای کارهای بعدی از فونت ایران استفاده کنم. نظر شما در این مورد چیه ؟

یه سوال دیگه : وقتی سایز فونت رو تو css یه مقدار مثلا 14 پیکسل تعریف کنیم، سایز فونت رو تو ادیتور باید همون مقدار قرار بدیم یا فرقی نمیکنه ؟ من چند بار با این مشکل رو برو شدم. فونتها درون همدیگه میرن و فاصله استاندارد بین خطوط از بین میره. لطفا راهکار صحیح رو بفرمایید.

سلام آقا رضای گل

با عرض پوزش از مدیران سایت من آدرس آپلود سنتر انجمن رو نمی دونم و همیشه عکس رو با ادیتور ارسال کردم و فایلی ارسال نکردم که بدونم آرس رو و به همین خاطر 40 تا فونت فارسی که از همین سایتی که جناب مردانه زاده معرفی کرده بودند قبلا گرفته بودم که برات ایمیل کردم. در صورت صلاحدید در انجمن قرار بدهید.

در مورد سوال دوم قسمت اول رو متوجه نشدم. " وقتی سایز فونت رو تو css یه مقدار مثلا 14 پیکسل تعریف کنیم، سایز فونت رو تو ادیتور باید همون مقدار قرار بدیم یا فرقی نمیکنه ؟ "

ولی وقتی که شما در فایرباگ سایز رو عوض می کنید باید در فایل اصلی هم تغییرات رو اعمال کنید و فایل رو سیو کنید.

برای اینکه فونت ها درون هم نرن هم می تونی از دستور

line-height:130%;
line-height:30pc;

استفاده کنی که فاصله خطوط رو تعیین می کنه. نباید از هر دو خط استفاده کنی یا از بالایی که بصورت درصد مقدار دهی شده یا از پایینی که با پیکسل مقدار دهی شده. با هرکدوم که راحت تری استفاده کن.

موفق باشی

مثلا من با فایرباگ محل کدها رو شناسایی کردم و در فایل مربوطه تغییرات رو انجام دادم و سیو کردم. حالا اندازه فونت در فایل css من مثلا 14 پیکسل تعریف شده. حالا وقتی مطلبی رو منتشر میکنم اندازه فونتها خیلی کوچکتر از 14 پیکسل هست ! وقتی هم میخوام در ادیتور جوملا اندازه ااون رو بیشتر کنم فونتها درهم فرو میرن و به هم میریزن.

تصویر بخش مدیریت :

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14415259401.png

تصویر سایت :

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14415259402.png

سلام آقا رضای گل

از این تصویر که ارسال کردی فکر می کنم که اندازه فونت رو داری تو ادیتور تعیین می کنی، که نباید این کار رو انجام بدی و باید در فایل css با دستور

font-family:yekan;
font-size:14px;
line-height:140%;

استایل ها رو بدی. این کار خیلی بهتر و آسان تر و استانداردتره.

من قالب و استایل های شما رو ندیدم ولی شاید بتونی با کدهای زیر همه متون خودت رو درست کنی. البته بازم میگم که در ادیتور جوملا باید بصورت خیلی ساده بدون هیچ استایلی شروع به تایپ کنی.

body,p,span{
font-family:yekan;
font-size:14px;
line-height:140%;
}

یه چیز دوباره یادم رفت. اگه کدها رو قرار دادی و دیدی که اعمال نشد بصورت زیر استفاده کن

font-family:yekan !important;
font-size:14px !important;
line-height:140% !important;

قالبم favourite هست. قالب آسونیه و با امکانات عالی. به راحتی فونتها اعمال شده و فقط خودم راهکارهای استاندارد رو بلد نیستم که بیشتر در اثر کم تجربه بودن خودمه.

فقط یه سوال : اندازه فونت رو در سایت چقدر بزارم که نرمال باشه ؟ یعنی نه خیلی ریز باشه و نه خیلی درشت. اندازه منو رو هم بگی ممنون میشم فرهادعزیز.

سایت که تموم شد دمو میزارم نظر بدی. این اولین سایتم هست که آنلاین میشه ! درواقع بعد از اینهمه وقت اولین کار جدی منه. امیدوارم نا امید کننده نباشه !!!

آقا رضای گل

فونت ها در سایزهای یکسان هم اندازه نیستند مثلا فونت miriad و فونت مثلا badr اگه هردوشون سایز 14 رو داشته باشند فونت miriad ریزتر از badr هستش.

به نظرم نه زیاد درشت باشه که زشت بشه و نه زیاد ریز که خوندنش برای همه راحت باشه.

به چند تا سایت رقیب کاری خودت یا چند تا سایت خبری و شاید هم بشه از فونت سایت های خارجی قوی مثل یاهو سر بزنی حدودش دستت میاد.

بازم کاری بود در خدمتم

برای نازک کردن فونت بجز دستور : font-weight چه راهکارهایی هست.

مقدار : font-weight رو هم روی 200 و 100 هم گذاشتم ولی تاثیری نداره.

آیا باید از مقدار em بجای px استفاده کنم ؟

دلیلش چیه ؟

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14416290401.png

ویرایش شده در توسط CO-2014

شما دستور رو با !important استفاده کنید ببینید جواب میده؟

font-weight: normal !important;

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری