roozeabi

انتقال دیتابیس ویرچومارت

8 پست در این موضوع

سلام

من سایتی داشتم که با ویرچومارت 2 کار کرده بودم و حالا کلا سایت رو با قالب و جوملای 3 کار کردم (قالب هم عوض شده). میخوام دیتابیس ویرچومارت رو به ویرچومارت جدید که نسخه اش 3 هست انتقال بدم. چه جوری باید این کار رو انجام بدم؟؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

ببین خروجی داره توی کامپوننت ؟ نوشته Export to csv فکر کنم همچین چیزی باشه

اگر داشت خروجی بگیر ، بعدش از ویرچومارت جدید ورودی بگیر و اون فایل رو بده

-------

همین الان هم میتونی اپدیت کنی میشه 3 و دیگه دیتابیس حذف نمیشه

----

یه کار دیگه هم میتونی بکنی

وارد دیتابیس شو بخش های مربوط به جداول ویرچو مارت رو ازش خروجی بگیر

بعدش نسخه 3 نصب کن ، جداول قدیمی رو با جداول جدید بررسی کن ببین کدوماش رو (جداول جدید داره) اونایی رو که داره حذف کن و جداول قدیمی رو توی دیتابیس ایمپورت کن (این روش شاید خوب نباشه چون امکان داره نسخه 3 فیل هایی جدیی توی جدول داشته باشه که توی نسخه 2 نبوده و مشکل ساز میشه)

الان به 3 آپدیت کنی جداول حذف نمیشه ، ولی قبلش یه بک آپ کلی بگیر

ببین خروجی داره توی کامپوننت ؟ نوشته Export to csv فکر کنم همچین چیزی باشه

اگر داشت خروجی بگیر ، بعدش از ویرچومارت جدید ورودی بگیر و اون فایل رو بده

-------

همین الان هم میتونی اپدیت کنی میشه 3 و دیگه دیتابیس حذف نمیشه

----

یه کار دیگه هم میتونی بکنی

وارد دیتابیس شو بخش های مربوط به جداول ویرچو مارت رو ازش خروجی بگیر

بعدش نسخه 3 نصب کن ، جداول قدیمی رو با جداول جدید بررسی کن ببین کدوماش رو (جداول جدید داره) اونایی رو که داره حذف کن و جداول قدیمی رو توی دیتابیس ایمپورت کن (این روش شاید خوب نباشه چون امکان داره نسخه 3 فیل هایی جدیی توی جدول داشته باشه که توی نسخه 2 نبوده و مشکل ساز میشه)

الان به 3 آپدیت کنی جداول حذف نمیشه ، ولی قبلش یه بک آپ کلی بگیر

ممنون

من میخوام دیتابیس رو به یه قالب و ویرچومارت جدید انتقال بدم. نمی خوام همون ویرچومارت رو آپگرید کنم. هم دستی و هم با کامپوننت SP Transfer دیتابیس رو انتقال دادم به ویرچومارت جدید ... در جداول که می بینم همه شون هستن ولی داخل ویرچومارت دیده نمی شن و قسمت محصولات و مجموعه ها و ... خالی هستند. تو تنظمیات هم زدم که آپگرید بشن و پیام آپگرید دیتابیس هم اومد ولی باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد.

پیشوند جداولتون رو بررسی بفرمائید که قبلی و جدید یکی باشن ممکنه ایمپورت رو انجام میدید ولی پیشوند جداول متفاوت باشه و قابل شناسایی نباشه

پیشوند جداولتون رو بررسی بفرمائید که قبلی و جدید یکی باشن ممکنه ایمپورت رو انجام میدید ولی پیشوند جداول متفاوت باشه و قابل شناسایی نباشه

اگه نباشه باید یکی بکنم؟؟؟

سلام

پیشوند جداول مبدا اینه: r16bi_

پیشوند جداول مقصد هم اینه: c083d_

چه جوری باید عوض کنم؟؟ اگه عوض کنم اشکالی در جوملا پیش نمیاد؟؟

باید پیشوند یکی باشه . فایل دیتا بیس ویرچو قبلی رو با notepad++ باز کنید توی منوی Search*گزینه replace رو بزنید .

جلو گزینه find what پیشوند فعلی و جلوی گزینه Replace with*پیشوند حدیدی که جوملای فعلیتون داره رو وارد کنید

دکمه Replace all رو بزنید و بعد ذخیره کنید . کار تمام است حالا این دیتا بیس رو ایمپورت کنید

قبلش از همه موارد بکاپ بگیرید که اگه جایی خرابکاری شد راه برگشت باشه

موفق باشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری