kolbeh.tanha

بک آپ از یک ساب دامنه کامل و بارگذاری بر روی ساب دامینی دیگر

12 پست در این موضوع

با سلام خدمت جوملایی های عزیر و استادهای خوب این انجمن

من یه سوال دارم که تقریبا روشش رو می دونم ولی شک دارم که شاید جایی از کار اشتباه کنم.

لطفا شما که تجربه بیشتری دارید راهنمایی کرده و رفع مشکل کنید و اگر نکته ای هست بفرمایید .

جوملا 3 و کلسی فیلد

سوال:

من یک سایت دارم با دو ساب دامین مثلا a و b

a.site.ir

b.site.ir

کل ساختاری که باید روی هر دو تا ساب باشه کاملا مشابه هست.با استفاده از کلسی فیلد.

تو خود سایت اصلی هم site.ir جوملا3 هست و یک سایت شرکتی. که لینک میکنه به a.site.ir و b.site.ir

فقط بعد اطلاعاتی که توشون قرار میگیره موضوعشون فرق پیدا میکنه و چند تا هم اسم که راحت عوض میشن.

حالا ساب a رو کامل ساخته ام و آماده کار است.

می خواهم از این ساب دامین یک کپی یا بک آپ بگیرم که همین رو روی ساب دامین b بریزم و b هم یکجا آماده بشه.

اول یک بک آپ فول از a بگیرم.بعد فایل بک آپ رو دانلود کنم.

بعد ساب b را بسازم و سپس دیتابیسش هم بسازم .

سپس فایل بک آپ گرفته شده از a رو بازیابی کنم توی دیتابیس b .

تمام.

یا اینکه نباید برای ساب b دیتابیس بسازم ؟ یا اسم های دیتابیسش فرق کنه ؟ یا شبیه باشه؟

بعد دیگه جایی نمی خواد برم و چیزی رو کانفیگ کنم یا معرفی کنم یا یه همچین چیزی؟؟؟

خواهش میکنم اگر نکته ای هست این وسط بگید که بعد برام مشکل ساز نشه.

ممنون . مخصوصا از مدیران انجمن که عااالی هستند.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

اگه هر سه تا سایت ( دو ساب و یه سایت اصلی ) هر کدوم جوملای مجزا هستند پس شما نیاز به سه دیتابیس دارید . برای هر کدوم یک دیتابیس و چون سه سایت مجزا هست نیازی نیست پسوند جداول هم نام باشند چون در واقع کاری با هم ندارند . این برای سوالتون بود ولی چرا حالا سه تا سایت به این صورت ایجاد کردید ؟ الان شما یه دامنه و دو تا ساب دامنه دارید به سه تا جوملا و سه تا پنل مدیریت و .... . یکم پیچ تو پیچ میشه نمیشه ؟ کاش صورت مسئلتون رو بگید شاید بشه راهکار بهتری داد

ممنون از راهنمایی های شما .

به خاطر مجزا بودن مطالب بهتره که جدا باشند.

مثل یه سایت شرکتی که توش یه فروشگاه اینترنتی هم قرار بدیم .

پس کلا فرمودید هیچ مشکلی نیست و تمام روش درسته ؟

به روش گفته شده بک آپ گرفتم . از کل سایت به همراه همه ساب دامین هاش بک آپ گرفت. حالا اگر بخوام یکی از ساب دامین ها رو جایی دیگه هم برای یک ساب دامین دیگه یا سایت دیگه بارگذاری کنم باید این فایل بک آپ رو از زیپ باز کنم و همون پوشه مربوط به زیر دامنه رو ازش یه فایل زیپ درست کنم . بعد ببرم تو ساب دامین جدید و تو قسمت نسخه پشتیبانی تو بازیابی فایل فراخوانی کنم. درسته تا اینجا ؟؟

حالا تکلیف دیتابیس هاش چی میشه ؟؟

خودشون با همین روش اضافه میشوند یا خودم باید بسازم.؟ یا اینکه اون ها رو از جایی دیگه از فایل بک آپ گرفته شده باید در بیارم ؟؟؟

بسیار ممنون از راهنمایی های دوستان.

خوب شما مانند انتقال سایت از لوکال به هاست عمل کنید ابتدا همان ساب دامین رابسازید و انتقال دیتا بیس و بقیه کار ها

یه سوال

1- من پوشه back up رو که باز می کنم تعدادی فایل به همراه دیتا بیس ها اونجا هستند. برای هر دیتابیس سه تا فایل داره.یکی txt یکی dump و یکی conf .

حالا باید کدوم فایل رو توی دیتابیس ساب دامنه جدید آپلود کرد ؟؟

2- برای محتویات ساب دامنه جدید باید بریم توی پوشه domain و پوشه public_html و بعد پوشه ساب دامنه مورد نظر و اطلاعات رو زیپ کنیم و بعد بریم تو هاست و پوشه ساب دامنه و همین اطلاعات رو اکسترکت کنیم . درسته ؟؟؟

کار دیگه ای هم باید بکنیم ؟؟

لطفا تک تک پاسخ دهید ممنون .

1- هیچ کدوم :| با چی بک آپ گرفتید ? بک آپ به این سبک نیاز نداره.

من یک توضیح بدم. شما کل سوالاتتون رو بگیرید. لطفا با دقت مطالعه کنید.

هر سایت جوملایی یک سری فایل داره که داخل روت اصلی مدیریت فایل ریخته میشه.

یک سری جداول پایگاه داده داره.

این دوتا توسط فایل configuration که داخلش اسم دیتابیس. نام کاربری و پسورد کاربر دیتابیس ذخیره شده وصل میشه.

مرحله بعد مهم نیست فایل های من کجا باشن. میخواد روت اصلی باشه. توی ساب دومین باشه. یا فولدر دیگه. اتصال به دیتا بیس برقرار باشه، سایت در مسیر مذکور میاد بالا .

پس مسیر سایت به دیتابیس و تنظیمات کانفیگ ربطی نداره. چون داخل کانفیگ ما مسیر فایل ها رو تعریف نمیکنیم

در نهایت شما برای انجام این کار ها، یک بار فایل ها رو زیپ میکنید جای مورد نظر اکسترکت میکنید. و مرحله بعد. تنظیمات اتصال دیتابیس رو درست میکنید. اگر قرار هست از دیتابیس کپی تهیه کنید باید یک بار اکسپورت بگیرید. مجدد ایمپورت کنید داخل دیتابیس جدید .

تا اینجا متوجه شدید که اگر یک سایت رو میخواید فقط جاشو عوض کنید نیاز به انجام کاری روی دیتابیس نیست!! فایل های سایت رو توی هر پوشه بریزید سایت کار میکنه .

چقدر تایپ کردم :|

Sent from my HTC One max using Tapatalk

ممنون بابت پاسخ های شما دوستان و اساتید گران قدر

یه سوال:

میشه به جای این کارهای دستی افزونه آکیبا رو روی همون سایت موجود در ساب دامین نصب کنم بعد ازش یه بک آپ بگیرم که کامل از سایت موجو در ساب دامین و دیتابیس خودش باشه ؟

بعد هم همون آکیبا رو نگه دارم روش که باز هم هر وفت نیاز داشتم دوره ای بک آپ بگیرم ؟؟

ممنون میشم با کمی جزئیات بگید که ابهام زدایی بشه و به کار کسای دیگه ای هم که بعدا می خونند بیاد .

دوست عزیز مهندس صدیقی توصیح دادند و پیرو ان مهندس اشوری راهنمایی جامع کامل دادند دیگر نباید مشکلی داشته باشید.

بله از طریق اکیبا هم مقور هست.

اما از داخل cpanel راحتر و زمان کمتری صرف این پرسه میشود.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری