xboby

ساختن یک سایت دو زبانه فارسی و انگلیسی !!؟؟

9 پست در این موضوع

سلام،

در ساختن یک سایت دو زبانه فارسی و انگلیسی کمی سر در گم شدم :

هنگام نصب جوملا 3.5 مرحله نصب زبان را بطور کامل انجام داد م و تمامی پلاگین ها را هم

فعال کردم و در نمایش سایت بدون اینکه در ماژول انتخاب زبان عنوان و موقعیتی برای آن

انتخاب کنم(بدون عنوان و موقعیت)،بطور خودکار پس از نصب در صفحه "خانه" و در منتهی الیه

سمت چپ دو پرچم ایران و انگلیس و در صفحه "Home" ودر منتهی الیه سمت راست نیز

دو پرچم ایران و انگلیس قرار دارد که با کلیک بر آنها وارد صفحات متناظر آنها یعنی : "خانه" و " Home"

می شوم .

می خواهم در ؛

صفحه "خانه" آیتم های: درباره ما (با 3 زیر منوی ؛ 1-مقدمه و 2- اهداف و 3- سازمانها) و تماس با ما

و در صفحه " Home" ایتم های: About Us ( با 3 زیر منوی؛ 1- Introduction و 2- Targets و 3- Organizations ) و Contact Us

را داشته باشم. در صفحه کنترل پنل و مدیریت و ضعیت بصورت:

**منوها : Main Menu با علامت خانه شامل آیتم های "خانه" و" Home "

/ (Main Menu(en-GB با علامت پرچم شامل آیتم های "Home" ,"Introduction", "About Us

/ (Main Menu(fa-IR با علامت پرچم شامل آیتم های "خانه" و "درباره ما" و "مقدمه"

***مدیریت مطالب:

**مطالب شامل آیتم های :

مقدمه (مستعار: introduction)

مجموعه: درباره ما

About Us (مستعار: about-us)

مجموعه: Category (en-gb)

درباره ما (مستعار: about-us)

مجموعه: درباره ما

مطلب (fa-ir) (مستعار: fa-ir)

مجموعه: مجموعه (fa-ir)

Article (en-gb) (مستعار: article-en-gb)

**مجموعه ها شامل آیتم های:

Uncategorised (مستعار: uncategorised Public همه 2

Category (en-gb) (مستعار: category-en-gb) 2 Public English (UK) English (UK) 8

— About Us (مستعار: about-us) Public English (UK) English (UK) 50

—— Introduction (مستعار: introduction) Public English (UK) English (UK) 49

مجموعه (fa-ir) (مستعار: fa-ir) 1 Public Persian Persian 9

تماس با ما (مستعار: contact-us) Public Persian Persian 10

درباره ما (مستعار: about-us) 2 Public Persian Persian 11

— مقدمه (مستعار: introduction)

**مطالب ویژه شامل آیتم های:

Article (en-gb) (مستعار: article-en-gb)

1 Public Super User

(مستعار: Joomla)

English (UK) English (UK) 1395-02-03 0 1

مطلب (fa-ir) (مستعار: fa-ir)

مجموعه: مجموعه (fa-ir)

2 Public Super User

(مستعار: Joomla)

Persian Persian 1395-02-03 0 2

***افزونه ها:

**ماژول ها:

موقعیت نوع صفحات دسترسی زبان شناسه

Language Switcher

position-0 انتخاب زبان همه Public همه 87

Breadcrumbs

position-2 مسیر سایت همه Public همه 17

Main menu en-GB

position-7 منو همه Public English (UK) English (UK) 88

Main menu fa-IR

position-7 منو همه Public Persian Persian 89

Main Menu

position-7 منو همه Public همه 1

Login Form

position-7 ورود کاربران همه Public همه 16

و از قالب پیش فرض سایت 2 تا کپی گرفتم و یکی را به منوی persian و

دیگری را به منوی English منتسب کردم ولی:

وقتی که روی About Us یا روی Introduction کلیک می کنم، پیغام:

Error

You are not authorised to view this resource. را می دهد .؟!!

و هنگام ساختن منوی About Us برای منوی انگلیسی ، والد؛ بدون منشاء را نمی پذیرد و پیغام:

خطا

ذخیره ناموفق با خطای: مجموعه دیگری در این مجموعه با نام مستعار مشابه وجود دارد (بخاطر داشته باشید ممکن است این آیتم حذف شده باشد). را

می دهد؟!!

همچنین، وقتی که بر روی منو های ؛ دربا ره ما یا مقدمه در صفحه "خانه" کلیک می کنم، پیغام:

خطا

شما دسترسی لازم برای بازدید از این منبع را ندارید . را می دهد؟؟!!

آیا سایت دو زبانه را نادرست تنظیم و ساخته ام؟

لطفا، راهنمائی ام کنید تا اشکالات با لا را رفع کنم.

متشکرم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

این سوالات به این همه توضیح نیاز نداره. شما صرفا سوالتون رو مطرح کنید . موردی باشه مدیران درخواست توضیح بیشتر خواهند کرد..

مستعار تکراری در یک گروه منو نباید وجود داشته باشه که مشخصه یعنی چی..شما از یک کلمه مستعار در دوتا منو استفاده کردید.

وقتی یک منو کار نمیکنه درباره ما باید ببینید این منو به کجا وصل هست و اون مورد رو چک کنید

Sent from my HTC One max using Tapatalk

با سلام و تشکر؛

بله متوجه شدم و باختصار می پرسم:

اگر نصب زبان را برای ایجاد یک سایت دو زبانه در مرحله آخر نصب جوملا(3.5) نصب کر ده باشم و

بخواهم در ؛

صفحه "خانه" آیتم های: درباره ما (با 3 زیر منوی ؛ 1-مقدمه و 2- اهداف و 3- سازمانها) و تماس با ما

و در صفحه " Home" ایتم های: About Us ( با 3 زیر منوی؛ 1- Introduction و 2- Targets و 3- Organizations ) و Contact Us

را داشته باشم، 1-چه باید بکنم؟

2-در داخل منوهاا/منوهای زیر با توجه به آیتم هائی که در بالا ذکر کردم کدام ها متناظراّ باید باشند؟:

Main Menu

/ (Main Menu(en-GB

/ (Main Menu(fa-IR

بسیار متشکرم

سلام

من یک سایت دو زبانه فارسی و انگلیسی درست کرده ام با جوملا 3.5.1 اما متاسفانه در صفحه اصلی پرچم ایران نمایش داده نمیشود! با وجود اینکه تمامی مراحل انجام شده . templete ساخته شده . منوی فارسی و انگلیسی هم همینطور اما این مشکل بوجود آمده.

در language switcher وقتی زبان را all میگذارم فقط پرچم انگلیس نمایش داده میشود اما اگر زبان را فقط فارسی تنظیم کنم کل قسمتی که برای language در صفحه اصلی وب سایت مشخص کردم از بین میرود.

باتشکر

با سلام و تشکر؛

بله متوجه شدم و باختصار می پرسم:

اگر نصب زبان را برای ایجاد یک سایت دو زبانه در مرحله آخر نصب جوملا(3.5) نصب کر ده باشم و

بخواهم در ؛

را داشته باشم، 1-چه باید بکنم؟

2-در داخل منوهاا/منوهای زیر با توجه به آیتم هائی که در بالا ذکر کردم کدام ها متناظراّ باید باشند؟:

Main Menu

/ (Main Menu(en-GB

/ (Main Menu(fa-IR

بسیار متشکرم

شما دوتا مجموعه منو میسازید یکی برای فارسی یکی انگلیسی. گزینه های منو رو داخلش میسازید و هر کدوم رو به زبان مذکور وصل میکنید. عکس پرچم میاد مقابل منوی پیشفرض در هر مجموعه منو.

همه اینها در آموزش ساخت سایت چند زبانه اومده. با دقت مطالعه کنید

1 کاربر پسند دیده است

سلام

من یک سایت دو زبانه فارسی و انگلیسی درست کرده ام با جوملا 3.5.1 اما متاسفانه در صفحه اصلی پرچم ایران نمایش داده نمیشود! با وجود اینکه تمامی مراحل انجام شده . templete ساخته شده . منوی فارسی و انگلیسی هم همینطور اما این مشکل بوجود آمده.

در language switcher وقتی زبان را all میگذارم فقط پرچم انگلیس نمایش داده میشود اما اگر زبان را فقط فارسی تنظیم کنم کل قسمتی که برای language در صفحه اصلی وب سایت مشخص کردم از بین میرود.

باتشکر

شما دوتا مجموعه منو میسازید یکی برای فارسی یکی انگلیسی. گزینه های منو رو داخلش میسازید و هر کدوم رو به زبان مذکور وصل میکنید. عکس پرچم میاد مقابل منوی پیشفرض در هر مجموعه منو.

همه اینها در آموزش ساخت سایت چند زبانه اومده. با دقت مطالعه کنید

آیا می توانم از آیتم های زیر ؛

/ (Main Menu(en-GB

/ (Main Menu(fa-IR

که پس از نصب زبان و در مرحله آخر جوملا ایجاد می شود، بعنوان دوتا مجموعه منوئی که در بالا به آن اشاره فرمودید

استفاده کنم و گزینه های منو را داخل آنها بسازم؟

ترجیحا قسمت های فارسی رو از کلمات فارسی و انگلیسی رو از کلمات انگلیسی استفادا کنید برای مدیریت راحت تر. الزامی وجود نداره

1 کاربر پسند دیده است

مورد دیگه. برید آموزش خود سایت جوملا رو بخونید حتما. تجربی پیش نرید.

1 کاربر پسند دیده است

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری