peyman.pma

مشکل در بروزرسانی جوملا

9 پست در این موضوع

با سلام

دوستان من جوملای 3.4.8 رو به جوملا 3.6.0 آپدیت کردم

ولی الان با یک مشکل مواجه شدم که در قسمت نصب افزونه های جوملا گزینه های نصب از پوشه - نصب از آدرس وب و نصب از فایل نصبی کلا حذف شده اند. و فقط یک قسمت نصب از سایت جوملا مونده

عکسش رو پیوست کردم لطفا راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم تا درست بشه حتی به جوملا 3.6.2 هم آپدیت کردم درست نشد.

بالای تصویر یه خطا رو نشون میده ولی وقتی به فولدر پلاگین ها که میرم بازم فقط همون یک گزینه install from web هست بقیه نیست111.PNG

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

به مدیریت پلاگینها برید و پلاگینهای نوع installer رو فعال کنید

در 27 دقیقه قبل، saber گفته است :

به مدیریت پلاگینها برید و پلاگینهای نوع installer رو فعال کنید

پلاگین فعال است . از قسمت تنظیمات هیچ گونه مشکلی وجود ندارد! همه چیز درست است .

الان من بک آپ سایت رو که مال نسخه 3.4.8 هست رو در لوکال نصب کردم این بار خودم به صورت دستی به جوملا 3.5.1 آپدیت کردم بعد به جوملا 3.6.0 که اون قسمت درست شد ولی مشکل SQL پیدا کرده.

به نظر من چون از جوملا 3.5 به بعد تغییراتی در هسته جوملا ایجاد شده ، به همین دلیل نباید مستقیم به 3.6.0 آپدیت کنیم ( البته خود جوملا پیشنهادش مستقیم به 3.6 هست ولی با این کار در قسمت نصب افزونه ها از کار میافتن با اینکه هم فولدر افزونه ها سالمه هم تنظیماتش.

دارم روش تست میکنم نتیجه داد اینجا مطرح میکنم . دوستان اگر نظر دیگه ای هم داشتن لطفا راهنماییم کنن مرسی

خطایی که در تصویر اول گذاشتید نوشته که پلاگینها فعال نیستن سه تا پلاگین هست هر سه فعال هستن؟

1 کاربر پسند دیده است

یدونه فلاگین هست فقط اونم مال وب هست که فعاله

بقیه کلا در تنظیمات نیستن که فعالشون کنم . ولی فولدرشون موجود هست

از قسمت مدیریت افزونه ها به بخش کاوش ( Discover ) برید توی اون بخش بالا یه دکمه جستجو داره

دکمه جستجو رو بزنید ببینید اگر پلاگینهای نصب رو اونجا براتون آورد همشون رو انتخاب و گزینه نصب رو بزنید

بعد به مدیریت پلاگینها برید و فعالشون کنید

1 کاربر پسند دیده است

توی جوملای جهانی هم بروی همین موضوع تاکید شده که حتما آپدیتون رو از طریق غیرمستقیم و از روش اپلود فایل آپدیت روی روت انجام بدید.به نظر من بهترین حالت آپدیت ها همین آپدیت دستی هستش که در 99.99% حالات خطایی رو بوجود نمیاره.

بعد از آپدیت میبایست به مدیریت افزونه>نصب و حذف>پایگاه داده برید. از اونجا خطاها و آپدیتهایی که نیاز هست برای دیتابیس انجام بشه رو لیست شده که با زدن دکمه " Fix" یا "تعمیر" اون خطاها هم بطور خودکار و بطور کامل برطرف میشن.

ضمناً با روشی هم که اقا صابر گفتند مشکلتون برطرف میشه.

موفق و سربلند باشید

1 کاربر پسند دیده است

در 5 ساعت قبل، saber گفته است :

از قسمت مدیریت افزونه ها به بخش کاوش ( Discover ) برید توی اون بخش بالا یه دکمه جستجو داره

دکمه جستجو رو بزنید ببینید اگر پلاگینهای نصب رو اونجا براتون آورد همشون رو انتخاب و گزینه نصب رو بزنید

بعد به مدیریت پلاگینها برید و فعالشون کنید

خیلی ممنون .

من قبلا این قسمت رو نگاه کردم چندبار هم جست و جو رو زدم ولی اون پلاگین های مد نظر رو برام نمیاورد و فقط یکی سری پلاگین به درد نخور video و قالب قدیمی میاورد که من نمیزدم.

ولی بعد از اینکه شما گفتید ؛ گفتم اونارم بزنم ببینم چی میشه ، پلاگین های به دردنخور رو نصب کردم بعد از نصب متوجه شدم اون پلاگین های مورد نیاز من رو آورد اونهارم نصب کردم مشکل رفع شد.

بازم متشکر

در 5 ساعت قبل، حجت مردانه زاده گفته است :

توی جوملای جهانی هم بروی همین موضوع تاکید شده که حتما آپدیتون رو از طریق غیرمستقیم و از روش اپلود فایل آپدیت روی روت انجام بدید.به نظر من بهترین حالت آپدیت ها همین آپدیت دستی هستش که در 99.99% حالات خطایی رو بوجود نمیاره.

بعد از آپدیت میبایست به مدیریت افزونه>نصب و حذف>پایگاه داده برید. از اونجا خطاها و آپدیتهایی که نیاز هست برای دیتابیس انجام بشه رو لیست شده که با زدن دکمه " Fix" یا "تعمیر" اون خطاها هم بطور خودکار و بطور کامل برطرف میشن.

ضمناً با روشی هم که اقا صابر گفتند مشکلتون برطرف میشه.

موفق و سربلند باشید

آقای مردانزاده من این روش رو قبلا یکی دو بار امتحان کرده بودم روش انجامشم از انجمن یادگرفتم

اما فکر میکردم همیشه بهتره که خود جوملا خودشو آپدیت کنه ولی با حرف شما متوجه شدم که از این به بعد با توجه به پیشنهاد جوملا خودم این کار رو انجام بدم. خیلی ممنونم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری