bestboy7

موجود نبودن لینک ارجاع کامپوننت توسط منو

4 پست در این موضوع

سلام دوستان. دوتا سوال:

1- من یه کامپوننت که خودم نوشتم رو توی جوملا 2.5 نصب کردم و بدون ارور نصب شد اما مشکل اینجاست که وقتی میخوام منوی بشازم و به اون کامپوننت اتصال بدم توی لیست نوع منو اون کامپوننت اضافه نشده. آیا لازمه قسمتی از فایل xml رو دستکاری کنم و به اون چیزی اضافه کنم؟

به مقاله یکی از دوستان توی فروم گذاشته بود مربوط به "تغییر مازول و کامپوننت 1.5 به 2.5" که لازم بود <install> رو توی فایل xml به <extention> تغییر بدیم و ... من اونا رو تغییر دادم و کامپوننت هم بدون ارور نصب شد و این نشون میده مشکلی توی فایل xml نبوده که نصب شده. دیگه نمیدونم آیا خطی باید اضافه بشه که توی لیست ارجاع منوها بیاد یا نه.

من موندم دلیل شرکتای مختلف از اینکه توی ورژن های جدید یهو میان روند کار رو تغییر میدن چیه؟ میخواید چیزی اضافه کنید بکنید میخوای امنیت رو ببرید بالا ببرید ریگه چیکار قسمتی دارید که یه عمره کاربراتون باهاش کار میکنن. دیوونه شدم از دست این جوملا اما معتادش شدم چون امکاناتش زیاده نمیتونم بگذرم ازش.

2- اگه بخوام یه منو بساطم که به هیچ جایی ارجاع داده نشه در واقع والد برای زیرمنوهایی باشه که به جاهای مختلف رجوع میکنن. در واقع یه منو داشته باشم که زیر منو داشته باشه.خود اون منو میخوام وقتی روش کلیک میشه هیچ اتفاقی نیفته و فقط بخاطر این ساخته شده که ازش زیر منو بسازم.این منو رو از چه نوع منویی باید بسازم یا چه کاری باید بکنم؟

کمک کنی لطفا

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش فرم ساز RSform آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات دوستیابی آموزش ساخت ربات فروشگاهی برای ووکامرس آموزش طراحی سایت داینامیک با php آموزش بخش پشتیبانی با rsticket

برای گزینه اول بله /// باید پس از <adminsitrator > یک تگ اضافه کنی به اسم <menu> که مسلما دارید .. بعد از منو شما به یک <submenu> نیاز دارید... کامپوننت های مختلف رو برای این کار نگاه کنید

نیما جان ممنون از جوابت.

اما این کامپوننت توی جوملا 1.5 این مشکل رو نداره و توی لیست "نوع منو"ها میاد. بعدشم این تگ <menu> واسه قسمت تنظیمان کامپوننت هست که بصورت یک منو اضافه میشه به منوی کامپوننت در قسمت مدیریت جوملا. فک کنم درست توضیح ندادم. وقتی که یه منو میسازی و میخوای نوع منو رو انتخاب کنی یه لیست نشونت میده که توی اون لیست علاوه بر پیش فرضهای جوملا که "مطالب" و "بایگانی.." و ... هست کامپوننتهای نصب شده هم به اون اضافه میشه که میتونی نوع منو رو یکی از کامپوننتها تعیین کنی و با اینکار با کلیک روی اون منو کامپوننت مربوطه فراخوانی میشه. فک کنم الان کتوجه شده باشی کدوم لیست رو میگم

چیزی که نیما گفت مربوط به back end هست برای ایجاد منو از کامپوننت شما

برای ایجاد منو از نوع کامپوننت شما باید در پوشه view مربوط به front end خودتون یک فایل metadata.xml قرار بدید و داخل پوشه tmpl مربوط به همون view هم یک default.xml قرار بدید

یک کامپوننت رو اگر برای نمونه باز کنید متوجه میشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری