azadeh_1510

ساخت اينترانت در شركتمان

26 پست در این موضوع

با سلام به دوستان :auau:

من يك مبتدي هستم كه بايد در شركتمان اينترانت نصب كنم كه با استفاده از مبحث آموزش جوملا در همين سايت ميخواهم اينكار را انجام دهم.

1.براي انجام مراحل اموزش جوملا 2.5 _ قسمت سوم :: شروع نصب جوملا روی لوکال ، روي سرور بايد اينكار را انجام دهم؟ يا روي PC شخصي خودم هم ميتوانم انجام دهم؟

2.فعلا تستي دارم روي سيستم خودم مراحل نصب رو انجام ميدهم اما از مرحله 4(تنظيمات ديتابيس) كه طبق مفاد گفته شده انجام دادم ،بعد از زدن دكمه ادامه صفحه بعدي باز نشد و در مرحله load باقي مونده اما هيچي لود نميكنه چرا؟

ممنون ميشم اگه زود كمكم كنين

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

برای این کار باید ابتدا یه سیستم مناسب داشته باشید (حتما نباید سرور باشه)

بعدش یه سیسم عامل مناسب مورد نیازه

اگه حرفه ای نیستید می تونید ویندوز نصب کنید و XAMPP رو رو ی ویندوز نصب کنید. با این کار سیستمتون رو به یک سرویس دهنده وب تبدیل کردین

--

در غیر این صورت لینوکس (پیشنهاد من اوبونتوی فارسی) رو نصب کنید و با استفاده از ویکی، از اون به عنوان سرویس دهنده وب استفاده کنید.

باقی مراحل هم ساده هست

فقط مد نظر داشته باشید در این نوع نصب phpMyAdmin نصب شده در سیستم شما فاقد حالت بررسی کلمه عبور از کاربر هست و هر کاربری که به شبکه متصل باشه می تونه به بانک اطلاعات دسترسی داشته باشه. (در قسمت XAMPP Control Panel می تونین برای phpMyAdmin پسورد بازین.

مشکلی بود در خدمتم.

ویرایش شده در توسط ghohestan

ممنون از جوابتون

راستش من در حال حاضر دارم بروي سيستم شخصي خودم كه متصل به شبكه شركت هم هست و ويندوز xp داره نصب ميكنمو از درسهاي داده شده مبحث آموزش جوملا در همين سايت درس سوم مرحله تنظيمات ديتا بيس گير كردم و رد نميشه نميدونم مشكل چيه ممكنه كمكم كنين يه مبحث هم خوندم كه كاربر DonAndolin در انجمن مطرح كرده بود و هيچ پاسخ شفاف و درستي بهش داده نشده بود .ممكنه كمكم كنين ؟

ببخشيد اصولا يه سوال اساسي هم داشتم

براي نصب اينترانت در شركت من بايد جوملا را بروي چي نصب كنم؟ بروي سي پنل؟لوكال؟ plesk?

ممكنه يه نفر كمك كنه؟

شما وقتی تو لوکال کار می کنین اصولا نی تونین از کنترل پنل هایی که گفتین استفاده کنید (هزینه زیادی داره)

روی کامپیوترتون چی نصب دارین به عنوان شبیه ساز سرور (XAMPP یا easyPHP یا WampServer) ؟

ممنون از پاسختون

من xampp رو نصب كردم

براي نصب روي سرور (چون براي شركت و پرسنل آن هست ،قاعدتا ديگه لوكال نبايد باشه) بايد جوملا را بروي چي نصب كنم؟ و چكاري بايد ابتدا انجام دهم؟ بروي سي پنل؟لوكال؟ plesk?

ممكنه راهنمايي كنين ؟

ویرایش شده در توسط azadeh_1510

پیشنهاد می کنم مراحل رو از نو دنبال کنید

مرحله اول اینه که رو یه سیستم مناسب جدید ترین نسخه ویندوز رو نصب کنید (من xampp*رو رو ویندوز 7 نصب کردم و به خوبی کار می کنه. اگه امکانش هست شما هم ویندوزتون رو دوباره نصب کنید)

پیشنهاد می کنم این آموزش ها رو هم ببینید: ۱ ۲

سلام دوست عزیز

شما فکر کنم اصلا رو محیط لوکال به نتایج دلخواه نرسی، چون میخواین یه سایت راه اندازی کنین که سیستم های دیگه شرکتتون بتونن اونو ببینن؟ خب اگه رو لوکال باشه که بازم نمی تونن ببینن، از یه طرفم میخواین اونا فقط دسترسی به سایت خودتون داشته باشن؟ الان به نظرم بهترین کار اینه که یه هاست بخرین با C panel ،بعد جوملا و سایتتون رو روش آپلود کنین، بعد به سیستم ها اینترنت بدین، اما سطح دسترسی رو جوری کنین که فقط بشه سایت خود شرکت رو باز کرد

باتشكر از دوستان عزيز، الان دو تا موضوع مطرح ميشه:

1-براي طراحي وبسايت شركت به قول دوستمان afshin916،یك هاست با C panel خريداري بشه،بعد جوملا و سایت رو روش آپلود بشه....سوال اينكه:اولا:از كجاو چطور بايد خريد هاست و Cpanel رو انجام بدم و دوما:بعد از خريداري آيا براي انجام مراحلش از اين لينك استفاده كنم؟:http://docs.joomlafarsi.com/index.php?title=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4:_%D9%86%D8%B5%D8%A8_%D8%AC%D9%88%D9%85%D9%84%D8%A7_2.5_%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_cPanel

وسوما: آيا حتما مراحل آن بايد بروي سرور انجام شود؟

2-تا موقعي كه موضوع اول انجام گيرد، براي آماده كردن خودم روي سيستم شخصيم ،از درسهاي داده شده مبحث آموزش جوملا در همين سايت درس سوم تامرحله تنظيمات ديتا بيس گير كردم و رد نميشه نميدونم مشكل چيه....

از همكاريتون ممنونم

سلام

شما میتونید روی لوکال سایتتون رو ایجاد کنید و پس از طراحی کامل اون رو به هاست انتقال بدید آموزشهای زیادی هم برای نحوه انتقال توی انجمن هستش مشکلی بود باز میتونید مطرح کنید

برای تهیه هاست هم یکم جستجو کنید شرکتهای زیادی برای ارایه هاست وجود داره...

از اون آموزشی هم که گذاشتید میتونید برای نصب استفاده کنید

در مرحه چهارم هم قبلش باید حتما دیتابیس ایجاد کرده باشین و در این مرحله اطلاعات رو کامل و درست وارد کنید ترجیحا هم جوملا رو از خود جوملا جهانی

دانلود کنید و بعد فایل زبان فارسی رو نصب کنید تا فارسی بشه

باز هر جا مشکلی داشتید مطرح کنید دوستان راهنمایی کنن...

در مرحه چهارم هم قبلش باید حتما دیتابیس ایجاد کرده باشین!

واقعا ممنون

نميدونستم بايد از قبل ايجاد ميكردم چون من مبتدي هستم و طبق آموزش لينك http://joomlaforum.ir/showthread.php/1813-آموزش-جوملا-2.5-از-مبتدی-تا-پیشرفته-اختصاصی-انجمن-جوملای-ایران-و-ماهنامه-دیجیتال

با همه مزيتهايش اينو ذكر نكرده بودند

دستتون درد نكنه

يه مشكل جديدي كه يكساعتي هست پيش اومده اينه كه تا الان كه http://localhost/MyWebsiteرا اجرا ميكردم ، مشكلي نداشت .اما بعد از يكبار ريست سيستم الان هيچي نشون نميده....در اين آدرسم همينطور: http://localhost/MyWebsite/administrator

چرا؟ چه مشكلي پيش اومده؟

شما xampp رو که نصب کردین بعد از خاموش کردن سیستم الان ران نیستش باید ران کنید تا برنامه شما رو اجرا کنه

به پوشه ای که xampp رو نصب کردین برید و xampp-control رو اجرا کنید و طبق شکلی که گذاشتم دو تا تیک هست اونها رو بزنید تا همیشه خودکار xampp شما ران بشه..

[ATTACH=CONFIG]2293[/ATTACH]

با تشكر از پاسختون

اينكارو كه انجام ميدم بجاي باز شدن صفحه اي كه شكلشو گذاشتين ،پيام خطا ميده كه xampp is already running!

دونكته خدمتتون بگم شايد كمك كنه :

اول اينكه در همان مراحل اوليه نصب xampp يه پيام داد و اونم اينكه: ports80 or 443(SSL)already in use,installing apache2.2 serice failed! اما بعد از تاييد بقيه مراحل رو بدون اشكال انجام داد ولي اينرو هم بگم كه وقتي طبق http://joomlaforum.ir/showthread.php/1813-آموزش-جوملا-2.5-از-مبتدی-تا-پیشرفته-اختصاصی-انجمن-جوملای-ایران-و-ماهنامه-دیجیتال ، در درس دوم نصب رو انجام ميدادم مراحل 3و4و5و6 را نشان نداد اما 7 را نشان داد كه هر دو گزینه Apache و MySql به وضعیت Running تغییر دادم و بقيه مراحل نصب تا انتهاي تنظيم ديتا بيس و يوزر نيم پسورد ادمين انجام گرفت

نكته دوم اينكه:بعد از ورود به بخش مدیریت سایت طبق تصویر همان فايل آموزشي درس چهارم،دومين تصوير، اصلا نميتوانستم روي منوي اصلي يامحتوا يا بقيه موارد در قسمت بالا در toolbarكليك كنم و مثل يك label بودند.

در ضمن يه چيزي : من دارم توي شركت و روي سيستم خودم اينكارها رو انجام ميدم و روي سيستم خودم ادمين نيستم....اما مطمئن نيستم به اين دليل باشه ...اگه به اين علت بود پس چرا قبل از ريست مشكلي وجود نداشت و اين صفحه باز ميشد:http://localhost/MyWebsite ؟

با تشكر فراوان و عذر زحمات

توی همون بخش آموزشی قسمت رفع اشکال نوشته چیکار کنید طبق اون آموزش برید و port رو به 8080 تغییر بدین...

سلام

با توصیفات شما معلومه که نصبتون با مشکل همراه بوده چون حتی منوها هم واستون باز نمی شده، یه بار دیگه نصب کنین و سیستم رو ریستارت کنید ببینین درست میشه ؟

با تشكر از پاسختون

اينكار رو انجام دادم

بازهم باز نميشه منتها اينبار يك پيام خطا ميده و اونم اينه كه:No configuration file found and no installation code available. Exiting...

با تشکر از پاسخ شما

منهم فکر میکنم اصلا نصبم درست نبوده که اینجوری شده،یکبار دیگه نصب کردم دوباره در مرحله نصب XAmpp ، مراحل 2, 3و4و5و6 را نشان نداد اما 7 را نشان داد كه هر دو گزینه Apache و MySql به وضعیت Running تغییر دادم و بقيه مراحل نصب تا انتهاي تنظيم ديتا بيس و يوزر نيم پسورد ادمين انجام گرفت .نمیدونم چرا درست نصب نمیشه یعنی اون مراحل رو نشون نمیده

ممكنه خواهش كنم اين دو صفحه و دو تا پيام پايينشو ببينين و راهنمايي كنين مشكل از چيه؟

شما یه جا اشاره کردین که ادمین سیستم نیستید.

بهتره کلا xampp رو حذف کنید و حتی پوشه*های باقی مونده از برنامه رو

سیستم رو ری استارت کنید.

با ادمین سیستم لاگین کنید و عملیات نصب رو انجام بدین

برای راه انداری اینترانت باید دسترسی کامل روی سرور (سیستمی که روش کار می کنین) داشته باشید

با زهم تاکید می کنم سیسم عامل مهم ترین جزء اینترانت هست.

ویرایش شده در توسط ghohestan

ببينين اين مشكل از چي ميتونه باشه:

امكانات اضافي براي كاركردن با جدولهاي پيوندي غيرفعال شده*است . براي پيداكردن دليل آن اينجا را بزنيد .

در اين لينك http://localhost/phpmyadmin/ پايين صفحه اش ميگه:امكانات اضافي براي كاركردن با جدولهاي پيوندي غيرفعال شده*است . براي پيداكردن دليل آن اينجا را بزنيد .

و روي اينجا كه كليك ميكنم ميگه:

$cfg['Servers'][$i]['tracking'] ... not OK [ مستندات ]

Tracking: غيرفعال

این مشکل شما دقیقا کجا رخ داده؟

تو نصب xampp یا در نصب جوملا

شما xampp رو دوباره نصب کردید؟

بله من دوباره از اول xampp را آنيستال كردم و دوباره نصب كردم

1- در موقع نصب xampp اين پيام خطا رو ميده : Ports 80 and 443 (SSL) already in use! Installing Apache 2.2 service failed!

2-وسپس در مرحله ايجاد بانك اطلاعاتي در آدرس http://localhost/phpmyadmin/ پايين صفحه اش ميگه:امكانات اضافي براي كاركردن با جدولهاي پيوندي غيرفعال شده*است . براي پيداكردن دليل آن اينجا را بزنيد .

و روي اينجا كه كليك ميكنم ميگه:

$cfg['Servers'][$i]['tracking'] ... not OK [ مستندات ]

Tracking: غيرفعال

شما احتمالا یک سرویس دهنده وب دیگر نصب دارید و یا در حال اجرا هست.

دلیلش هم اینه: Ports 80 and 443 (SSL) already in use! Installing Apache 2.2 service failed

پورت 80 و 443 توسط همین نرم افزار و یا نرم افزار دیگری ذر جال استفاده هست

این نشون می ده که شما به درستی XAMPP و یا سایر نرم افزارهای مشابه رو حذف نکردین (و یا بعد از حذف، پوشه های نرم افزار در Program Files رو پاک نکردین.)

یه بار دیگه با دقت این کار رو انجام بدین و اگر می تونین سیستم عامل رو دوباره نصب کنید.

اگه اصرار به حفظ این سیستم عامل دارین باید از سرویس های ویندوز اون سرویس مورد نظر که از پورت های بالا استفاده می کنن رو غیر فعال کنید و یا اینکه پورت های آپاچی رو تغییر بدین تا آپاچی به درستی بالا بیاد (پیشنهاد: پورت 8080) ولی فکر کنم مشکل phpMyAdmin به قوت خودش باقی باشه...

با تشكر

من بار اولي هم كه نصب كردم همين پيامو ميداد

با اين وجود الان روي سيستم يكي ديگه از همكارام نصب ميكنم

اينكارو انجام بدم؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری