nama09

استفاده از Compression در سایت با استفاده از قالب یوتم

8 پست در این موضوع

سلام

در صورت امکان کمی از قسمت Compression که در قالب یوتم هست توضیح بدهید

استفاده از این حالت چه مزایا و معایبی داره؟

این قسمت سه گزینه داره فرقشون چیه و کدوم بهتره؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

من یه بار فعالش کردم و مشکلی برای سایت پیش نیومد اما تو سرعت لود شدن سایت تاثیر محسوسی داره؟

gzip خود جوملا با gzip قالب کارشون یکیه یا برای جوملا گسترده تر عمل میکنه؟

من روی این فریم ورک خیلی کار کردم:ooofe:

اولا شما فشرده سازی را در قالب فعال کنید حتما . نگران هم نباشید چون چیزی به هم نمی ریزه . در نهایت اگر هم چیزی به هم ریخت یکم مرحله اش را کم کنید!

دوما به نظر من جی زیپ خود جوملا زیاد کارایی ندارد! چون واقعا از این جی زیپ جوملا زیاد تست گرفتم . این بخش فشرده سازی فریم ورک وارپ تا جالا به نظر من با هیچ فریم ورکی قابل قیاس نیست!

البته بعضی از پلاگین های جوملا هستند که مثل همین بخش وارپ واقعا سرعت سایت را افزایش میدهند

متود فشرده سازی هم به نحو زیر است:

Combine, minify, cache and compress CSS and JavaScripts

Combine. ترکیب: ترکیب کردن چند فایل css و js در یک فایل

minify. خرد کردن

cache. کش . که خیلی مهمه . اگر شما سایت را کم به روز رسانی می کنید حتما از این قابلیت استفاده نمایید. به طوری که با فعال کردن این قابلیت کلی در جوملا باعث میشه وقتی کاربر برای بار دوم به سایت شما مراجعه کند سایت با سرعت نور برایش بار گذاری شود!

compress CSS and JavaScripts این هم که همان فشرده سازی خودمان هست!

ویرایش شده در توسط Vahid Taheri

نوضیحات واضح و جامعی بود متوجه شدم

ویرایش شده در توسط nama09

من روی جی زیپ که تنظیم میکنم سایت بصورت خطی نمایش داده میشه و بعضی چیزا هم نمایش داده نمیشه

البته حالتهای دیگه مشکلی پیش نمیارن ولی حالتی که جی زیپ داره مشکلدار میکنه سایت رو

چیزی نیازه که از سرور اکتیو بشه یا خودم کاری باید انجام بدم

این رو چطور میشه حل کرد؟

gzip باید روی سورر فعال باشه البته ممکنه با فعال کردن gzip در برخی موارد قالب دچار مشکل بشه و در برخی موارد بعضی افزونه ها درست کار نکنند

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری