akramieh

درصد بهینه بودن وبسایت خود با htaccess را بالاتر ببرید (اموزش 1 سئو)

1 پست در این موضوع

سلام، دوستان عزیزم یه آموزش خیلی به درد بخور و جالب که با این الگوریتم جدید گوگل به درد میخوره براتو گذاشتم . امیدوارم استفاده خوب داشته باشید.

توجه داشته باشید به جای yoursite ادرس سایت خود را وارد نماید.

همه میدونیم که فایل htaccess یه کمک کنه به تمام معناست. فوق العاده میشه باهاش آدرس هارو کنترل کرد. امروز من میخوام چند تا دستور رو براتون بنویسم همراه توضیح کامل که خودم ازشون استفاده می کنم و شاید یکی از عواملی باشه که باعث شده هنوز پروژم راه نیافتاده (حتی به گوگل هم معرفی نکردم! خودش پیدا کرد) کلی ایندکس های حقیقی داشته باشم همین باشه.

کد:

RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /index\.html\ HTTP/

RewriteRule ^index\.html$ http://www.yoursite.com/ [R=301,L]

توضیح: همه میدونیم و گوگل هم گفته با زبون خودش که x.com/index.html با x.com فرق داره. هرچند محتوا یکی باشه اما duplicate content یا محتوای یکسان محسوب میشن و خیلی خیلی بده! این دستور ایندکس هاتونو به بدون ایندکس تبدیل می کنه.

کد:

RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ http://www.yoursite.com/ [R=301,L]

توضیح: این دستورم مثل بالاییه فقط زمانی ازش استفاده کنید که ایندکس.php رو به ایندکس.html تبدیل کردید. البته میتونه .asp هم باشه یا هرچی دیگه فقط در خط دومش .php رو تغییر بدید به اونی که میخواید.

کد:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yoursite\.com$

RewriteRule (.*) http://www.yoursite.com/$1 [R=301,L]

توضیح: انتقال خودکار آدرس های بدون www به با www که باز بحث محتوای یکسان در میانه.

کد:

RewriteRule ^lyrics/([0-9]+)/(\S+)/(\S+)\.html$

http://www.yoursite.com/lyric/$1/$2/$3\.html [R=301,L]

توضیح: گاهی پیش میاد تو برنامه ای که می نویسیم چون همه چی از اول صحیح نیست و به مرور کامل و درست میشه ، ممکنه تصمیم بگیریم آدرس هارو عوض کنیم طوری که فقط یک عبارت ثابت تغییر می کنه. مثل کد بالا lyrics به lyric . اینجا بجای اینکه گوگل وبمستر به ما بگه صفحات فلان (فرض کن بالای 100 تاست) دارای خطای 404 هستند و ما از request removal برای حذف اونا از نتایج گوگل استفاده کنیم ، میایم و از کد بالا استفاده می کنیم و اون آدرس هارو ریدارکت می کنم به صحیحش. خود گوگل هم میگه قبل از اینکه از request removal استفاده کنید باید چند نکته رو بدونید. یکیش همین برگشت داده شدن خطای 404 هست. اگر اینطوری بود ، میتونید چند کار کنید. یا محتواش رو بسازید یا حذفش کنید یا ریدایرکت کنید به آدرس تازه تر. من ترجیح میدم اینگونه آدرس هامو ریدایرکت کنم چون مهم هستند (فرض کن آدرس مطالب سایت هستند) فقط توجه داشته باشید که عبارات منظمی که من نوشتم یک نمونه هست و شما متناسب با نیاز خودتون تغییر بدید

کد:

RewriteRule ^suggest$ pages/suggest.php [L]

توضیح: فرض کن یه برنامه داری که یک فایل داره در پوشه pages به نام suggest.php که شما می خواید اون رو بدون پسوند و به نام دیگری ثبت کنید (طوری که هم اون قابل دسترسی باشه و هم این یکی) میتونید از کد بالا استفاده کنید. این رو پیشنهاد می کنم برای آدرس های خاص که طرفدار ندارن مثل صفحه درباره ما ، تماس با ما ، بیشتر بدانید و این دسته از صفحات از کد بالا استفاده کنید یعنی بدون پسوند. البته فراموش نشه اگر لینکش کردید در صفحه حتماً از خصیصه rel با مقدار nofollow براش استفاده کنید به دلایلی که اینجا جاش نیست ولی هرکی خواست میگم.

در ضمن: اگر نقشه سایت یا همون sitemap دارید بهتره با پسوند .xml و نام sitemap ساخته شده باشه که میتونید باز از کد بالا برای ساختن استفاده کنید. من براتون می نویسم:

کد:

RewriteRule ^sitemap\.xml$ pages/sitemap.php [L]

Charset پیش فرض رو بهتره با htaccess هم معلوم کنید چون اگر اینکارو نکنید ، گاهی پیش میاد صفحه ای دارای هیچ کاراکترستی نیست و وقتی بخواید validate کنید مثلاً توی w3.org اونوقت یکی از خطا ها همین خواهد بود.

کد:

AddDefaultCharset UTF-8

کد:

RewriteRule ^lyric/([0-9]+)/(\S+)/(\S+)\.html$ index.php?id=$1&artist=$2&song=$3

توضیح: برای مطالب همیشه ی خدا از پسوند .html استفاده کنید و بهتره اون رو به بهترین نحو ممکن بسازید. مثلاً تو برنامه ی من ، اول که نام lyric نشون میده این متن ترانه هست و بعد آیدی متن ترانه و بعدش نام خواننده و بعدش نام ترانه.html هست. خب مسلماً اگر کسی بخواد متن ترانه ای رو جستجو کنه ، یا نام خواننده رو وارد می کنه یا نام ترانه که من هر دوش رو در آدرس دارم و دومین چیزی که کاربر پس از جستجو کردن میبینه آدرس نتیجه هست و اگر همخونی داشته باشه متوجه میشه این نتیجه هرزنامه نیست و میشه بهش اعتماد کرد و ادامش...

کد:

DirectoryIndex index.php

توضیح: به طور پیشفرض index ها فایل صفحه خانگی هستند اما بهتره شما هم مشخص کنید (دلیلش رو نمیدونم ولی کار از محکم کاری عیب نمی کنه:cool البته اگر خواستید پیشفرض رو تغییر بدید دیگه از این یه خط کد میتونید استفاده کنید.

کد:

AddType application/x-httpd-php .htm .html

توضیح: با این دستور تمام فایل های php رو به پسوند .htm یا .html تبدیل می کنیم البته نه اینکه خود به خود تبدیل بشن! قابل شناسایی هستند فقط. همین.

امیدوارم بدردتون بخوره. فقط بدونید که واقعاً جواب میده و بهتره از گوگل وبمستر و گوگل آنالیز هم استفاده کنید.

ویرایش شده در توسط akramieh

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری