mhdghavam

مشکل برای div در طراحی قالب

5 پست در این موضوع

سلام دوستان عزیز خسته نباشید راستش من تو طراحی قالبم به مشکل بر خوردم من قالبم رو به سه قسمت تقسیم کردم به صورت ستونی باشه یعنی 3تا ستون کنار هم با سایز های متفاوت من می تونم اینو درست کنم اما مشکلم اینه که مثلا وقتی که اطلاعات یک ستون زیاد میشه که باعث میشه ارتفاعش از بقیه بیشتر بشه مثل table ارتفاع بقیه ستون ها بیشتر نمیشه که خوب تو قالب کارمو خراب میکنه چطوری باید این مشکلو حل کنم؟

<div>
      <div style="width:192px;background-color:#fff;float:left">11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111​111111111111111111 </div>        

<div style="width:547px;background-color:#ddd;float:left">2222222222222 </div>

<div style="width:257px;background-color:#fff;float:left">33333333333 </div>
</div>

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

کد زیر رو اضافه کن تو فایل index.php , بعد از اون کدهای خودت

<div class="clear"></div><!--clear-->

بعد تو فایل css اینو اضافه کن

.clear {
width:1px;
height:1px;
float:left;
clear:both;
position:relative;
}

سلام دوست عزیز

از این راه استفاده کردم اما همه چیزو به هم ریخت چی کار کنم؟

شما باید موقعیتها رو ارتفاع ثابت بدید مثلا به همه موقعیت هاتون height به اندازه 200px بدید

حالا باید کاری کنید که اگر داخل یک div مطلبی قرار گرفت که از 200px بیشتر شد داخل div شما یک اسکرول ظاهر بشه تا مشکلی پیش نیاد

برای اینکه داخل div اسکرول قرار بدید کافی هست داخل استایلش تعریف کنید:

overflow:scroll;

البته راه دیگه ای هست که بتونید به هدفی که میخواید برسید. جناب طالبی راه حل خوبی رو پیشنهاد کردن که برای وقتی که حدود ارتفاع دایو رو میدونید بسیار کارآمد و البته راحت هست اما وقتی نمیدونید قراره ارتفاع مطالب دایو چقد باشه بعضا نمای کار رو خراب میکنه چون یا تمام ستونها خیلی کمتر از 200 (ارتفاعی که به همه ستونها دادیم) هستند که در این صورت زیر تمام ستونها فضای خالی ایجاد میشه و یا اینکه همشون یا یکیشون اسکرول میشه که ممکنه شما دوس نداشته باشید اسکرول بشه.

در این صورت شما با چند خط کد نویسی میتونید بصورت متغیر ارتفاع بزرگ ترین ستون رو بدست بیارید و بعد همه ستونها رو هم ارتفاع کنید. اگه هم بدونید کدوم ستون بلند ترین هست که دیگه کار راحت تر میشه.

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری