ali_tavanaie

مطالب منحصر به اعضای سایت و اعضای ویژه سایت در گوگل

9 پست در این موضوع

سلام

می خواستم بدونم مطالبی که در جوملا منحصر میشه به اعضای سایت ، یا اعضای ویژه سایت ،توسط کراولر گوگل شناسایی می شن یا نه ؟ در پیج رنک سایت تاثیرگذار هستند یا نه و موارد مشابه .....

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

درود

شما دارید شرط میگذارید این پارامنت اینطوری باشه یعنی هاید باشه تا زمانی که کاربر وارد سایت شه

بله تاثیر داره دییگه

نمایش کمرنگ تری دارد

جستجوگر گوگل هم مثل یک کاربر وارد سایت شما میشه .اگر بخشی از سایت شما فقط مخصوص اعضاء باشه .گوگل هم نمیتونه وارد بشه.

اگر میخواهید مطالب را مختص کاربران کنید این کار صحیح نیست .معمولا در سایت ها و انجمن ها فقط لینک ها را مخصوص اعضاء میزارن .

یک نکته دیگه هم هست .بخش هایی که مخصوص اعضاء باشد .در فایل xml نقشه سایت هم درج نمیشه .

موفق باشید

جستجوگر گوگل هم مثل یک کاربر وارد سایت شما میشه .اگر بخشی از سایت شما فقط مخصوص اعضاء باشه .گوگل هم نمیتونه وارد بشه.

اگر میخواهید مطالب را مختص کاربران کنید این کار صحیح نیست .معمولا در سایت ها و انجمن ها فقط لینک ها را مخصوص اعضاء میزارن .

یک نکته دیگه هم هست .بخش هایی که مخصوص اعضاء باشد .در فایل xml نقشه سایت هم درج نمیشه .

موفق باشید

سلام

ممنون از جواب مفیدتون.

اگر من فقط لینک ها رو مخصوص اعضاء کنم مشکل حل میشه؟

نمیشه به گوگل یک یوزر و پس اختصاص داد که خودش بتونه وارد شه و مطالب رو بخونه؟

اگر اونجوری کهگفتید مشکل حل میشه ، خوب امکان داره کاربر از طریق گوگل بیاد و بدون نیاز به دانستن لینک ، مطلب رو بخونه؟

هدف اصلی من از این کار اینه که :

1-کاربرها ترغیب بشن به عضویت در سایتمون ، تا بتونیم اطلاعاتی از اونها داشته باشیم.

2-بعضی مقالات تخصصی رو فقط در اختیار بعضی از اعضاء قرار بدم ، مثل مسائلی که سری هستند ، یا نیاز به تخصص خاصی داره خوندنشون.

دوستان ، راه حلی هست برای این که اینا رو داشته باشیم ، اما با گوگل هم مشکلی نداشته باشیم؟

فکر کنم .سوء تفاهم شد. منظور من چیز دیگر بود که طوری دیگه شما برداشت کردید.

منظور من این بود که لینک های دانلود و لینک های مربوط به سایت های دیگه بود .

مثلا شما در همین انجمن به عنوان کاربر مهمان وارد شوید .یک تایک را انتخاب کنید و واردش بشید .مطالب نوشته شده را به عنوان مهمان میتونید مطالعه کنید .اما اگر لینک دانلود یا لینکی از سایت های دیگر یا اگر کد پی اچ پی وجود داشته باشد. تا زمانی که به عنوان کاربر وارد نشده اید نمی توانید مشاهده یا اقدام به دانلود نمایید.

شما در واقع باید مطالب سایت را بصورت عمومی منتشر کنید .این کار به گوگل نشان میدهد که موضوع سایت و محتوا سایت شما بر چه مبنایی هست .

فرض کنید که شما یک مقاله دارید که می خواهید کاربران آن را مشاهد کنند .کافی هست که در سایت یک مطلب منتشر کنید و نکاتی مختصر و تیتر وار را بصورت عمومی منتشر کنید . در ادامه آن اگر کاربر خواست مطالب شما را بصورت کامل مشاهده کند .باید یا ثبت نام کند یا خرید کند .

در واقع این کار باعث میشه گوگل بیاد مطلب شما را مشاهده کنه . و بصورت تیتر وار هم در صفحات خودش قرار بده .

الگوریتم پیچیده ایی داره این گوگل . اگر اشتباه کنی در معرفی سایت به گوگل و کلید واژه های مناسب و درست انتخاب نکنی . و نقشه سایت ناقص بهش معرفی کنی .این کار باعث میشه که تا مدت ها رنک سایتت پایین بمونه .

پیشنهاد میکنم .قبلا از اینکه سایت را روی هاست بریزی این موارد را درست و اصولی انجام بدی .چون اگر سایت را بالا بیاری خود گوگل میاد سراغت و شروع به ثبت لینک ها میکنه .

این یادت باشه بازدید سایت اخرین گزینه برای بالا امدن سایت تو صفحه اول هست .

اگر درست کارها را انجام بدی .حتی اگر بازدید روزانه به حد 1 کاربر هم داشته باشی . وقتی کسی دنبال مطلبی باشه که در سایت شما هم هست . گوگل شما را تو صفحه اول یا دوم میاره .فقط بشرطی که همه کارها را اصولی انجام بدی.

البته خوب سایت ما رو یک گروه خوب و حرفه ای ساختند ، الآن من تومحتوا دهی و بهبود سایت چنین مسائلی برام پیش اومده.

الی ای حال راهی برای مطالب بالا که گفتم نیست؟

یا مثلا میشه حداقل ادامه مطلب رو محدود به اعضاء کرد؟

اگر مطالب را مخصوص اعضا بکنید و بصورت تیتر وار هم یک توضیح کوتاهی بدی .بهتره .هم گوگل مطلب شما را پیدا میکنه و در صفحات قرار میده .هم کاربران متوجه میشن که برای این مطلب نیاز به ثبت نام دارن .

اره میشه ادامه مطلب را محدود به اعضاء کرد .

چند تا افزونه هست که این کار را میکنه .شما یک تایپک جدید در بخش درخواست افزونه ها بزنید . تا دوستان به شما معرفی کنند .من نمیدونم اسم افزونه چی هست .اما سایت های زیادی دیدم که این کار را کردن .مخصوصا سایت هایی که کامپوننت های جوملا را میفروشن.

موفق و پایدار

اگر مطالب را مخصوص اعضا بکنید و بصورت تیتر وار هم یک توضیح کوتاهی بدی .بهتره .هم گوگل مطلب شما را پیدا میکنه و در صفحات قرار میده .هم کاربران متوجه میشن که برای این مطلب نیاز به ثبت نام دارن .

موفق و پایدار

خوب این توضیحات رو تو قسمت meta بدم ؟ بعد اگر تاپیک مخصوص باشه ، باز هم گوگل می تونه این قسمت رو بخونه؟

حالا یک سوال دیگه مربوط به همین رو هم بپرسم بد نیست.

الآن ما در حالت پیش فرضدو نوع کاربر داریم ، ثبت شده و ویژه ، که ویژه ها اساسا مدیر هستند، حالا نمیشه کاربری ایجاد کرد که یک لول دسترسی بیشتری داشته باشه نسبت به کاربر عادی ثبت شده (مثل نویسنده) ولی مدیر نباشه ؟ یعنی کاربر امکان دسترسی به مقالات بیشتری رو نسبت به یک عضو عادی داشته باشه ، اما مدیر هم نباشه و فقط نهایتا امکان نوشتن مطلب داشته باشه.

درسته

سطح دسترسی ها را میشه از طریق فایل های جوملا تغییرات داد .اما توصیه نمیکنم.

اما من پیشنهاد میکنم . از افزونه های مربوطه استفاده کنید . چند جا دیدم . که افزونه هایی هستن که سطح دسترسی ایجاد میکنند .

در واقع برای تمامی قسمت های بخش کاربری و بخش مدیریت میشه . سطح دسترسی گذاشت و level را بالا برد .(به گونه ایی که میتوان گفت کاربر به کدام قسمت ها اجازه ورود دارد)

البته این مشکل سطح دسترسی در جوملا 1.7 و 2.5 رفع شده .

یه سرچ کن در این انجمن یا در گوگل بزن .بنویس کامپوننت سطح دسترسی جوملا .(فکر کنم قبلا به این نام توسط چند تا از سایت ها دیده بودم)

روی لوکال تست کن . نمونه های فارسی شدش هم هست .فقط مراقب باش سطح دسترسی مدیر را عوض نکنی .که اون وقت مجبور میشی فایل ها را دستکاری کنی .

یه سر به ادرس های زیر بزن .کامپونت مورد نظر را میبینی

http://extensions.joomla.org/extensi...s-control/7010

و

http://joomlaforum.ir/showthread.php/838-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7-!?highlight=%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA+%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C

یه سر بزن

موفق پایدار

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری