Pooyan Afzali

هک شدن سایت های جوملا ایرانی توسط تیم های ترکیه ای

39 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

از هفته گذشته تیم های ترکیه ای دارن سایت های جوملای ایرانی رو میزنند و متاسفانه سایت ها از کمترین سطح امنیت برخوردار بودند...!!!!

و روی روی همشونم از طریق تزریق شل به مدیریت سایت که یک متدی هست که هکر خودشو جای مدیر سایت جا میزنه استفاده شده

(به دلیل ضعف برنامه نویسی برخی افزونه ها در احراز هویت آپلود کننده فایل ) و از داخل مرورگر اقدام به ارسال شل به داخل افزونه می کنه (البته تا اونجایی که من 4-5 تا رو بررسی کردم) .این متد روی افزونه هایی که داخل مدیریت سایت به کاربر قابلیت آپلود میدند مثل jce ,Ck editor ,phoca gallery و.... اجرا شده

هنوز دقیقا نوع باگ و افزونه خاص مشخص نشده اما بیشتر افزونه های با قابلیت آپلود مورد هدف قرار گرفتند.

لطفا اگه از این جور افزونه ها استفاده میکنید به جدیدترین نسخه ارتقا بدید همچنین امنیت سایتتونو بالاتر ببرید و اینکه با افزونه های بلاک کننده آی پی کشور ها مثل RS Firewall و... تا مدتی آی پی کشور ترکیه رو ببندید اگرم افزونه خاصی در دسترس ندارید براحتی میتونید بصورت دستی این کار رو توسط فایل htaccess. انجام بدید که به صورت زیر هست:

فایل Turkey IP Blockرو دانلود کنید و داخل فایل htaccess. اضافه کنید ،من داخل این فایل کل آی پی های کشور ترکیه رو قرار دادم و با این کار با آی پی این کشور کسی نمیتونه وارد سایت شما بشه

البته هکر براحتی میتونه از وی/پی/ان استفاده کنه و آی پی شو عوض کنه که در این صورت اگه میخواید آی پی کل کشور ها رو بلاک و فقط آی پی های ایران رو به سایت مجاز کنید بجای کد بالا کافیه

فایل Iran IP Allowروداخل htaccess. بزارید (این لیست آی پی مربوط به اخرین تغییرات هست تا جایی که اطلاع دارم حالا اگه با آی پی خاصی از ایران وارد سایت شدید و بلاک شدید کافیه اون آی پی رو مثل بقیه به لیست اضافه کنید

ویرایش شده در توسط Pooyan Afzali

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

با سلام و ممنون از اطلاع رسانیتون

سئوال : اگه سایت من را هک بشه ، با بکاپی که تو سیستم خودم دارم میتونم از طریق هاستم دوباره سایتم را آپلود کنم و سئوال دوم اینکه اگه هاستم هم هک بشه از طریق شرکت فروش هاست میشه هاست را برگردوند ؟

با سلام و ممنون از اطلاع رسانیتون

سئوال : اگه سایت من را هک بشه ، با بکاپی که تو سیستم خودم دارم میتونم از طریق هاستم دوباره سایتم را آپلود کنم ؟

بله میتونید..اما فایده نداره که!!! بازم همون آسیب پذیری دوباره ایجاد میشه!! و بازم میتونند از همون روش که هک کردند دوباره هک کنند

سئوال دوم اینکه اگه هاستم هم هک بشه از طریق شرکت فروش هاست میشه هاست را برگردوند ؟

در صورتی که مدیر هاستتون جداگانه از هاست بک اپ گرفته باشه که معمولا بصورت هفتگی انجام میشه،بله میشه برگردوند اما گفتم بازگرداندن بک آپ اصلا مهم نیست بلکه برطرف کردن و جلوگیری از هم شدن

توسط این روش مهمه!

متاسفانه سایت من در دوهفته اخیر دوبار هک شد

یه بار وارد مدیریت جوملا شده بودن چندتا افزونه ام رو پاک کرده بودن

و دفعه دوم کل هاست رو پاک کرده بودن

الان هر روز دارم بک آپ می گیرم

نمیشه فهمید از کدوم آی پی حمله شده

متاسفانه سایت من در دوهفته اخیر دوبار هک شد

یه بار وارد مدیریت جوملا شده بودن چندتا افزونه ام رو پاک کرده بودن

و دفعه دوم کل هاست رو پاک کرده بودن

الان هر روز دارم بک آپ می گیرم

نمیشه فهمید از کدوم آی پی حمله شده

بک آپ فایده نداره بازم میان هک میکنند

از مدیر سرور بخواید لاگ آی پی های مهاجم رو شناسایی کنه

جوملا آپدیتی برای این نداده؟

ارتباطی به هسته جوملا نداره

باگ priv8 از افزونه ها دارن

جوملا آپدیتی برای این نداده؟

ارتباطی به هسته جوملا نداره

باگ priv8 از افزونه ها دارن

من یکی دو ماه پیش هشدار داده بودم در این مورد

هشدار جدی امنیتی!!! پسوردهایتان رو تعویض کنید + این ip را بلاک کنید!!

ممنون بابت IP ها

اون حملات قضیش فرق داشت یه کل کل افتاده بود بین اونا با ما و به هر روش ممکن هر طوری بود داشتن سایت ها رو میزدن حتی سرورم میزدن و فقط بحثشون جوملا نبود

ولی این تیم زوم کرده روی باگ های خاصی فقط از جوملا و فقط از اون متد میزنه سایت ها رو .....داشتن تلافی میکردن و تیم هکر اونا با این تیم فرق داره

Remote file inclusion attempted.

این یعنی چی؟

گزارش rsfirewall اینو میگه همش!

یعنی از راه دور و از طریق کد های مرورگر قصد داشته فایل آپلود کنه داخل مدیریت سایتتون

یکی از متد های خیلی خطرناک هک سایت هست که بعضیاشو فایروال چلوگیری میکنه و خیلی دیگه رو نمیتونه و سایت بای پس میشه

یعنی از راه دور و از طریق کد های مرورگر قصد داشته فایل آپلود کنه داخل مدیریت سایتتون

یکی از متد های خیلی خطرناک هک سایت هست که بعضیاشو فایروال چلوگیری میکنه و خیلی دیگه رو نمیتونه و سایت بای پس میشه

تقریبا نصف حمله ها به سایت من از طرف همین ترک ها از این طریقه! بقیش با یوزر و پس

چجوری جلوش رو بگیریم؟

تقریبا نصف حمله ها به سایت من از طرف همین ترک ها از این طریقه! بقیش با یوزر و پس

چجوری جلوش رو بگیریم؟

باید سایت و هاست رو ایمن سازی کنی

و اینکه ببینی حملات از کدوم قسمت هست جلوشو بگیری

ارسال شده در (ویرایش شده)

سایت رو اسکن کردم و نوشت دوتا malware داره که مربوط میشه به phocamail که توی همین انجمن گذاشتن بچه ها!

do.php?imgf=joomlaforum.ir_13849851611.png

یه بررسی بکن ببین اگه مشکل داره هشدار بده! بعد از نصبش از طرف چند گروه هکر از همین طریق بهم حمله میشه که بلاک شده همش توس فایروال

** از طریق مدیریت remove کردم و دوباره اسکن کردم . دیگه پیغام مmalware نداد

ویرایش شده در توسط rezabaghaie

هیچ راهی نداره متوجه بشی واقعا مشکل داره یا نه؟

چون فک کنم خیلی ها از این کامپوننت استفاده کردن!

هدیه فوکا ایمیل :: ساده ولی کاربردی _ کامپوننت ارسال ایمیل گروهی phoca email فارسی!!

تا سورس دیکد نشه نه

البته میشه سورس رو تست نفوذ زد با امتحان کردن اکسپلویت روی افزونه که باگ مشخص بشه

ظاهرا سایت من هک شده حالا توسط این تیم یا غیره نمیدونم!

سرور سایت ها رو مسدود کرده بدلیل استفاده بیش از حد از منابع

فک می کنم فایل آپلود کرده بودن، حالا من چطور می تونم فایل مخرب رو پیدا کنم و این مشکل رو حل کنم؟

سایت اگر هک شده باشه میشه البته اگه اطلاعاتتون رو پاک نکرده باشن!(بک آپ سایت رو برگردونین بهترین راهه)

اگر سرور هک شده باشه که هیچ یه صلوات واسه تمامی سایت های میزبانی شده بفرستین!

اگر سرور نباشه به مدیر سرور درخواست اسکن شل بدین تا برطرف کنن

درود

بايد هاست توسط سرور بررسي و اسكن بشه

چون به طرخ متعددي ميشه فايل هاي مخرب رو مخفي كرد

اگر از س پنل استفاده می کنید از اسکن خودش استفاده کنید

به نظرم کارش بد نیست و خوب جواب میده و میتونه فایل های شل را پیدا و معرفی و بر حسب نظر شما حذف کنه

مراقب حملات هکر های اوکراین هم باشین زیاد دارن جنب و جوش می کنن

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری