majid_aqaiy

آموزش ثبت کردن سایت در گوگل وبمستر Google Webmaster Tool

17 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

آموزش ثبت کردن سایت در گوگل وبمستر Google Webmaster Tool

به دلیل درخواست زیاد دوستان این آموزش رو قرار دادم

حتما شما هم به دنبال راهی برای ثبت کردن سایت خود در کمترین زمان و با بهترین روش ممکن در گوگل هستید.

این روش با سایت*های جوملایی سازگاری دارد و آن را کم تر از 5 روز در گوگل ثبت می*کند و سایت*هایی را که از SEO و بهینه بالایی بر خوردار هستند سریع تر ثبت می*کند. پیشنهاد می*کنیم که تنظیمات SEO سایت خود را فعال کنید.

چند نکته:

سعی کنید سایت خود را تا حد ممکن بر روز رسانی کنید.

سئو سایت خود را بالا ببرید.

از قرار دادن مطالب و لینک*های تکراری و غیر جذاب تا جایی که امکان پذیر است بپرهیزید.

آموزش

ابتدا آدرس https://www.google.com/webmasters را در مرورگر خود تایپ کنید.

پس از بارگذاری کامل آدرس فوق، بر روی گزینه Sign in to Webmaster Tool کلیک نمایید.

در این صفحه اطلاعات حساب کاربری گوگل خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه SIGN IN کلیک کنید. اگر حساب کاربری گوگل ندارید ابتدا با کلیک بر روی گزینه SIGN UP یک حساب کاربری بسازید.

پس از ورود به بخش وب مستر گوگل، بر روی گزینه ADD A SITE کلیک کنید.

در کادر باز شده Add a site، آدرس سایت خود را وارد نمایید و سپس روی گزینه Continue کلیک نمایید.

در صفحه*ای باز شده تب Recommended method را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی گزینه Download this HTML verification file، فایل با فرمت HTML را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید.

درون پوشه اصلی هاست سایت خود توسط ابزار فایل منیجر یا نرم افزارهای اتصال FTP آپلود کنید. ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)

برای تایید صحیح آپلود شدن فایل گام دوم، بر روی لینک نمایش داده شده توسط گوگل که شامل نام سایت شما همراه با نام فایل آپلود شده در گام دوم است کلیک کنید. اگر فایل را صحیح آپلود کرده باشید عبارت google-site-verification همراه با نام فایل آپلود شده در مرورگرتان نمایش داده می*شود.

بر روی دکمه VERIFY کلیک کنید.

ایجاد نقشه سایت

البته تو جوملا افزونه ای وجود داره که به صورت اتوماتیک انجام میده ایجاد نقشه سای رو

پلاگین xmap را نصب کنید و آدرس xml site map را طبق آموزش به گوگل بدید

اگر یک سات عادی دارید و سی ام اس نیست یعنی از جوملا و ... استفاده نکردید

در مرحله بعدی باید یک نقشه از سایت خود تهیه کنید. برای تهیه نقشه مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا به سایت Create your Google Sitemap Online - XML Sitemaps Generator مراجعه کنید .توسط این سایت می*توانید برای ۵۰۰ صفحه سایت یا وبلاگ خود بطور اتوماتیک و رایگان نقشه سایت ایجاد نمایید.

در قسمت Starting URL نام سایت یا وبلاگ خود را وارد نمایید.

در قسمت Change Frequency نوع به روز شدن سایت خود را انتخاب کنید، که برای به روز شدن روزان Daily ، ساعتی Hourly و … را انتخاب کنید . اگر سایت یا وبلاگ شما روزانه به روزرسانی می*شود گزینه Daily را انتخاب کنید در غیر اینصورت گزینه هفتگی یا ماهانه را انتخاب کنید.

در قسمت Last Modification تاریخ آخرین به روز رسانی سایت را وارد کنید و اگر مطمئن نبودید گزینه Use Server Response را انتخاب کنید .

در قسمت Priority گزینه Automatically Calculated Priority را انتخاب کنید.

روی گزینه Start کلیک کنید . بعد از کلیک کردن روی Start ، برنامه شروع به لیست نمودن سایت شما خواهد نمود که بنا به تعداد و حجم صفحات سایت شما مدت زمان متغیری طول خواهد کشید .

پس از این عملیات چندین فایل برای دانلود با فرمت*های متفاوت در اختیار شما قرار می گیرد که شما فایل sitemap.xml را دانلود نمایید.

فایل sitemap.xml را در شاخه اصلی سایت خود آپلود نمایید . ( برای هاست ویندوز داخل پوشه wwwroot و برای هاست لینوکس درون پوشه public_html آپلود کنید)

معرفی نقشه سایت به گوگل

حال باید فایل sitemap.xml را به گوگل معرفی کنیم :

وارد ابزار وب مستر گوگل توسط اکانت گوگل خود شوید.

بر روی تصویر سایت خود که به گوگل معرفی کردید کلیک کنید.

حال بر روی گزینه Crawl و سپس Sitemap کلیک کنید.

بر روی دکمه ADD/TEST SITEMAP کلیک کنید.

در کادر ظاهر شده عبارت SITEMAP.XML را تایپ کنید و سپس بر روی دکمه Submit Sitemap کلیک کنید.

اکنون منتظر باشید که فایل نقشه سایت شما توسط گوگل دانلود شده و آدرس*های درون آن به مرور زمان در فهرست گوگل و در نتایج جستجوها نمایش داده شود در صورتی که مراحل را کامل انجام دهید، سایت شما به زودی در گوگل فهرست می شود.

این آموزش بسیار مهم است زیرا سایت شما را در موتور های جست و جو ثبت می*کند و باعث افزایش آمار بازدید و همچنین افزایش رنک شما در گوگل می*شود پس امیدوارم که این مطلب را به خوبی یاد گرفته باشید و مشکلات خود را با این آموزش رفع کنید.

پایان

ویرایش شده در توسط majid_aqaiy

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

دقیقا طبق اموزش مشغول ساخت نقشه سایت بودم درست موقع ای که سایت xml-sitemaps.com در حال ساخت نقشه سایت بود نت قطع شد

دوباره می خوام کار رو انجام بدم این پیام خطا رو می ده

An error occured

There was an error while accessing the URL specified: فروشگاه اینترنتی کاکرون

Please make sure to specify the correct website URL and resubmit your request.

ممنون می شم راهنماییم کنید

کش رو پاک کنید دوباره تست کنید

درضمن پیشنهاد میشه برای ساخت نقشه ی سایت از کامپوننت xmap که در همین انجمن موجوده استفاده کنید

کامپوننت رو دانلود کردم ولی ولی زمانی که در مدیریت جوملا دستور آپلود ونصب رو می زنم این پیام ظاهر می شه

JFolder::create: مسیر open_basedir وجود ندارد

هشدار: انتقال ناموفق فایل!

مسیر log و tmp رو در فایل config چک کنید

از طریق url هم می تونید نصب کنید

لینک دانلود رو توی تکس باکس کپی و روی نصب کلیک کنید

ارسال شده در (ویرایش شده)

کش رو پاک کنید دوباره تست کنید

درضمن پیشنهاد میشه برای ساخت نقشه ی سایت از کامپوننت xmap که در همین انجمن موجوده استفاده کنید

نقشه ای که با Xmap جوملا می سازیم در سایت Webmaster باید اون لینک XML رو وارد کنیم

do.php?imgf=joomlaforum.ir_14118978731.png

ویرایش شده در توسط irmacfa

نقشه xml* رو توی روت هاستتون قرار بدید و از webmaster بهش لینک بدید

نقشه xml* رو توی روت هاستتون قرار بدید و از webmaster بهش لینک بدید

خروجیش رو چطور بگیرم ؟ منظور روش کار با کامپوننته

فرق داره با آموزش الان من ثبت کردم نفهمیدم بعد چکار کنم مثل قبلا نیست انگار

wgf_screenshot_(37).png

خب الان همه چیز درسته مشکلتون چیه پس؟

آها یعنی دیگه نیازی به هیچی نداره !!!

دوست عزیز دیگه چی احتیاج دارید همین درست شده هست دیگه حالا میتونید بازدید کنندگان رو ببینید یا صفحه ای رو بشناسونید و تگ و ...

موفق باشید

آقا من برای ایجاد نقشه سایت کامپوننت jSitemap Pro رو نصب کردم حالا نمیدونم باید چطوری نقشه سایت رو ایجاد کنم و فایل رو استخراج کنم و به گوگل بدم. ضمن اینکه وقتی گزینه ی show html site map رو میزنم فقط صفحات فارسی سایتم رو شاخه یی کرده. و انگلیسی ها رو نکرده.

این کامپوننت کاملا انگلیسیه و سخته و پیچیده ظاهرا. خواهش میکنم راهنمایی کنید

attachment.php?attachmentid=8258&stc=1

دوست عزیز گزینه مشخص هست دیگه (البته من با این افزونه کار نکردم ولی اینطور که در عکس مشخص هست) باید export xml sitemap رو بزنید

موفق باشید

بله. وقتی میزنم این گزینه ها باز میشه. فکر کنم گزینه ی export xml google news sitemap رو باید بزنم درسته؟

Standard site map رو انتخاب کنید . فایلی که میده در روت سایت با نام sitemap.xml ذخیره و در وبمستر ثبت کنید .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری