ابوالفضل طالبی

روش نصب و فعال سازی IonCube (یون کیوب) بر روی لوکال سرور xampp

64 پست در این موضوع

ioncube-loader-helper.php?page=logo

در این آموزش روش نصب ioncube را بر روی سرور لوکال xampp به شما خواهم گفت . همانطور که میدانید به دلیل ماهیت تفسیری بودن زبان برنامه نویسی php و OpenSource بودن آن کلیه کدهای استفاده شده در یک اسکریپت و یا هر برنامه ای که تحت php نوشته شده باشد در دسترس عموم است . خیلی از برنامه نویسان برای جلوگیری از سو استفاده از برنامه ها و اسکریپتهای طراحی شده خودشان همیشه بدنبال راهکاری برای کدنمودن سورسهای برنامه خود بوده اند تا علاوه بر غیر قابل مشاهده بودن سورس برنامه ، امکان لایسنس گذاری بر روی اسکریپت خود را نیز داشته باشند و از انتشار عمومی آن جلوگیری کنند.

در چند سال گذشته شرکتهای مختلفی انواعی از ابزارهای مختلف را برای کد نمودن سورس های php عرضه کردند که از این بین برنامه ioncube یکی از قدرتمندترین آنها بود.برای اجرای یک اسکریپت که با استفاده از ioncueb کد گذاری شده است نیاز است تا Loader مخصوص به برنامه ioncube نیز بر روی سرور بارگذاری شود که این لودر در حکم یک مترجم اقدام به ترجمه اسکریپتهای کد شده برای سرور آپاچی میکند و به این ترتیب اسکریپت کد شده قابل اجرا خواهد شد.

بیشتر سرورهایی که شما از آنها هاست تهیه میکنید ioncueb loader را به صورت پیشفرض نصب میکنند ولی گاها مشاهده شده که در برخی از سرورها ioncube loader نصب نبوده و کاربر برای اجرای اسکریپتهای کد شده دچار مشکلاتی شده است. نصب ioncube loader برای مدیر سرور کاری ساده است و در کمتر از 5 دقیقه میتواند ioncube loader را نصب کند.

از آنجایی که بیشتر طراحان سایت نیاز دارند تا ioncube را بر روی لوکال سرور نیز فعال کنند در این آموزش روش نصب و فعال سازی ioncube را بر روی لوکال سرور xampp به شما آموزش میدهیم تا اگر زمانی قصد داشتید اسکریپت یا افزونه ای را که کد شده است را بر روی لوکال سرور خود اجرا نمایید به مشکل بر نخورید.

اگر هنوز لوکال سرور xampp را نصب نکرده اید از طریق لینک زیر اقدام به نصب xampp نمایید و سپس سایر مراحل را انجام دهید:

آموزش نصب xampp

توجه:در این آموزش فرض را بر این میگیریم که شما برنامه xampp را در درایو C نصب نموده اید: c:/xampp

برای شروع ابتدا در مسیر زیر یک پوشه به نام ioncube میسازیم:

C:\xampp\apache\bin

پس از ساخت پوشه ioncube محتویات فایل پیوست شده را داخل مسیر ساخته شده اکستراکت نمایید:

C:\xampp\apache\bin\ioncube

اکنون فایل php.ini را از مسیر زیر توسط برنامه notepad یا notepad++ باز نمایید:

C:\xampp\apache\bin\php.ini

در این فایل دنبال خط زیر بگردید:

zend_extension_ts

و در بالای آن خط زیر را اضافه نمایید:

zend_extension_ts = "C:\xampp\apache\bin\ioncube\ioncube_loader_win_5.2.dll"

کار تمام است .

کافیست یک بار سرور آپاچی و یا کلا سیستم خود را ریستارت نمایید.

از این پس کلیه فایلها و یا برنامه های کد شده بر روی لوکال سرور شما قابل اجرا خواهد بود.

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

ببخشید این روش روی Wampserver هم جواب میده ؟

من این خط رو پیدا نکردم : zend_extension_ts

ولی یه خط هست که zend_extension نوشته یعنی ts نداره !!

ارسال شده در (ویرایش شده)

در وامپ نوشته :

[dba]

;dba.default_handler=

; Local Variables:

; tab-width: 4

; End:

; XDEBUG Extension

zend_extension = "d:/wamp/bin/php/php5.3.8/zend_ext/php_xdebug-2.1.2-5.3-vc9.dll"

+

+

من کلا با دریافت فایل های پیوست انجمن مشکل دارم....

اگه ممکنه یک لینک غیر پیوست هم محبت کنید

ویرایش:

به هرمکافاتی که بود پیوست رو دانلود کردم

ویرایش شده در توسط Sajad dp

ادرس به این صورت باید باشه:

d:/wamp/bin

یا این صورت:

d:\wamp\bin

؟

+

ارور Content Encoding Error هم مال افزونه های کدشدس دیگه؟

به این شکل

d:/wamp/bin
ارور Content Encoding Error هم مال افزونه های کدشدس دیگه؟

خیر مربوط به مرورگره .. کش رو خالی کنید درست میشه

سلام

در این مسیر C:\xampp\apache\bin\php.ini اصلا فایل php.ini وجود نداره

در حال حاضر xampp من نصب هست و دارم ازش استفاده می کنم ولی برای نصب ioncube طبق آموزش جلو رفتم ولی داخل اون مسیری که گفتید فایل php.ini وجود نداشت

چی کار کنم؟

سلام

ممنون از آموزش. اما من باهاش مشکل دارم:

من سعی کردم Ioncube رو در xampp نصب کنم.

خط:

zend_extension_ts = "G:\xampp\htdocs\ioncube\ioncube_loader_win_5.2.dll"

رو هم به فایل php.ini اضافه کردم اما باز هم افزونه اجرا نمی شه! فایل من در مسیر G:\xampp\php هست و فایل های پیوست رو هم در مسیر G:\xampp\apache\ioncube کپی کردم.

حتی http://localhost/ioncube/loader-wizard.php هم (در آموزش خودش) اجرا نمی شه و apache ارور 404 (Object not found!) میده.

چه چیزی رو باید چک کنم؟

سلام

لطفا کمک کنید

Strict Standards: Declaration of fa_IRDate::calendar() should be compatible with that of JDate::calendar() in C:\xampp\htdocs\joomla\language\fa-IR\fa-IR.localise.php on line 265

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla\administrator\components\com_p30mellat\admin.p30mellat.php on line 0

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in C:\xampp\htdocs\joomla\administrator\components\com_p30mellat\admin.p30mellat.php on line 0

یه ساعت سعی کردیم تو سایتتون عضو بشم تا فایل رو دانلود کنم! نمیشششه!!! انجمن آخه داریم!!! :13:

یه ساعت سعی کردیم تو سایتتون عضو بشم تا فایل رو دانلود کنم! نمیشششه!!! انجمن آخه داریم!!! :13:

درود

ورود شما را به انجمن جوملای ایران تبریک و خوش امد عرض میکنم.

لینک دانلود بررسی شد و مشکلی نبود .دوباره تلاش بفرمایید.

موفق پایدار

با سلام

طبق فرامین پیش رفتم ولی با این مشکل روبه رئ شدم

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in C:\xampp\htdocs\joomla\administrator\components\co m_p30mellat\admin.p30mellat.php on line 0

ببخشید اصلا فایل php.ini وجود نداره در appache

سلام به انجمن جوملا فروم خوش اومدین

فایل php.ini توی پوشه php هستش داخل xampp نه آپاچی....

سلام خسته نباشید ممنون از آموزش

یه سوال فنی

چجوری باید اسکریپت نوشته شده رو کد کرد با یون کاب ؟

نحوه اجراش رو فهمیدم اما اینکه چجوری اسکریپت رو کد کنم نقهمیدم.

بسیار ممنون ولی باز هم حل نشد ، میخوایین عکس بگیرم ببینین مشکلش چیه ؟ دقیقا مو به مو انجام دادم بازم میگه یون کیوب و ... :dadad4:

الان حل شد بسیار بسیار سپاسگذارم از لطفی که کردین راستش من یه جاشو اشتباه میکردم همش تقصیر خودم بود :D بسیار ممنونم ...

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری