babakmohamadi

ثابت کردن منوی در بالای صفحه سایت

12 پست در این موضوع

با سلام و درود خدمت دوستان و اساتید

منوی اصلی سایت من حدود 50px از بالا فاصله داره ....

سوالم اینجاست که چطوری میتونم هنگام اسکرول به پایین منوی اصلیم بره به بالای سایت و ثابت بمونه و هنگام اسکرول به بالا به جایگهاهش (50px فاصله از بالا) برگرده؟

از دستور position:fixed; استفاده میکنم ولی تا انتهای صفحه با 50 پیکسل فاصله از بالا , اسکرول میکنه .

با تشکر

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

یه کد jquery هست که این ویژگی رو به منو یا هر چیزی که بخواین در سایت میده.

اون کد به این شکل هست :

var num = 50; //number of pixels before modifying styles
$(window).bind('scroll', function () {
   if ($(window).scrollTop() > num) {
       $('.menu').addClass('fixed');
   } else {
       $('.menu').removeClass('fixed');
   }
});

لازم به ذکره که به جای .menu کلاس یا شناسه بخش مورد نظر رو میزنید ( در قالب شما فکر میکنم میشه #ttr_menu)

همچنین کد css زیر رو باید به فایل های css قالبتون اضافه کنید :

.fixed {
   position:fixed;
   top:0;
}

دموی آنلاین + سورس کامل

موفق باشید

آقای طاهری ممنون از راهنماییتون درست به موردی اشاره کردین که مربوط به سوال بنده بود

فقط یه خواهشی داشتم میشه لطفا کنید سورس رو به صورت فایل آماده در اختیارم قرار بدین ؟

کد jquery رو با انجام اصلاحات ( جایگزین کردن کلاس یا شناسه منو به جای .menu ) در فایل جاوا اسکریپت ( .js ) قالب میگذارید یا اینکه در فایل layout قالب ( معمولا همون index.php قالب هست ) و در قسمت head بین تگ باز و بسته ای script قرار بدین. خلاصه این که مثل کد جاوااسکریپت باهاش رفتار میکنید.

کد css مربوط به کلاس fixed رو در فایل css قالب و تمام ...

این موارد رو با دقت در نمونه ی آنلاین سایت jsfiddle میتونستید بفهمید.

در پناه حق

ممنون از راهنماییتون فقط الان به یه مشکلی برخوردم اون هم اینکه وقتی اسکرول می کنم در پشت برخی از ماژول ها اسکرول میکنه

با چه کدی میتونم جلوتر از سایر ماژول ها قرارش بدم ؟

ممنون از راهنماییتون خیلی عالی شد

فقط یه سوال کوچیکی واسم مونده اونم اینکه چطوری میتونم Responsive کنم ؟

طفق گفته شما عمل شد و به درستی نمایش داده شد ولی همینطور که ذکر کردین ریسپانسیو نشد!!!

آیا ریسپانسیو کردن کاره مشکلی هست یا دلیل خاصی وجود داره که ذکر نکردین؟

اگه در این مورد هم راهنماییم کنید بسیار بسیار سپاسگذار خواهم بود.

سلام دوستان من هم مشکل مشابهی دارم

دمو آنلاین : قالب بومرنگ (Boomerang Template) - جوملا -joomla

میخوام در یک حالت فقظ آیتم های منوی بالا فیکس بمونن و لوگو و دکمه ورود پایین نیان. و در حات دوم کل نوار منوی بالا به انضمام لوگو و همه چیز ثابت بمونن و پایین بیان به همراه اسکرول

توضیحات در خصوص تگ position: fixed رو اجرا کردم ولی به درستی کار نکرد.ینی باعث زیر رفتن منو نسبت به برخی مازول ها میشد.تگ z-index استفاده کردم ولی نوار منو به سمت راست انگار فرو میرفت و از حالت تقارن خارج میشد.

ممنون میشم راهنماییم کنیم

ویرایش شده در توسط nvd.imani

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری