amir_seddighi

آموزش mouseover تصاویر بدون نیاز به برنامه نویسی

26 پست در این موضوع

درود

از آنجایی که استاد بزرگمون بیل گیتس می فرمایند : من سخت ترین کارها رو به تنبل ترین افراد میسپارم زیرا آنها ساده ترین راه را برای رسیدن به پاسخ پیدا میکنند .

من هم به نوبه خودم تصمیم گرفتم بفهمم چجوری میشه به این مهم دست یافت و از اونجایی که بنده در سومین حرم اهل بیت یعنی شیراز زندگی میکنم خیلی سریع به نتیجه دلخواه رسیدم : دی

حتما تو بعضی سایتها دیدید که تا موس روی یک تصویر میره رنگ اون تغییر میکنه یا تصویر با یک تصویر دیگه جایگزین میشه . خب اینکار نیازمند یادگیری دانش برنامه نویسیه ولی دوستان بزرگوار توسعه جوملا جهانی که احتمالا اونها هم یه ربطی به ما شیرازیها دارن این کار رو خیلی خیلی ساده کردن .

بریم برسیم به آموزش :

1- ابتدا باید ویرایشگر جوملاتون رو به JCE تغییر بدید که اینم لینک دانلودش : com_jce_226 دانلود ● آپلود سنتر انجمن جوملای ایران

ادیتور رو نصب میکنید بعد از منوی سایت / تنظیمات کلی / ویرایشگر پیش فرض انتخابش میکنید .

2- به مدیریت ماژولها برید و گزینه جدید رو بزنید و یک ماژول از نوع html سفارشی بسازید .

[ATTACH=CONFIG]6061[/ATTACH]

3- توی قسمتی که ویراشگر هست دکمه تصویر رو بزنید :

[ATTACH=CONFIG]6062[/ATTACH]

4- تصویرتون رو انتخاب کنید

5- روی تصویر دکمه سمت راست موس رو بزنید و گزینه insert/edit image رو انتخاب کنید .

[ATTACH=CONFIG]6063[/ATTACH]

6- در صفحه ای که باز شد در سربرگ image که تصویر منتخب خودتون رو میبینید . برید با سربرگ rollever

7- از پایین عکسی رو که میخواید با اومدن موس روی تصویر اول نشون بده رو انتخاب کنید

[ATTACH=CONFIG]6064[/ATTACH]

8- بدون اینکه ذخیره کنید به سربرگ image برگردید و از همون پایین تصویر اولتون رو دوباره انتخاب کنید و گزینه update رو بزنید .

[ATTACH=CONFIG]6065[/ATTACH]

کار تمام است . ماژول رو در موقعیت و صفحات دلخواه منتشر کنید و لذت ببرید .

میتونید از این آموزش برای ساخت منوی تصویری هم استفاده کنید .

موفق باشید و امیدوارم به دردتون خورده باشه

1 کاربر پسند دیده است

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

بسیار جالب و آموزنده،البته برای تنبل هایی مثل من:auizz3ffy9vla57584x

1 کاربر پسند دیده است

آموزش mouseover تصاویر بدون نیاز به برنامه نویسی

[/b]

یعنی چی ؟ من بلد نیستم توضیح بفرماید و دمو بدهید تا یاد بگیرم ؟

سلام

من این کار رو انجام میدم قبل ذخیره سازی عمل میکنه ولی بعد اون دیگه قابلیت هاور از بین میره. چیکار کنم؟

ممنون

یا علی

درود

این در واقع یه کلکه . برنامه نویسی نیست که بگم با افزونه ایتون تداخل داره یا با قالب سازگار نیست . یکبار دیگه آموزش رو با دقت مطالعه کنید . و حتما هم یکبار کش مرورگرتون رو خالی کنید دوباره تست بزنید

درود

این در واقع یه کلکه . برنامه نویسی نیست که بگم با افزونه ایتون تداخل داره یا با قالب سازگار نیست . یکبار دیگه آموزش رو با دقت مطالعه کنید . و حتما هم یکبار کش مرورگرتون رو خالی کنید دوباره تست بزنید

نه عزیز میدونم من خودم استفاده میکردم از این امکان، ولی الان که از جوملا 2.5.20 استفاده میکنم نمیشه و وقتی ذخیره میکنم قسمت هاور غیر فعال میشه

من مراحل رو دقیق همونطور که گفتید طی کردم ولی بعد از اینکه ذخیره می کنم و می رم تو سایت عمل نمی کنه . دلیلش چیه ؟

درود

کش مرورگرتون رو خالی کنید . بعد روی آیکونی که درست کردید با موس یکم صبر کنید ببینید اگه تصویر با وقفه عوض میشه و سریع عمل نمیکنه باید سایز تصاویرتون رو بهینه کنید .

چیز خاصی نداره که نخواد عمل کنه . داریم 2 تا تصویر رو میندازیم روی هم

هرکاری می کنم نمی شه بعد از ذخیره قبل از ذخیره عمل می کنه ولی بعد از اینکه ذخیره شد ظاهرا قسمتی از کد حذف می شه و کار نمی کنه من هم با این ویرایشگر تست کردم هم با ویرایشگر خود جوملا:21::21::21::21:

آقا من بیش از 23 دفعه کاری امتحان کردم این داخل محیط ادیتور کار میکنه بیرونش کار نمی کنه [kkk] تا حالا قالب عوض کردم کش پاک کردم اما نشد که نشد.

یه چیزی رو تست کنید . بیرون محیط ادیتور چند لحظه روی تصویر با موس توقف کنید ببینید درست میشه ؟ اگه بعد از تاخیر چند لحظه ای درست شد مربوط به سایز تصاویره

یه چیزی رو تست کنید . بیرون محیط ادیتور چند لحظه روی تصویر با موس توقف کنید ببینید درست میشه ؟ اگه بعد از تاخیر چند لحظه ای درست شد مربوط به سایز تصاویره

به جان مهندس صدیقی عزیز ، این مورد هم تست کردم تو محیط هاور میشه ، روش با موس کلیک میکنی راحت تغییر می کنه اما این وقتی ذخیره میزنی و میری تو قالب تست بکنی ، خشک خشک هست ، روش هم ماوس رو میبریم برا مدتی تغییری نداره ؛ بعد که میاییم تو ادیتور دوباره ماوس رو میبریم روش باز خشک هست ؛ کش مرورگر رو هم پاک کردم اما انگار نه انگار ....

:oom::oom::oom:

به خدا کار میکنه . من الان 10 تا سایت رو نت دارم همش از همین روش استفاده شده :13::13::13:

یه مود دیگه : کش رو با Cntrl + F5*پاک نکنید با Shift + Cntrl + Del پاک کن دوباره تست بزنید

یه بار هم برای تست رو یه قالب دیگه امتخان کنید

دیگه واقعا چیزی به ذهنم نمیرسه . چون کد نیست که بگم کار نکنه یه حقه است در واقع دو تا عکس رو میندازه رو هم . کار خاصی نمیکنه

:oom::oom::oom:

به خدا کار میکنه . من الان 10 تا سایت رو نت دارم همش از همین روش استفاده شده :13::13::13:

یه مود دیگه : کش رو با Cntrl + F5*پاک نکنید با Shift + Cntrl + Del پاک کن دوباره تست بزنید

یه بار هم برای تست رو یه قالب دیگه امتخان کنید

دیگه واقعا چیزی به ذهنم نمیرسه . چون کد نیست که بگم کار نکنه یه حقه است در واقع دو تا عکس رو میندازه رو هم . کار خاصی نمیکنه

نوکرتم داش ، عزیزی اشکال نداره howit

نه عزیز میدونم من خودم استفاده میکردم از این امکان، ولی الان که از جوملا 2.5.20 استفاده میکنم نمیشه و وقتی ذخیره میکنم قسمت هاور غیر فعال میشه
من مراحل رو دقیق همونطور که گفتید طی کردم ولی بعد از اینکه ذخیره می کنم و می رم تو سایت عمل نمی کنه . دلیلش چیه ؟
آقا من بیش از 23 دفعه کاری امتحان کردم این داخل محیط ادیتور کار میکنه بیرونش کار نمی کنه [kkk] تا حالا قالب عوض کردم کش پاک کردم اما نشد که نشد.

کشف کردم :didi:

rsFirewall اگه دارید غیر فعال کنید .همه ی مواردش رو

کشف کردم :didi:

rsFirewall اگه دارید غیر فعال کنید .همه ی مواردش رو

و اگر نداسته باشیم این کامپوننت رو چی ؟؟؟

Send From Tapatalk Surface Windows 8.1 pro

یکی از وظایف افزونه های امنیتی اینه که یک سری کدهای ممنوعه دارند و خودشون این کدها رو فیلتر میکنند . rsfirewall هم جزء این دسته افزونه هاست . بعد از اینکه همه مراحل درج موس اور تموم شد قبل از ذخیره "تغییر ویرایشگر" رو بزنید . کد رو کپی کنید . بعد "ذخیره" ( نه ذخیره و بستن ) رو بزنید . حالا کد رو با کد کپی شده مقایسه کنید . اگه باهم تفاوت داشتته باشه یعنی افزونه ای یا تنظیمی ( هم تنظیمات جوملا فیلتر داره و هم JCE ) داره کد رو فیلتر میکنه که باید علت یابی کنید .

وقتی کاری توسط کسی انجام میشه پس شدنیه . علت رو باید پیدا کرد که چه چیزی باعث میشه نشه :) این rsfirewall رو هم با کلی سر و کله زدن پیدا کردم .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری