ali1359

سوال درمورد چند زبانه کردن جوملا 2.5

7 پست در این موضوع

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام خدمت استادان گرامی

سایت من به فارسی هست و میخواستم دو زبانه بشه

چند روزیه که دارم اموزش های مربوط به چند زبانه کردن سایت رو میخونم و یه کار هایی رو هم تست کردم

الان متوجه شدم که بدون تغییرات در منوی اصلی و ساخت دو منوی فارسی و انگلیسی و کپی گرفتن از قالب و خیلی کارهای دیگه هم میشه سایت رو چند زبانه کرد ...

و اونم اینه که پلاگین و ماژول زبان رو فعال کنیم و در همان منوی اصلی خودمان زیر منو و مطالب رو یک بار دیگه بسازیم و زبانشان را روی انگلیسی بزاریم و منوی خانه را هم روی همه زبان ها بزاریم که در هر دو زبان همون رو نشون بده و با این کار هیچ چیزی هم به هم نمیریزه مثل مشکلاتی که کاربرای دیگه گفتن...

حالا سوالم اینه که ایا این روش تاثیر بدی روی سئو سایت و یا جای دیگه نمیزاره و در اینده مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

اگه مشکلش راهی هم داره برام بگین

و دیگه اینکه چیکار کنم که سایت روی انگلیسی چپ چین بشه ؟ (با دو تا پسوند که از همین سایت گرفتم و بعد از ادرس سایتم گذاشتم امتحان کردم و دیدم قابلیت چپ چین داره)

قالب سایت هم Youretro از Youjoomla

ویرایش شده در توسط ali1359

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

یعنی شما می خواید هم زبان فارسی و هم زبان انگلیسی را توی home page داشته باشید؟؟

شدن که میشه ولی کاربردش چیه؟؟

الان تا جالا چه کاری کردید و مشکل دقیقتون چیه

یعنی شما می خواید هم زبان فارسی و هم زبان انگلیسی را توی home page داشته باشید؟؟

شدن که میشه ولی کاربردش چیه؟؟

الان تا جالا چه کاری کردید و مشکل دقیقتون چیه

با این راه میخوام دو زبانه کنم سایت رو...بدون مشکلاتی که توی اون روش معمول پیش میاد

و توی همون منوی اصلی سایت تمام منوها و مطالب رو یه بار دیگه به زبان انگلیسی ساختم و زبان انها رو روی انگلیسی گذاشتم و منوی جدیدی برای زبان ها نساختم

با فعال کردن پلاگین و ماژول زبان توی زبان انگلیسی منوهای انگلیسی رو نشون میده و توی فارسی ...فارسی ها رو

حالا یکی اینکه فکر کردم چون از لحاظ فارسی و انگلیسی از هم جدا نیست توی سئو سایت و یا جای دیگه مشکل پیش بیاره برای همین غیر فعالش کردم تا بپرسم و مطمئن شم

تنها مشکلی که الان راهشو نمیدونم اینه که چطوری تنظیم کنم که روی زبان انگلیسی چپ چین بشه

خب همه به این صورت انجام میدن. منظورتون از اینکه جدا نیست چیه؟؟

باید فایل css را به صورت شرطی تعریف کنید

<?php if($this->direction == 'ltr') : ?> 
<link href="<?php echo $this->baseurl ;?>/templates/<?php echo $this->template ;?>/css/template_ltr.css" rel="stylesheet" type="text/css" /> 
<?php endif; ?> 

خب همه به این صورت انجام میدن. منظورتون از اینکه جدا نیست چیه؟؟

باید فایل css را به صورت شرطی تعریف کنید

<?php if($this->direction == 'ltr') : ?> 
<link href="<?php echo $this->baseurl ;?>/templates/<?php echo $this->template ;?>/css/template_ltr.css" rel="stylesheet" type="text/css" /> 
<?php endif; ?> 

ممنون دوست عزیز

منظورم این بود که من دو تا منوی اصلی برای هر زبان و دو تا کپی قالب برای هر زبان درست نکردم و توی همون منوو قالب اصلی خودم اینکارو کردم

این کد رو الان دقیقا کجا باید قرار بدم؟

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری