poonoodi

تصویر کم حجم تکرار شده برای بک گروند سایت بهتره یا یک تصویر بزرگ و ثابت

10 پست در این موضوع

سلام

تصویر کم حجم تکرار شده برای بک گروند سایت بهتره یا یک تصویر بزرگتر ولی ثابت

البته از نظر سرعت لود سایت و بقیه مسائلی که ممکنه به ذهن شما برسه

قالب سایتم الان از یک تصویر فرضا 100 کیلویی ولی تکرار شونده استفاده میکنه حال میخوام به جای اون یک تصویر ثابت و مسلما با حجم بیشتر (400کیلو) بزارم کدوم روش بهتره

متشکرم

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

قطعا تصویر کم حجم که تکرار میشه سرعت بارگذاری بیشتری داره چرا که فقط یکبار تصویر لود میشه و بعد از اون تصویر سمت کلاینت تکرار میشه و کنار هم قرار میگیره

ولی یه زمانی هست که زیابیی کار به استفاده از یک تصویر پس زمینه ثابت هست که باید حجم رو در نظر گرفت و اگر صلاح بود که سرعت بارگذاری سایت رو فدای گرافیک کرد انجام بدید

ممنون

یه سوال مشابه و درهمین راستا داشتم و دیگه تاپیک جدید باز نمیکنم

من میحوام در قالب helix جوم شپر تغییراتی بدم مثلا میخوام به جای رنگ تصویر بزارم

این قالب یک css داره و سه تا style که قابل انتخاب است

من فرضا در استیل 1 رنگ رو عوض کردم شد ولی نمیتونم بک گروند یزارم یعنی کار نمیکنه

ظاهرا جایی دیگه داره استیل ها کنترل میشه که فقط رنگ بگیره

لطفا یه راهنمایی بفرمایید:

css :style 1

body.bg{background:#663300}

a{color:#ffffff}

a:hover,a:active,a:focus{color:#333}

template.css:

/* Master Reset */

html,body,div,span,applet,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,big,cite,code,del,dfn,em,font,img,ins,kbd,q,s,samp,small,strike,strong,sub,sup,tt,var,b,u,i,center,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,table,caption,tbody,tfoot,thead,tr,th,td{border:0;outline:0;font-size:100%;vertical-align:baseline;background:transparent;margin:0;padding:0}

body{line-height:1}

ol,ul{list-style:none}

blockquote,q{quotes:none}

blockquote:before,blockquote:after,q:before,q:after{content:none}

:focus{outline:0}

ins{text-decoration:none}

del{text-decoration:line-through}

table{border-collapse:collapse;border-spacing:0}

این رو تست کنید :

css :style 1

body.bg{background:url(../images/picname.png)}
a{color:#ffffff}
a:hover,a:active,a:focus{color:#333}

به جای picname اسم عکس رو بزارید . این آدرس دهی پیشفرض هست . شاید فولدر عکس جا به جا باشه .. این در صورتی هست که در قالب فقط یک پوشه به اسم images باشه و داخل اون پوشه دیگه دسته بندی نداشته باشید و همه عکس ها اونجا باشه . به فرمتی که آخر فایل صدا زدم هم دقت کنید که با عکستون یکی بشه .

منتظر جواب هستم .

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام استاد نیما

من قبلا اینکارو کردم و از این دستور استفاده کردم

فقط رنگ پس زمینه میپره و تصویر اجرا نمیشه

ضمنا فقط یک پوشه ایمیج داره

ممنون میشم اگر قالب رو دانلود و یه تستی بکنید

ضمنا ممنون میشم یه راهنمایی بدین چطور یک هدر جایگزین اسلاید شو کنم

ممنون

ویرایش شده در توسط poonoodi

با سلام،

تصویر کم حجم و اندازه کوچیک اگه بخواد تکرار(repeat) بشه خیلی بهتر هست، البته باید خیلی خیلی هم عکستون سایزش کوچیک نباشه، چون IE یه خورده توی لودش ممکنه تاخیر پیدا کنه و یه لحظه این repeat شدن بکگراند توی IE دیده بشه. اما خوب این بستگی به موضوع سایتتون داره. به طور مثال وقتی دارین روی سایت شخصی یه هنرمند کار می کنی، احتمالش زیاده که از یک بکگراند بزرگ استفاده کنید و این عیبی نداره.

اما اول که این تاپیک رو دیدم ذهنم به چیز دیگه ای رفت که اون رو هم میگم. توی قالب های حرفه ای اگه 30 تا بکگراند کوچیک رو داشته باشیم، اون رو تبدیل به یک تصویر می کنند و با استفاده از موقعیت هر بکگراند روی اون تصویر، css مورد نظر رو کار می کنند. این کار باعث افزایش سرعت لود صفحات میشه، چون به جای 30 درخواست http فقط یک درخواست ارسال میشه.

پیروز باشید

فتوشاپ یک ابزار داره به اسم slice . با ان می شه این کاری که می گین را کرد؟

مجيد عزيز

يعني فوتوشاپ ميتونه با ابزاري كه گفتين خودش به صورت ويزارد از يك تصويرثابت يك تصوير تكرارشونده براي استفاده در قالب استخراج كنه

طريقه استفاده از slice براي اينكار رو يه كم بيشتر توضيح بدين

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری