qaem

استفاده از jquery در قالب

8 پست در این موضوع

سلام

میخوام از یکی از افکتهای jquery برای موقعی که رو دکمه ادامه مطلب هاور میکنم استفاده کنم .از اساتید ممنون میشم راهنمایی کنند.

در ضمن از css3 نمی خوام استفاده کنم . jquery هم بلد نیستم:image177: . ولی اگه راهنمایی کنید میتونم ممنون .:1:

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

مرسی مهندس . ولی گفتم که بلد نیستم.

طراحی قالبو از سی دی های مهندس طالبی یاد گرفتم . من شبکه خوندم . میخواستم ببینم چطور میتونم یه افکت jquery به یه div یا class بدم مخصوصا به دکمه ها.

فقط html و css بلدم.:21:

نمونه که ندارم .

اصلا شما همین منو های jquery رو در نظر بگیر.

وفتی هاور میکنی با یه افکت زیبا بکگراند تغییر میکنه . حالا میخوام اینو به یه div که تو قالب دارم میزنم اضافه کنم یعنی با هاور کردن بکگراند تغییر کنه وبا یه افکت jquery.

ببخشید اگه اذیت میکنم.:1:

نمونه که ندارم .

وفتی هاور میکنی با یه افکت زیبا بکگراند تغییر میکنه . حالا میخوام اینو به یه div که تو قالب دارم میزنم اضافه کنم یعنی با هاور کردن بکگراند تغییر کنه وبا یه افکت jquery.

ببخشید اگه اذیت میکنم.

یک منو jqurry پیدا کن و دقیقا همون رو تو موقعیتی که میخای قرار بده

معمولا مثال JQuery که پیدا میکنی شامل فایل css و js هست

ببین اون چطور منو رو ایجاد کرده شما هم کپی پیست کن تو موقعیت مناسب قالب

نمونه که ندارم .

ببخشید اگه اذیت میکنم.

سلام دوست من

ببینید استفاده از jQuery ارتباطی به جوملا نداره و بحث کدنویسی و استفاده از استاندارد و کتابخانه jQuery هست. همونجور که css یک سری دستورات داره jquery هم واسه انجام هر کاری و هر افکتی یک دستور خاص خودش داره. حالا شما باید ببینید چه افکتی مدنظرتونه تا بتونید دستورش رو پیدا کنی و یا نمونش رو نشون بدید تا دوستان بگن دستورش چیه. البته سایتهای زیادی هست در مورد آموزش jquery که با نشون دادن نمونه دستورها رو معرفی کردن

حالا میمونه بحث شیوه استفاده.واسه استفاده از jquery در هر کجای جوملا لازمه این کتابخانه رو فراخونی کنیم تا بتونیم از دستورات اون توی قالب یا افزونه ها استفاده کنیم پس لازمه توی قالبتون فراخوانی کنید اما بهتر از اون توی فایل اندکس خود جوملاست که در واقع اولین فایلی هست که از سرور شما اجرا میشه

واسه این کار لازمه شما توی فایل index که روی ریشه اصلی سایتتون قرار داره باز کنید و خطهای زیر رو پیدا کنید

require_once ( JPATH_BASE .DS.'includes'.DS.'defines.php' );
require_once ( JPATH_BASE .DS.'includes'.DS.'framework.php' );

در زیر این خطوط سه خط کد زیر رو وارد کنید

$document = &JFactory::getDocument();
$document->addScript(JPATH_SITE.’/media/system/js/jquery.js’ );
$document->addScriptDeclaration ( ‘jQuery.noConflict();’ );

حالا از این پس هر کجای جوملاتون میتونید از jquery استفاده کنید بدون تداخل با بقیه کتابخانه ها مثل mootools (درواقع خط سوم این کدها همون کد رفع تداخل هست)

بعد از این لازمه برید دستور همون افکتی که میخواید رو پیدا کنید و به دایو مربوطه بدید.که اون دستورات هم باید در فایل php همون قالبتون باشه و نه در فایل css. تصور نکنید مثل css باید این افکتها رو در فایل css کنار بقیه افکتهای قرار بدید.چون دستورات jquey بر پایه php هست و باید در فایل php اجرا بشه

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری