mahan1993

با سلام دوستان گرانقدر راه حلی رو ارئه بدن برای جلوگیری از حملات به جوملا ( ضروری )

6 پست در این موضوع

با سلام و عرض ادب

توی این هفته ای که گذشت سیستم مدیریت محتوای جوملا خیلی مورد حمله هکر ها بخصوص از کشور های ترکیه و الجزایر بوده

میخواستم دوستان یک فکر دسته جمعی بکنند که بشه جلوش رو بگیریم

حتی اومدن روی هاست ایران دارن به سیستم مدیریت محتوا و خود هاست حمله میکنند

با تشکر فراوان

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

موارد امنیتی و افزونه های مرتبط در انجمن و مقالات موجود هست بعید میدونم با رعایت تمام موارد،گروه یا تیمی به راحتی بتونه سایت رو هک کنه،البته هیچ راه 100% برای جلوگیری از هکرها وجود نداره و راه حل ها موقتی هستند.

مشکلی از بابت خود هسته ی جوملا اگر به روز باشه نخواهید داشت. با این حال می تونید با افزونه های محدود کننده دسترسی افراد از کشورهای مختلف مثلا ترکیه و الجزایر را مصدود کنید .

درود

حملات اخیر چند دسته هست

اول یک تیم سوری هست که گیر داده به سایت های مذهبی ایرانی که عده علت هک شدن به روز نبودن هسته جوملا هست

دوم یک تیم ترکی مرتب حمله میکنن که اونم بخاطر کل کل هکرای ایرانی با ترک طی این یکی دو ماه اخیر هست علت هک بیشتر ایمن نبودن هاست و نصب افزونه باگ دار یا نا امن هست

متاسفانه اغلب هاستینگ های ایرانی موارد امنیتی رو رعایت نمیکنن یا به دلیل عدم آگاهی و سواد یا به دلیل سود بیشتر و مشتری بیشتر

توصیه من اینه کاربرایی که امنیت براشون خ مهمه شبا سایتشونو غیر فعال کنن و کل آی پی های خارج رو بن کنن با افزونه و هر ساعت به سایت سر بزنن

اما به همه تفاسیر برخی موارد اصلا نمیشه جلوی هک رو گرفت چون طرف کارش درسته:dadad4::dadad4:

قضیه اینه که جوملا بخاطر وسعت افزونه هاش باگ مخفی زیاد میده و تا زمان انتشار رسمی باگ هکرا سو استفاده میکنن و جایی لو نمیدن

منهم چند روز پیش مشکلاتی از این قبیل داشتم

کلا لینک عضویت در سایت را برداشته بودم ولی دیدم یکی عضو سایت شد

کلا عضویت رو غیرفعال کردم اما طرف ولکن ماجرا نبود

افزونه نصب کردم که آی پی های کشورهایی مثل روسیه، اکراین و ... رو بستم. طرف دیگه نتونست بیاد :oo:

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری