Mohsen Shahbazi

آموزش چند زبانگی سایت در جوملای 1.7.3 به بالا بدون نصب افزونه

5 پست در این موضوع

قسمت اول

1. ورژن جوملای ما باید 1.7.3 به بالا باشه

2. بعد از نصب جوملا به قسمت مدیریت میریم و بعد از لاگین کردن
  3. به قسمت مدیریت زبان میریم
  4. تب محتوا (تو بعضی ترجمه ها عنوان ترجمه شده) رو انتخاب می کنیم
  5. توی این قسمت به صورت پیش فرض انگلیسی نصب شده ما گزینه جدید رو انتخاب می کنیم
  6. فیلها رو به ترتیب پر میکنیم:

عنوان رو Persian عنوان بر اساس زبان بومی رو فارسی

آدرس کد زبان رو fa قسمت تصویر رو هم fa تگ زبان رو هم به صورت fa-IR پر میکنیم حالت رو هم روی منتشر شده قرار میدیم و بعد ذخیره می کنیم حالا اگه درست انجام داده باشیم باید به زبانها علاوه بر انگلیسی فارسی هم اضافه شده باشه

قسمت مجموعه ها:

میریم به مدیریت مجموعه ها و شرو میکنیم به سایخت مجموعه های سایت

باید توجه کنیم که برای هر مجموعه مورد نیازه سایت باید دو نسخه بسازیم (مثلا اخبار باید دو نسخه اخبار – برای قسمت فارسی- و news -برای قسمت انگلیسی) بسازیم

جدید رو میزنیم نام رو میزنیم اخبار و الی آخر فیلدهارو پر میکنیم و توجه میکنیم که زبان رو روی فارسی بزاریم وگرنه سایت درست کار نمیکنه بعد میریم و مجموعه انگلیسی یعنی news رو میسازیم و زبان رو روی انگلیسی قرار میدیم حالا که ذخیره رو بزنیم باید توی قسمت مدیریت مجموعه هامون دوتا مجموعه داشته باشیم که در قسمت زبانشون یکی فارسی باشه و دیگری انگلیسی

مطالب:

دقیقا همین کار هارو برای مطالب هم انجام میدیم همونطور که همیشه مطلب وارد می کریم با این تفاوت که قسمت زبان رو حتما باید انتخاب کنیم

مثال:خبر یک: آن مردآمد. توی قسمت زبان این آرتیکل حتما زبان رو روی فارسی قرار میدهیم. دوباره یک آرتیکل جدید بنام news1 ایجاد می کنیم و توش مینویسیم: aan mard aamad و بعد موقع ذخیره کردن حتما زبان رو روی انگلیسی قرار میدهیم

قسمت منو های سایت

توی این قسمت کار یکم پیچیده میشه مرحله به مرحله جلو میریم

1-اول به مدیریت منوها میریم و یک منو برای منوی فارسی میسازیم بعد که ذخیرش کردیم میریم داخلش و شرو میکنیم به ساخت منوهای قسمت فارسی سایت (مثلا خانه /اخبار/ تماس با ما/درباره ما)

نکته ای که باید حتما توجه کنیم اینه که وقتی منوی خانه رو از قسمت منوی فارسی داریم می سازیم حتما حتما باید گزینه home رو روش ست کنیم.بعد اخبار /تماس با ما / درباره ما رو میسازیم و توجه میکنیم که موقع ساخت گزینه والد رو حتما منوی فارسی و زبان رو حتما حتما روی فارسی قرار بدیم.

تو مرحله بعد میریم توی مدیریت منوها و یک منو ایجاد میکنیم بنام منوی انگلیسی بعد از ذخیره کردن میریم داخلش و دقیقا معادل همون منوهای فارسی رو به انگلیسی وارد میکنیم home/news/contact me/about meو باز توجه میکنیم که گزینه والد روی منوی انگلیسی و زبان اینبار روز گزینه ی انگلیسی قرار بگیره.

حالا وقتی میریم به قسمت مدیریت منوها باید دو تا منوی منوی فارسی و منوی انگلیسی رو ببینیم که پرچم ایران و انگلستان رو روشون گذاشته شده(اگر پرچم ها رو دیدید کارتون تا اینجا صحیح بوده)

دیگه دستام خسته شد اگر دوستان دیدن که این چند خط خط خطی من مفیده بگن تا بقیشو تایپ کنم بعد اگر دیدم استقبال زیاد شد انگیزه میگیرم با عکس توضیح میدم

من این تاپیک رو بخاطر برخی از دوستان گذاشتم. توی یک تاپیک گفته بودم فیلمش تو جومپک هست چن حجمش زیاده و همچنین جوم پک تجاریه نمیتونم فیلمو بزارم بخاطر همین هرچی از اون فیلم یاد گرفتم دارم تایپ میکنم و میزارم اینجا اگر کم و کاستی ای هست به بزرگواری خودتون ببخشید چون اولین بارمه که دارم تاپیک میزنم فکر کنم مطالب گنگ باشه اگر گنگ بود همینجا بگید تا توضیح بدم

از مهندس نوین فرد و مهندس طالبی عزیز هم بخاطر این ویدئو تشکر میکنم:1::1::1::1:

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام دوباره من وقتی تو جوملا2.5 میخوام سایت دوزبانه کنم وقتی پلاگین سیستم انتخاب زبان رو فعال میکنم سایت دیگه باز نمیشه و ارور میده؟؟؟؟

یعنی کسی بلد نیست این چشه؟من باید چیکارکنم؟؟؟اساتید گرام بشتابید به کمکم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری