mahdi_mobasheri

آموزش فعال کردن قابلیت ارسال ایمیل با xampp

3 پست در این موضوع

با سلام و درود خدمت دوستان گرامی

ابتدا اگر در جای صحیح این آموزش رو قرار ندادم از مدیران عذرخواهی می کنم و لطف کنند در صورت صلاحدید به بخش مربوطه انتقال بدن

چون خودم درگیر این موضوع بودم و یه سرچ مختصر تو انجمن زدم و چیزی پیدا نکردم تصمیم گرفتم این آموزش رو برای دوستان هم قرار بدم

آموزش فعال کردن قابلیت ارسال ایمیل با xampp

بعضی وقتها در حین طراحی یه سایت احتیاج به تست کردن ایمیل اون سایت داریم مثلا میخواهیم سایت این امکان رو داشته باشه که بعد از ایجاد یه محتوای خاص ایمیل ارسال بشه مثلا به مدیر سایت و همینطور به شخصی که اون محتوا رو ایجاد کرده.

خب برای اطمینان از صحت عملکرد چطور میتونیم عمل کنیم؟

یه روش که نیاز به کار خاصی نداره برای اطمینان از ارسال شدن ایمیل : کافی پوشه mailoutput رو در XAMPP چک کنید تا اطمینان حاصل کنید از ارسال ایمیل.

ولی خب حالا اگر بخواهیم از لوکال به یک آدرس ایمیل این عمل انجام بشه. یعنی از لوکال به جمیل یا یاهو یا ... ایمیل ارسال کنیم. برای این کار چه روشی داریم؟

برای این کار کافی XAMPP رو کانفیگ کنیم . برای اینکار به صورت زیر عمل میکنیم :

گام اول :

ابتدا به php\php.ini رفته و تغییرات لازم رو به شکل زیر انجام میدهیم :

ابتدا Sendmail_path را پیدا کنید یعنی این خط

sendmail_path = "\"C:\xampp\sendmail\sendmail.exe\" -t"

و از کامنت بودن خارج کنید. و خط زیر رو

sendmail_path="C:\xampp\mailtodisk\mailtodisk.exe"

کامنت کنید ( قرار دادن علامت # در ابتدای خط باعث کامنت شدن آن خط می شود و یا بالعکس )

گام دوم :

بعد از این مرحله با رفتن به مسیر sendmail\sendmail.ini کانفیگ لازم رو انجام میدهیم :

[sendmail]

smtp_server=smtp.gmail.com

smtp_port=587

error_logfile=error.log

debug_logfile=debug.log

auth_username=youremail@gmail.com

auth_password=youremailpassword

force_sender=youremail@gmail.com

بعد از ذخیره حتما یکبار xampp را مجددا راه اندازی نمائید .

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

من همین تنظیمات جی میل رو قبلا در تنظیمات کلی خود جوملا انجام داده بودم بدون تغییرات در فایل php.ini و از لوکالم ایمیل ارسال میکنه

من همین تنظیمات جی میل رو قبلا در تنظیمات کلی خود جوملا انجام داده بودم بدون تغییرات در فایل php.ini و از لوکالم ایمیل ارسال میکنه

با سلام اقا صابر عزیز ممنونم اگر امکانش بود تنظیمات رو قرار بدین متاسفانه من چیزی پیدا نکردم مجبورم به تغییر این تظیمات شدم .

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری