مسعود معمار

اسکرول افقی در قالب سایت

13 پست در این موضوع

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
سلام

لطفا راهنمایی کنید که اسکرول افقی این سایت رو چطور میتونم حذف کنم ؟

باید کدوم فایل css رو ویرایش کنم ؟

کانون ان ال پی خوزستان

ممنون میشم زود جواب بدید

درود خدمت شما برای حذف اون اسکرول مسیر: cache/template/theme-94976ae1.css رفته و فایل css رو با ادیتور باز کنید حالا به خط464 رفته و کد رو بصورت زیر تغییر دهید:

body {
   text-rendering: optimizelegibility;
   overflow-x: hidden;
}

این خط 464 هستش

a{color:#555}.uk-link-muted:hover,.uk-link-muted a:hover{color:#555}.uk-scrollable-text{max-height:300px;overflow-y:scroll}.uk-scrollable-box{-moz-box-sizing:border-box;box-sizing:border-box;max-height:170px;padding:10px;border:1px

من متوجه نشدم چیو باید تغییر بدم

مسیر فایلی که مهندس جعفری ارائه دادند ، پوشه موقتی فایل های css هست. با ایجاد تغییرات بطور موقت مشکل حل میشه ، اما بعد از مدت زمان تعیین شده برای کش باز به حالت اول بر میگرده.

در واقع محتوای پوشه cache دائما در حال تغییر هست و ایجاد تغییر در آن موثر نخواهد بود.

اگر بخواین مشکل رو بصورت ظاهری حل کنید یعنی اسکرول نشون داده نشه ، خوب باید تغییراتی که مهندس جعفری گفتند رو در فایل theme.less در پوشه less پوشه قالب اعمال کنید و سپس در مدیریت قالب compile less رو بزنید.

اما پیشنهاد بنده این هست که دلیل اسکرول رو پیدا کنید و رفعش کنید.

معمولا اسکرول افقی یا بخاطر لینک نالر هست ( که قالب شما هم میتونه نال باشه. چون تجاری هست ) و یا بخاطر یکی از افزونه های استفاده شده در سایت (به خصوص ماژول ها)

اگر لینک نالر باشه ، باید فایل theme.php در پوشه layouts قالب چک بشه. اگر در اون نبود ، در پوشه قالب باید کلمه base64 رو سرچ کنید و کدهای مشکوک رو پاک کنید.

( هر کدی رو نه. فقط کد های مشکوک ! پیشنهاد میکنم به یکی از مدیران دسترسی هاست رو بدید براتون چک کنند.)

اما اگر ماژول باشه ، پیشنهاد میکنم ، یکبار تمام ماژول های فعال صفحه رو غیرفعال کنید و چک کنید ببینید درست شده یا خیر.

موفق باشید

مسیر فایلی که مهندس جعفری ارائه دادند ، پوشه موقتی فایل های css هست. با ایجاد تغییرات بطور موقت مشکل حل میشه ، اما بعد از مدت زمان تعیین شده برای کش باز به حالت اول بر میگرده.

در واقع محتوای پوشه cache دائما در حال تغییر هست و ایجاد تغییر در آن موثر نخواهد بود.

اگر بخواین مشکل رو بصورت ظاهری حل کنید یعنی اسکرول نشون داده نشه ، خوب باید تغییراتی که مهندس جعفری گفتند رو در فایل theme.less در پوشه less پوشه قالب اعمال کنید و سپس در مدیریت قالب compile less رو بزنید.

معمولا اسکرول افقی یا بخاطر لینک نالر هست ( که قالب شما هم میتونه نال باشه. چون تجاری هست ) و یا بخاطر یکی از افزونه های استفاده شده در سایت (به خصوص ماژول ها)

اگر لینک نالر باشه ، باید فایل theme.php در پوشه layouts قالب چک بشه. اگر در اون نبود ، در پوشه قالب باید کلمه base64 رو سرچ کنید و کدهای مشکوک رو پاک کنید.

( هر کدی رو نه. فقط کد های مشکوک ! پیشنهاد میکنم به یکی از مدیران دسترسی هاست رو بدید براتون چک کنند.)

اما اگر ماژول باشه ، پیشنهاد میکنم ، یکبار تمام ماژول های فعال صفحه رو غیرفعال کنید و چک کنید ببینید درست شده یا خیر.

موفق باشید

سلام خدمت مهندس طاهری

جناب طاهری این دوستمون از بسته نصبی پارسی قالب Capture یوتم برای جوملا 3 که توی همین انجمن که زحمتش رو مهندس صادقی عزیز کشیدن استفاده میکنن

راستش این قالب این مشکل داره که من توی همون تایپک اعلام کردم و راه حل پیشنهادی دیگر دوستان استفاده از کد css زیر بود که با استفاده از اون حل شد

body.tm-isblog {
 overflow-x: hidden !important;
}

حالا اگه راه حل بهتری وجود داره منظور همون پاک کردن کدهای مشکوک بخاطر نال بودن قالبه، راهنمایی کنید تا همه دوستان که از این بسته نصبی استفاده میکنن از اون راه حل استفاده کنن

خیلی ممنون

با سلام مجدد

از مدیران محترم انجمن جناب مهندس طاهری و جناب مهندس صادقی درخواست راهنمایی دارم تا خیالمون از بابت کدهای مشکوک حل بشه

سلام

آقای مسعود معمار عزیز ما که هرچی منتظر موندیم هیچکدوم از عزیزان ما رو راهنمایی نکردن میشه شما بگید از چه طریقی مشکلت رو که مطرح کردی حل کردین

البته من این مشکل با استفاده از اون کدهایی دو پست بالاتر گفتم حل کردم و مشکلی از این جهت ندارم فقط بابت اظهار نظر آقای مهندس طاهری نگران شدم و میخوام کار اصولی انجام بشه.

از عزیزان دیگه هرکسی اطلاعاتی در زمینه داره خوشحال میشیم راهنمایی کنیم

درود

اسکرول رو تا انتها همراهی کنید احتمالا با لینکی م.اجه میشید . حالا ممکنه این لینک به زبان روسی یا هر چیزی باشه . از اون لینک اگه یورس بگیرید متوجه میشید که در کدوم قسمت قرار داده شده . باید لینک رو حذف کنید . بعضی وقتها با حذف کردنش هم ممکنه سایتتون بهم بریزه ولی در خصوص مورد شما بعید می دونم .

من از آقای طاهری عزیز کمک گرفتم ، لطف کردن و مشکل رو برطرف کردن !

ولی پیشنهاد میکنم حتما قبل از هر عملی از سایتتون نسخه بکآپ بگیرید./

درود

اسکرول رو تا انتها همراهی کنید احتمالا با لینکی م.اجه میشید . حالا ممکنه این لینک به زبان روسی یا هر چیزی باشه . از اون لینک اگه یورس بگیرید متوجه میشید که در کدوم قسمت قرار داده شده . باید لینک رو حذف کنید . بعضی وقتها با حذف کردنش هم ممکنه سایتتون بهم بریزه ولی در خصوص مورد شما بعید می دونم .

سلام جناب مهندس ممنون که وقت گذاشتین فقط شرمنده متوجه منظورتون توی این جمله نشدم

از اون لینک اگه یورس بگیرید متوجه میشید که در کدوم قسمت قرار داده شده.

اگه یورس بگیرید یعنی چی ؟؟؟ البته من هر چقدر اسکرول اینور و اونور کردم نتونستم لینکی پیدا کنم

بعضی وقتها با حذف کردنش هم ممکنه سایتتون بهم بریزه ولی در خصوص مورد شما بعید می دونم .

فرمودید درخصوص شما بعید میدونم. چرآ ؟؟؟

1- به این دلیل که خودتون برای این بسته نصبی گفتید

این بسته بصورت نال شده ولی از نظر امنیتی بدون ابراد ارائه گردیده است

و یا

2- چون با استفاده از کدهای css اسکرول حذف شده ؟؟؟؟

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

درود

اگه یورس بگیرید یعنی چی ؟؟؟ البته من هر چقدر اسکرول اینور و اونور کردم نتونستم لینکی پیدا کنم

منظورم سورس بود .

فرمودید درخصوص شما بعید میدونم. چرآ ؟؟؟

1- به این دلیل که خودتون برای این بسته نصبی گفتید

و یا

2- چون با استفاده از کدهای css اسکرول حذف شده ؟؟؟؟

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید

من الان دموی سایتتون رو دیدم یادم نمیاد در خصوص این بسته نصبی اظهار نظری کرده باشم

در خصوص اسکرول همیشه دلیل بر نال بودن قالب نیست و از طرفی خود واژه نال بودن به معنی مشکل دار بودن نیست . یک قالب نال مثل یک نرم افزار کرک شده میمونه . مثل ویندوزی که اکثر ما بصورت کرک شده استفاده می کنیم و مشکلی نداره . قالب های نالی که مشکل دارن شخصی که اونو نال کرده شیطنت کرده و کدهایی رو به دلایل مختلف در قالب تزریق کرده . من سورس صفحه اول سایت شما رو دیدم کد مخربی ندیدم البته با تبلت بودم شما خودتون بیشتر بررسی کنید .

کدهای مخرب معمولا یا بصورت نوشته های به زبان روسی هستند و یا بصورت کدهای بهم ریخته .

موارد رو بررسی کنید و اگه موردی ندیدید و برای سایت هم وقت گذاشتید و خیلی علاقه ای به تعویض بسته ندارید در مرحله آخر با مهندس افضلی هم در خصوص امنیت بسته مشورت کنید ضرری نداره

موفق باشید

یک دنیا ممنون بابت وقتی که گذاشتید و متشکر بابت راهنمایی تون

یادم نمیاد در خصوص این بسته نصبی اظهار نظری کرده باشم

این قالب همون بسته نصبی پارسی قالب Capture یوتم برای جوملا 3 که خودتون زحمت شو کشیدین و در توضیحات این بسته فرموده بودید

از این جهت عرض کردم. درخصوص توصیه هاتون هم ممنونم

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری