ashkan 261

کدام انجمن ساز بخوبی با جوملا همخوانی دارد ؟

8 پست در این موضوع

سلام

بین انجمن ساز های رایج ، کدوم یکی به خوبی با جوملا ادغام شدنی هست ؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی
سلام

بین انجمن ساز های رایج ، کدوم یکی به خوبی با جوملا ادغام شدنی هست ؟

منظورتون افزونه ای که روی جوملا نصب میشه هست یا نه؟

همه ی انجمن ساز ها خوب هستن ، چه پولی و چه رایگان

من خیلی وقت پیش (1 سال پیش) میخواستم انجمن بزارم ، خب خیلی بررسی کردم که هر کدوم چه ویژگی هایی دارن

مهمترین ویژگی امنیت هست ، که همانطور میدونی 100% امنیت ما نداریم ، پس اگر مثلا میگن انجمن وی بالتین خیلی ایمن هست ، خب اون و هم هک کردن

ولی از نظر امنیت یه قدم همیشه کیونا از بقیه انجمن ها بیشتره ، چرا؟ چون هستش جوملاست ، زود زود باگ برطرف میکنن ، و از اونور کامپوننت های خیلی زیاده هستن که امنیت جوملا رو تعیین میکنن، پس از نظر امین موردی نداره

البته اینو هم بگم انجمن کیونا قدیما 2 تا باگ خیلی خفن داشته ، که زودی برطرف کردن و اگر یه سرچ توی گوگل بزنید متوجه میشید که کیونا بعد از اون باگ دیگه هیچ باگی نداشته ، یعنی کارش رو خوب انجام داده

یه سرچ بزنید ببینید کدوم از انجمن ها تاحالا باگ داشتن ، می بینید که کیونا کمتر بوده

خب از نظر امنیت کینوا بهتره چون کامپوننت های زیادی برای جوملا هست که میتونه ایمنش کنه (البته اینو هم بگم که هیچ سایت جوملایی رو شما نباید بدون کامپوننت امنیتی در نظر بگیرید ، نه اینکه بدون اونا هک میشه ، نه ولی امن ترش میکنه)

---------

خب حالا از نظر ویژگی :

همه انجمن ساز ها رو میشه گفت ویژگی ها تقربیا برابر هست ، ولی یه فرقی داره

مثلا وی بالتین ، خیلی کامل هست و یه چند تا افزونه هم داره که خوب ترش میکنه

اما کیونا از نظر امکانات ظاهری دقیقا مثل وی بالتین هست ولی یه سری تفاوت ها داره مثلا تفاوتی که قدیم داشت توی جستجوش بود ، اینکه به جستجوی سریع ، دترسی سریع نداری ، ولی وی بلاتین داشت

خب ولی کیونا نسبت به بقیه انجمن های دیگه خیلی افزونه و اکامپوننت داره و چون داره از هسته جوملا قدرت میگره شما میتونید اونو با خیلی از کامپوننت های جوملای دیگه ادغامش کنید

که یه انجمن غول بهتون میده که توی هیچ انجمن دیگه پیدا نمیشه

پس کیونا اینجا امتیاز بیشتر میگره

از اونورم کیونا رایگان هست ، خب این یه مزیت دیگه داره ، ولی همیشه نسخه پولی از نظر امنیت بهتره ، که اونم گفتم میشه یه سری کامپوننت نصب کرد تا امنیت مساوی شه

در کل کیونا بهتره ، سایت های خیلی بزرگ جوملایی مثل آرس جوملا و سایت های طراحی قالب معرفو (اسمش یادم نیست) از کیونا دارن استفاده میکنن و تاحالا هم هک نشدن

و مطمئنا سایت آر اس جوملا که یه سایت جوملایی هست که داره کامپونتت امنیتی واسه جوملا میده همیشه مورد حمله هستش تا هکر ها ثبات کنن این سایت توانایی امنیت خودش رو نداره چه برسه به شما ، ولی خب نمیتونن ، و اینکه هم انجمن کیونا دارن هم جوملا هستن ، پس اگر هک نشدن یعنی خیلی عالیه این اجمن در صورتی که وی بالتین هک شد.

--------

پس برین سراغ انجمن کیونا و از هسته جوملا با کامپونتت های امنیتی و بعضی کامپوننت های دیگش که ادغام میشه با کیونا لذت ببرید

من چندین ساله با vbulletin و mybb کار کردم

ولی هیچ وقت نتونستم یه افزونه مناسب برای ادغام اونها با جوملا یا وردپرس پیدا کنم

تجربه بهم میگه روی یه هسته جوملا وقتی پلاگین های زیادی نصب کنیم سایت خیلی سنگین میشه و یه تیم برنامه نویسی حرفه ای میخواد تا بتونه رفع ایراد کنه ، اما برای ما که صرفا میخوایم به صورت کاربری استفاده کنیم ، اینکه هسته و دیتابیس ها ی اصلی جدا باشه بهتره .

ولی من کیونارو بررسی میکنم شاید خوب بود

شما هر چه قدر هم افزونه روی جوملا نصب کنید سرعت اون تا وقتی که بخواد اون افزونه رو سرور لود کنه پایین نمیاد

پس نگران این نباشید که کلی افزونه نصب کردم سرعت پایین میاد

تا افزونه لود نشه ربطی تو سرعت تاثیری نداره ، اگر هم لود بشه خب سرعت بیا دپایین باید بررسی شه

کانفیگ صحیح صفحات وب و وب سرور و کانفیگ موازی سازی جوملا توی سرعت خیلی تاثیر داره ، (لازم نیست این کارا رو انجام بدید فقط وب سرور رو خوب کانفیگ کنید)

-------

در کل اگر میخواید توسعه بدید ، کیونا نصب کنید ولی اگر میخواید همه چی آماده باشه و محدود باشید بقیه انجمن ها

اینو هم بگم بقیه انجمن ها رو میشه دستکاری کرد و از محدود بودن در اورد ولی کار اشتباهیه چون مدا آپدیت میدن و کار شما خیلی سخت میشه

ولی با افزونه بر روی جوملا شما میتویند اون چیزی رو که تو ذهنتون هست رو درست کنید و اگر هم اپدیت بدن هیچ مشکلی پیش نمیاد

سلام دوست عزیز

من از Kunena و راضی هستم تو سایت افزونه های جوملا فارسی نسخه فارسی شدشم موجوده

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری