Komail

تغییر فونت عنوان ماژولها در جوملا 2.5 فارسی

31 پست در این موضوع

سلام دوستان

می خوام فونت ماژول ها رو تو جوملا 2.5 قالب امیرکبیر عوض کنم

یک کمی زمخت هستش

چجوری باید اینکارو انجام بدم

می شه جای نوشته خالی یک باتون که داخلش متن باشه گذاشت ؟

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

سلام

عنوان ماژولها در جوملا معمولا در تگ h3 قرار میگیره شما باید در فایل tamplate.css کلاس مربوط به تگ h3 رو ویرایش کنید...

با استفاده از امکان Enspect Element مرورگر فایرفاکس هم براحتی میتونید بصورت انلاین تغییرات رو انجام بدید و سپس در فایلهای مورد نظر اعمالش کنید...

1 کاربر پسند دیده است

منکه نتونستم پیداش کنم

موفق نبودم

کمک ............

....................

.........................

ببینید شما با فایرفاکس باز کنید سایتتون رو سپس روی قسمتی از سایت راست کلیک کنید و روی گزینه Enspect Element کلیک کنید تا فعال بشه

بعد توی نواری که میاد پایین سمت چپ یه فلش مانند هست اون رو بزنید اینجوری ماوس رو هر جا ببرید کد اون قسمت رو نشون میده

برید روی عنوان یکی از ماژولها کلیک کنید و کدهاشون رو نگاه کنید ببینید کدوم فایل هستن

من قالب امیر کبیر رو نگاه کردم عنوانها توی تگ h4 هستن و کلاس این تگها هم توی فایل layout.css خط 282 بود کافیه توی این کلاس کد font-family رو با فونتی که میخواین وارد کنید

حالا شما قالب خودتون رو میتونید اینجوری بررسی کنید و راحت کدها رو پیدا کنید...

ممنون

حالا چجوری می تونم یک موقعیت زیر منوی اصلی تو قالب امیر کبیر ایجاد کنم تا ماژول اسکرول متن ( هایت لایتر ) رو اونجا قرار بدم

می تونی راهنماییم کنی ؟

دوست عزیز خیلی خیلی ممنونم اون مشکل حل شد

تونستم فونت و اندازه عنوان ماژول رو عوض کنم

حالا اگر بخوام همون عنوان ماژول رو بیارم وسط ( وسط چین کنمش ) چه دستوری رو باید بزنم

؟؟؟

ممنونم واقعا

خواهش میکنم برای وسط چین کردنش توی همون قسمت دستور text-align: center رو وارد کنید...

ممنون

حالا چجوری می تونم یک موقعیت زیر منوی اصلی تو قالب امیر کبیر ایجاد کنم تا ماژول اسکرول متن ( هایت لایتر ) رو اونجا قرار بدم

می تونی راهنماییم کنی ؟

برای این مشکلتونم یه تاپیک جداگانه باز کنید تا دوستان اساتید راهنماییتون کنن...

دستت درد نکنه

والا تاپیک جدید باز کردم کسی جواب نداد

عزیزجان اگر دقت کرده باشین زیر این نوشته های ماژول ( عنوان ماژول ) تو قالب امیرکبیر یک خط چین هست

اونو هم می شه تغییر داد ؟

می شه دور نوشته یه قاب انداخت که زیباتر بشه ؟

حتما دوستان جواب میدن باید با صبر و حوصله منتظر باشید تا جواب بگیرید

برای برداشتن اون خط چینهای زیر عنوانها باید برید به فایل metal.css خط 233 توی کلاس مربوط به h4 دستور border-bottom: 1px رو به 0px تغییر بدین....

ممنون دوست عزیز

خیلی گلی

دوست عزیز می تونم دور عنوان ماژولم ( مثلا محبوب ترین مطالب ) یه کادر بندازم

یا به جای عنوان ماژول از یه عکس یا باتون استفاده کنم ؟

رنگ فونت عنوانو هرکاری کردم نتونستم عوض کنم

دستورش چیه ؟

رنگ فونتشون رو توی فایل metal.css خط 238 در کلاس h4 span دستور color رو به رنگ مورد دلخواهتون تغییر بدید

همچین توی همین فایل و در خط 233 کلاس h4 باز color رو به رنگ دلخواهتون تغییر بدید...

راجع به اون کادر دور متن ( عنوان ) کاری می شه کرد یا خیر ؟

ممنون

ببینید شما با فایرفاکس باز کنید سایتتون رو سپس روی قسمتی از سایت راست کلیک کنید و روی گزینه Enspect Element کلیک کنید تا فعال بشه

بعد توی نواری که میاد پایین سمت چپ یه فلش مانند هست اون رو بزنید اینجوری ماوس رو هر جا ببرید کد اون قسمت رو نشون میده

برید روی عنوان یکی از ماژولها کلیک کنید و کدهاشون رو نگاه کنید ببینید کدوم فایل هستن

من قالب امیر کبیر رو نگاه کردم عنوانها توی تگ h4 هستن و کلاس این تگها هم توی فایل layout.css خط 282 بود کافیه توی این کلاس کد font-family رو با فونتی که میخواین وارد کنید

حالا شما قالب خودتون رو میتونید اینجوری بررسی کنید و راحت کدها رو پیدا کنید...

با سلام

به خاطر این راهنمایی کلیدی تشکر می کنم و امیدوارم دوستانی که تسلط کافی به جوملا دارند در عین این که مشکلات دوستان را حل می کنند، راهکارهای کلیدی را هم ارائه کنند.

با سپاس

راجع به اون کادر دور متن ( عنوان ) کاری می شه کرد یا خیر ؟

ممنون

برای دورشم بخواید کاری کنید اول توی فایل metal.css خط 233 کلاس yjsquare h4 دستور border-bottom رو با مقادیرش حذف کنید

بعد توی خط 282 فایل layout.css توی کلاس .yjsquare_yj2 h4 با تکنیکهای css میتونید برای عنوانها رنگ زمینه مثلا یا دورشون کادر بکشید با سلیقه خودتون...

می تونم بپرسم این دو تا چه فرقی دارن با هم ؟

اون دو تا کد که گفتم من نگا کردم از دو جا رنگ عنوان تاثیر میگرفت شما یه تست بکنید خودتون شاید با یکی هم درست شد اگه نه همون دو تا رو تغیییر بدید

شما خیلی خوب یاد می دی

اما من خیلی مبتدی هستم تو زمینه قالب ها و موقعیت ها

متوجه نشدم و موفق هم نشدم

من وقتی تو فایرفاکس راست کلیک می کنم گزینه ای که شما فرمودید رو نمی بینم دوست عزیز ؟!

احتمال زیاد فایرفاکستون به روز نیست در این صورت یا باید از اینجا دانلود کنید به روز بشه که این بهتر

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/new/

یا هم firbug رو روش نصب کنید که به نظر من بهتره به روزش کنید که راحتتره خود افزونه روش هستش

بعد میتونید با اون گزینه راحت کدها رو ویرایش کنید و طرح ایده التون رو پیدا کنید...

firbug چیه ؟

در خصوص کادر ( باتون ) دور متن می شه بیشتر راهنمایی کنی ؟

دوست عزیز اگر بخوام این عنوان متحرک بشه چیکار باید بکنم ؟

البته نمی خوام از قالب بیرون بزنه حالت رفت و برگشتی

بعد تو بعضی سایتا دیدم کنار عنوان مطالبشون آمار بازدید رو با یک نمای گرافیکی زدن یا کنار عنوان مطالب یا ... عناوینی مثل جدید یا نیو یا داغ استفاده کرده اند

می تونی تو این زمینه هم راهنماییم کنی ؟

خیلی لطف و محبت کردی

موفق و سلامت باشی

می خوام متن عنوان رو چشمک زن کنم و یا اینکه متحرک به صورت رفت و برگشتی یعنی از صفحه خارج نشه

بعد اگر بشه می خوام جلوی مطالب جدیدم یک علامت قرمز رنگ "جدید" نشون بده و یه باکس باشه که آمار بازدیدشو نشون بده (آمار بازدید مطلبو)

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری