rezabaghaie

نمونه قرارداد طراحی سایت

11 پست در این موضوع

سلام

دوستانی که کار طراحی سایت میکنن . نمونه قرار داد "فرد" با "شرکت" برای طراحی سایت رو دارند؟

ممنون میشم اگه یه نمونه بزارید!

اگه لیست قیمت هم دارید بگید - لیست قیمت irancms زیاد جالب نیست که بعنوان مرجع معرفی میشه!

آموزش ووکامرس قالب جوملا قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب رایگان جوملا هاست نامحدود هاست جوملا هاست لاراول هاست وردپرس هاست ارزان هاست ربات تلگرام خرید دامنه آموزش ساخت ربات تلگرام با php آموزش html و css آموزش لاراول آموزش cPanel آموزش php آموزش سئو وردپرس آموزش امنیت وردپرس آموزش وردپرس آموزش فرم ساز RSform آموزش سئو جوملا آموزش فروشگاه ساز Hikashop آموزش فروشگاه ساز ویرچومارت آموزش طراحی سایت آگهی تبلیغاتی آموزش امنیت جوملا آموزش طراحی سایت فروش فایل آموزش طراحی قالب ریسپانسیو با Helix آموزش جوملا 3 آموزش ساخت ربات دکمه ی شیشه ای آموزش ساخت ربات همکاری در فروش آموزش ساخت ربات جذب ممبر آموزش ساخت ربات ضد اسپم آموزش ساخت ربات پیوست فایل سورس ربات مدیر گروه | ربات مدیر گروه همسریابی

دوست عزیز قرار داد یا لیست قیمت اکثرا برای شرکت یا دوستان متفاوت است شما باید خودتون بسته به نوع کاری قرار داد یا لیست قیمت تهیه کنید که این طوری فکر کنم بهتره

قرار داد بسته به کارتون می تونه متفاوت باشه اما پیشنهاد می کنم یه توافقنامه هم با مشتری امضا کنین که شامل قوانین و ضوابط کار باشه و حتما تو قرارداد ذکر کنید که تغییرات و درخواست های مشتری حتما باید به صورا کتبی با مهر و امضا باشه (رو تجربه گفتم) ;)

درود

دوست عزیز به نظر من باید قرارداد مشخص و باذکر تما جزئیات ببندید و تمام جوانب را در قرار داد ذکر کنید حتی مواردی که مشتری می خواد در سایت داشته باشه باید در قرارداد ذکر بشه .

یک نمونه از قراردادهای طراحی سایت خودم را براتون میذارم البته قسمتهای مختلف باید بنا به نوع طراحی و یا سلیقه شما باید تغییر کنه . حتی به نظر خودم بازم باید به مفاد این قرارداد اضافه هم بشه .

لینک دانلود نمونه قرارداد طراحی سایت پی سی مرکز

به نظرم دوستان به جز دوست عزیز که نمونه قرار دادشون دادن زیاد پاسخ مناسبی ندادن! شرمنده!

اما واقعیت این هست که تعرفه بسته به تخصص و تجربه فرد، شیوه همکاریش و حتی شرکت یا شخص طرف مقابلش و ... متفاوت هست! اما خب در جذب مشتری هم این موارد لحاظ میشن! ضمن اینکه میگم یه تعرفه متعادل سعی کنید برای خودتون بعنوان معیار داشته باشید، اما گاهی لازم می بینید کمتر از تعرفه خودتون (به اسم تخفیف شاید) و یا بیشتر کارکنید (براساس نوع و شرایط پروژه)

سعی کنید برای تمام خدماتی که ممکن است خدمت انجام بدین تعرفه داشته باشین، از طراحی قالب اختصاصی، تا برنامه نویسی افزونه(معمولا توافقی و براساس حجم پروژه و مسائل همچون فروش به دیگران و ...) تعیین میشه و پشتیبانی در سطوح مختلف!

اما در رابطه با قرارداد، دوستان ضمن اینکه راهنمایی کردن، درست میگن، هر شخصی متناسب با وضعیت خودش باید قرار داد خاص خودش داشته باشه، بهمین خاطر توی شرکت های بزرگ یه نفر مسئول قراردادهاست که رشته حقوق خونده و برای هر مشتری قرارداد خاص همون مشتری تدوین میکنه! حالا شما گیر ندین...

موضوعاتی که باید در قرار داد قید بشن توجه کنید:

- مشخصات طرفین قرارداد، به همراه نام و نام خانوادگی طرفین، سمتشان، سازمانشون، آدرس!

- مدت زمان اجرا و شرایط تحویل

- مبلغ و مراحل پرداخت

- مفاد خاص مثلا بیان از تاریخ دریافت لوازم کار کار طراحی آغاز میشه لذا اگر به هر دلیلی به دستتون نرسن و مدت زمان قرارداد طول بکشه توافق میکنید چیکار بشه!

و همچنین مسائل فورس ماژور و مسائل حقوقی و ...

با مطالعه نمونه قراردادهای سایتهای ختلف میتونید ایده بگیرید...

امیدوارم مفید باشه

چون دوستان طراح اینجا جمع شدن این نکته رو بگم ضرر نداره

توی یک مجله خارجی خوندم که طراحی و راه اندازی سایت جز پردرآمدترین شغل هاست اما متاسفانه در ایران ما خودمون به دست خودمون ارزشش رو خیلی خیلی پایین آوردیم ... من کار تبلغیات هم انجام میدم ... الان بعضی از دوستان دارن با قیمت چاپ کارت ویزیت لمینت سایت طراحی میکنن ؟ به نظر شما این درسته ؟

قبول دارم که ما داریم از جوملای آماده استفاده میکنیم اما همین نصب و هماهنگ کردن جوملا رو مگر همه مشتریا میتونن انجام بدن ؟ چرا ارزش کار رو اینقدر میاریم پایین که من دیدم توی نت دوستان نوشتن طراحی سایت 24 اسعته یا طراحی سایت فقط با 50 هزار تومن ؟

وقتش نشده که طراحان سایت یجورایی برای خودشون بصورت مجازی صنف تشکیل بدن ؟ با هم هماهنگ باشن ؟

البته من خودم دنبال یک نام و دامنه مناسب هستم برای تاسیس این سایت ...

درم ورد قراردادی هم که این دوستمون میگن ، شما زحمت بکش برو پیش یه وکیل همه شرایطی که خودت داریو بهش بگو برات تنظیم میکنه و هزینشم کمه ..یکبار برای همیشه ..من اینکارو کردم

به نظر من باید یه کف یا یه سقف تعیین بشه! ولی نرخ ثابت نه!

چون مثلا من واسه همین ngo که تو امضامه وقتی رفتم ، متوجه شدم بیشتر از اون مقدار پیشنهادی نمیدن - نه به من که دانشجویی کار میکنم یکم ارزون تر - نه به شرکن بزرگ! واسه همین مجبورم تو این شرایط با همون مبلغ کم کار کنم!

ولی یه کار چند روز پیش اومد که طرف خودش از سایت cmsiran قیمت گرفته بود!!! وقتی رفتم خودش یک قیمت بالاتر از حد چیزی که میشد پیشنهاد داد!!!

سلام

دوستانی که کار طراحی سایت میکنن . نمونه قرار داد "فرد" با "شرکت" برای طراحی سایت رو دارند؟

ممنون میشم اگه یه نمونه بزارید!

اگه لیست قیمت هم دارید بگید - لیست قیمت irancms زیاد جالب نیست که بعنوان مرجع معرفی میشه!

این تاپیک را ببینید

به نطر من هم اگه یه محلی باشه گه دوستان طراح دور هم باشن و با همفکری یه کاری کنن که این مشکلانمون رو حداقل با همکاری و هم فکری خودمون حل کنیم خیلی بهتره چون واقعا خودمون دیگه حداقل با مشکلاتمون آشنا هستیم و همدیگه رو بهتر درک میکنیم.

اگه میشد یه قرار داد کامل باشه که همه چی درش وجود داشته باشه خوبه و چون بلاخره ممکنه بعضی از دوستان با مسایلی برخورد کرده باشن که مثلا خود من هنوز به اون تجربه نرسیده باشم اینجاس که میشه پیشگیری بهتر از درمان.

فکر خوبیه ولی تنها مشکلی که هست اینه که باید حتما متن قرار داد از مجمع امور صنفی رایانه یا شورای عالی انفورماتیک تاییدیه بگیره . وگرنه قرارداد شما هر چقدر هم محکم باشه شما نمیتونید با قوانین مصوب مغایرت داشته باشید .

الان 2 ساله که امسال بنده پیگیر قضیه هستیم متاسفانه هنوز به نتیجه واحد نرسیدیم . و اینجا مشکل به هم میزنه که اگه از شما شکایتی بشه معمولا بدلیل عدم وجود قانون محکم شما محکوم میشید

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری